Nedomova.em Nedomova.em komentáře u knih

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Pravé knihu dočítám a běhá mi mráz po zádech. Krasny, ale smutný příběh. I já jsem si díky knize uvědomila, že se už kvůli žádnému klukovi nikdy nebudu měnit, jen abych se mi zavděčila a mel me víc rad, protože nakonec, když ztrácíme sami sebe, ztrácíme i naše osobní kouzlo a důvod, proč se do nás ten člověk vlastně zamiloval..

14.09.2021 5 z 5

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Tato kniha pro mě byla celkem dost náročná. Nejdříve jsem se do ní vůbec nemohla začíst a kolem 50 stránek jsem ji chtěla odložit, jak moc mě nebavila. Nemohla jsem pochopit, proč se o ní tak mluví, a je to dokonce jedna z knih k maturitě. Nakonec jsem vydržela a jsem za to jedině ráda. Kniha na mě nakonec zapůsobila velice silně, denně jsem přečetla maximálně 70-80 stránek, někdy ani ne 50. Byla velice ucelená, na úrovni, s bohatým a rozmanitým jazykem, odkazy, citacemi osobností atd. Pořád jsem čekala na Sophiinu volbu, kterou jsem si pamatovala ještě ze střední školy, nakonec jsem se dočkala. Je mi líto, že Sophie a Nate dopadli, jak dopadli... Příběhy z druhé světové války, hlavně s tematikou koncentračních táborů na mě vždy velmi působí a takhle byla opravdu silná.

25.02.2021 4 z 5

Proces Proces Annette Hess

Abych pravdu řekla, tato kniha mě moc nebavila. Celkem jsem se těšila, až už skončí a nečetla se mi moc dobře. Příběh byl pojat jiným způsobem, než jsem u knížek s touto tematikou zvyklá, byla to tedy změna, a proto dávám alespoň 3 hvězdy :)

29.01.2021

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Seriál, natočený podle této knižní předlohy, jsem milovala už dávno. Když jsem letos k Vánocům dostala i tuto knihu, měla jsem na začátku trochu strach, aby mě nezklamala a taky mě trochu odrazovala tloušťka knihy :D ale přečetla jsem ji za pár dní a jsme z ní nadšená stejně jako že seriálu. Už se těším na další díl

27.01.2021 5 z 5

Zadrátovaný svět Zadrátovaný svět Noah Lederman

Nevím proč, ale tato kniha se mi moc nelíbila. O holocaustu jsem toho přečetla už hodně, ale do této knížky jsem se nejdříve nemohla vůbec začíst, potom to už šlo, ale často jsem nechápala různé výrazy v jidiš (některé nebyly přeloženy) a příběh se občas zadrhával. Na druhou stranu si cením toho, že se autor i po mnoha neúspěších nevzdával svého pátrání a otázek ohledně života svých prarodičů v koncentračních táborech a rozhodl se napsat jejich příběh, aby lidé nikdy nezapomněli.

30.12.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha se mi moc líbila. Obvykle tento typ literatury nečtu, ale musím uznat, že mě příběh rychle pohltil a teď čtu víc thrillerových knížek. Kniha byla hodně napínavá, ubírám jednu hvězdičku za konec, jelikož bych rozuzlení a dopadení vraha klidně popsala více detailněji, přišlo mi, že případ se vyřešil na pár stránkách a konec...

11.12.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Musím souhlasit, že pokračování Tatéra z Osvětimi - tedy Cilčina cesta - mě chytil za srdce více. Zde již autorka otevřeně přiznala, že příběh byl poupraven tak, aby se líbil a taky kvůli tomu, že neměla tolik reálných informací o jejím životě jako od Laleho. Přišlo mi velice nespravedlivé, že byla komunisty dívka odsouzena za kolaboraci s nacisty k 15 letům v gulagu na Sibiři. Byla obviněna, že byla jejich "nevestkou", ale jak bychom se zachovali my na jejím místě? Vždyť jí bylo teprve 16 let. A nedělali i všichni ostatní vše jen proto, aby přežili? A když konečně přišlo osvobození, její cesta ke svobodě se bohužel opět nekonala. Prožila tak kolem 15 letech v zajetí, které vlastně nemělo důvod... Chci jen rict, ze obdivuji všechny, kteří se čímkoliv během 2. sv. v. a následně minulého režimu, plného manipulace a vykonstruovanych procesů museli projít něčím špatným a všem vzdávám úctu a respekt. Jsem ráda, že Cilka přežila i gulag a našla si lásku svého života.

10.06.2020 5 z 5

Jamie Dornan - Odstíny touhy Jamie Dornan - Odstíny touhy Alice Montgomery

Ideální kniha pro ty, kteří se chtějí o Jamiem dozvědět mnoho informací z jeho osobního a kariérního života a nechtějí je hledat různé po internetu. Čtivý příběh. Škoda, že není pokračování týkajícího se natáčení dalších dvou dílů 50 odstínů šedi a šílenství po uvedení prvního dílu do kin :)

10.06.2020 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Další krásná kniha od Jojo Moyes. Příběh se mi moc líbil a četl se velice dobře.

07.06.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh se mi líbil, ale jelikož jsem již přečetla spousty knížek o holocaustu, přijde mi, že je tak trošku zromantizovany/nereálný, anebo že by měli hlavní hrdinové opravdu takové štěstí, přežili 3 roky koncentrační tábor v Osvětimi a měli tolik výhod a náhod? Možné to je, ale i tak příběhu prostě musím ubrat jednu hvězdičku :)

14.05.2020 4 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Naprosto úžasný strhující příběh. Knížek ze 2. sv.v. jsem přečetla už mnoho, ale tahle byla svým způsobem jiná, než jsem doposud četla. Moc se mi líbil příběh britské pilotky a její přítelkyně, tajné dvojagentky, které společně figurovaly v tajné operaci Verity.

03.04.2020 5 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Pěkná oddechová kniha.

26.02.2020 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Moc pěkná kniha. Nakonci mi i slzy ukáply.

24.01.2020 5 z 5

Anna a Anička Anna a Anička Martina Špinková

Pro děti pěkný způsob, jak vysvětlit úmrtí a koloběh života :)

26.12.2019 5 z 5

Záchrana českých uprchlíků 1938-39 Záchrana českých uprchlíků 1938-39 William R. Chadwick

Pěkná knihy pro ty, kdo se o 2. světové válce chtějí dozvědět i něco jiného, než třeba příběhy z koncentračních táborů. Najdeme zde shrnutí činů pěti významných osobností, které se navždy zapsaly do životů stovkám zachráněných lidí v Československu před 2. světovou válkou.

23.10.2019 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Další z knih o životě v koncentračním táboře, nyní z pohledu fotografa, který pracoval pro pracovníky SS. Kniha nebyla špatná, ale neoslovila mě tolik, jako jiné přečtené knihy s tématikou holocaustu.

11.05.2019 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knihy týkající se 2. světové války a koncentračních táborů mě vždycky silné zasáhnou. Určitě doporučuji tento silný příběh přečíst

09.05.2019 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Celkově bych zhodnotila knihu jako dobrou. Určitě osloví nejvíce dospívající dívky. Řekla bych, že se jedná o lehčí verzi 50 odstínů šedi, oba hrdinové mají mnoho společných vlastností. Někdy mě Tessa i Hardin opravdu štvali, pořád se opakovaly pasáže, kdy se hádali, ponižovali, odpouštěli a milovali. Příběh byl místy až moc natahovaný :) Taková oddechovka v děštivých dnech.

06.05.2019 4 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Skvělá kniha. Přišla mi hodně podobná typem psaní jako knihy od Jojo Moyes. Krásný čtivý příběh.

04.05.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Úžasná kniha, jako vždy. Strhující příběh :)

25.12.2018 5 z 5