necky necky komentáře u knih

Wow! Silné, surové a přesto intimní. Rozhodně se chystám na další knihy od autorky.

03.02.2022 5 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Moje první kniha od tohoto autora. Jsem nadšená, směs perfektní ironie, sarkasmu, zamyšlení.

03.06.2020 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Prostě WOW! Tohle se musí přečíst každý

02.05.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

První kniha od Třeštíkové, které dávám 5 hvězdiček. Nečekala jsem nic jiného, než pohodové čtení na cestu do práce, ale kniha mě totálně vtáhla. Autorka se knihu od knihy lepší. Její prvotina mě nebavila vůbec, například Bábovky jen trochu, ale tohle mě bavilo moc. Palec nahoru

26.10.2017 5 z 5

I když knížka je místy zdlouhavá a třeba úvodní povídání by mohlo být kratší, tak jako celkem mi kniha dala hrozně moc. Určitě doporučuji přečíst, je to jeden z dalších pohledů na úklid a uspořádání věcí.

07.09.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Velké překvapení. Moc jsem od knihy nečekala a jsem nadšená. Ideální čtení na léto.

29.08.2017 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Moje první knížka od tohoto autora. Čekala jsem větší "pecku" nakonci, ale jinak se to četlo dobře. Určitě se najdou napínavější a obsahově bohatší knihy, ale jako oddychové čtění za mě super

26.10.2016 4 z 5

Čekám zprávu, Bene Čekám zprávu, Bene Ildikó von Kürthy

Lehké letní čtení, pobavila jsem se, i když tento typ literatury běžně nevyhledávám.

06.09.2016 4 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Asi na rozdíl od většiny, mne se knížka líbila hrozně moc. Velmi čtivá, rychlý spád, skvěle napsané, žádná zbytečná omáčka kolem. Určitě se brzo vrhnu na další knížku od stejné spisovatelky.

04.05.2016 4 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

Neuvřitelné, že se něco takového děje v dnešní době! Narozdíl od knihy Útěk z Tábora 14 je tato kniha pásno z pohledu dítěte, které v Severní Korei žilo v "normální rodině". Zhltla jsem prakticky jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

07.04.2016 5 z 5

Supermodelka a krabice Brillo Supermodelka a krabice Brillo Don Thompson

Skvělá kniha pro fanoušky moderního umění, ale i pro ty, kdo do tajů moderního umění začínají pronikat. Jak je možné, že je někdo schopen dát tolik peněž za dílo, které je pro jiného čmáranice? Jak se tvoří cena díla? Jací současní umělci hýbou trhem s moderním uměním? Jak to chodí v aukčních síních? Na všechny tyto otázky Vám knížka odpoví.
Knížku jsem četla celkem dlouho, protože obsahuje velké množství informací, které jsem musela vstřebat. Don Thompson je skvělý autor, který Vás vtáhne do světa umění a nepustí. Doporučuji všemi deseti. Z knížky jsem byla nadšená, i když jsem před jejím přečtením nevěděla o světu moderního umění vůbec nic.

31.03.2016 5 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Márquez mě opět přesvědčil, že je Mistr svého oboru. i když má knížka méně jak 90 stránek a dá se přečíst prakticky za pár hodin, i když už od první strany víte, co se stane a o pár stran dál kdo to udělá, nemůžete přestat číst. Nádherně napsané.

23.02.2016 5 z 5

Milujte se s otevřenýma očima Milujte se s otevřenýma očima Jorge Bucay

Dávám tři hvězdy, ale to jen proto, že možná k této knize ještě dospěji. Původně jsem chtěla dát 2 hvězdičky. Já se do této knihy prostě nemohla zakousnout. Čekala jsem román, dočkala jsem se roztahané psychologické příručky. Ostatní děj kolem nebyl až tak moc zajímavý a celkem málo uvěřitelný. Postavy nebyly moc propracované.
Celkový dojem: kniha nenadchla

15.02.2016 3 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Zajímavá kniha, je vidět, že ji psal zkušený autor. Ale něco tomu chybělo. Autor celkem dobře rozvinul jednotlivé postavy, ale už je nikam dál moc nerozvíjel. Konspirační teorie mě bavila ze všeho nejméně. V záplavě zajímavých knih na trhu hodnotím pouze jako průměr

14.02.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

I když romány moc nečtu, tímto jsem se nechala strhnout. Je to vtipné, sarkastické, smutné, romantické, uvěřitelné.... přečteno jedním dechem. Těším se na film.

11.02.2016 5 z 5