Neby Neby komentáře u knih

Tažení v Rusku 1941-1945 Tažení v Rusku 1941-1945 Léon Degrelle

Pane Bože. Dva dny jsem na to myslel, co jsem četl. Velice silna kniha. Nebudu soudit,

30.12.2013 5 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Kniha plácá páté přes deváté, skáče k tématu na téma a to bez souvislosti a logiky.....................fakt ne, diky. Díky Bohu, měl jsem jen pujcenou. Proč češi neumí psát v tomhle odvětví,až na čestné výjimky........ ...nevím

30.12.2013 odpad!

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

kam až dnešní čtěnář klesl? CO bude příště? Klepy z metra nebo Výkřiky opilců z hospody U hrocha?

21.09.2013 odpad!

Tázání po nemožném Tázání po nemožném Jiddu Krišnamurtí

Tento člověk, byt mu úplně do hloubky nerozumím, působil na mé myšlení jako afrodiziakum. Někde jsem četl, že když v 80 letech umíral, že jeho učení skoro nikdo nepochopil.

09.08.2013 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nádherná kniha. Mimochodem, není jen o komunismu. Je o lidských stínech.

09.08.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová kniha. Pan Orwell by se asi divil, jak se některé proroctví vyplnují. A nemusí to být v komunismu.

King Ink King Ink Nick Cave

Pouze slova nestačí. nastěstí máme hudbu, cítění. I tak. Zážitek.

09.08.2013 4 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Kniha která vystihuje cloveka v jeho nádherné duši i v jeho výkalech. Kříženec zvířete a ducha. Pln protikladů prostě člověk je. Plný počet.

Texty 1978–2007 Texty 1978–2007 Nick Cave

Paráda. Kdyby Cave žil např v padesátých letech, je jeden z nejvetších blusmenů. Takhle je jeden z nejopravdovějších mužů, co dákazali dát do hudby to, co žijí.

09.08.2013 5 z 5

Nick Cave - The Birthday Party a další legendární dobrodružství Nick Cave - The Birthday Party a další legendární dobrodružství Robert Brokenmouth

Má cesta k Nickovi. Otevřeně bez příkras. Po dočtění této knihy jsem si uvědomil, že kdo má talent, vždy ho projeví, i kdyby měl sedět za mřížemi policjení stanice za fet. Pravda ,někoho by tato životní dráha zlomila, Cavovi pomohal uzrát a transformovat všechnu bolest do opravdové hudby. Věříte mu. A hlavně nikdy nad nikým nelámat hůl. Pán Buh se muze uculovat. Mise pokračuje.

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Nez tohle cist bezte si radsi zaplavat.

28.07.2013 odpad!

Korán Korán neznámý - neuveden

Nevěřím, neoslovila. Otazka je jestli tyhle knihy se daj vubec nejak oznamkovat. Beru knihu jako soubor legend, bájí,mýtů. Známkovat raději nebudu. Nedočetl sem. Nesdilim nazor , že co je dlouho v oběhu a věří tomu hodně lidí musi být pravda, cekam jeste na Bibli mimozemskou.

28.07.2013

Stripped: Depeche mode Stripped: Depeche mode Jonathan Miller

Zajimava kniha, poctivě napsaná, která mi vzala iluze o těchle anglickej hošících. Ale přesto mám některe jejich desky hodně rád. V podstatě o hudbě a o tom, že být slavný a bohatý neznamená být stastný.

28.07.2013 4 z 5

Nirvana: Come As You Are Nirvana: Come As You Are Michael Azerrad

Hmmm. Přijde mi to, že někdo prostě vezme novinové výstřizky, pár rozhovorů vyhodí je do vzduchu a udělá knihu. Raději si polovím na internetu.

28.07.2013 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kdybyste vyzpovídali nějakého úchyla ve vašem okolí, bude to mozná zajimavejsi a usetrite. A kdyz ho pozvete na panaka zbyde vam jeste na zakusek. PS NEvím proč bych měl platit a věnovat čas na uchylneho představy jakesi ženy, když takových lidí je na tisíce.

27.07.2013 odpad!

Šílený démant Syd Barrett a rozbřesk Pink Floyd Šílený démant Syd Barrett a rozbřesk Pink Floyd Pete Anderson

Tak nevím. Dlouho jsem, jako velký fanda přemýšlel jak napsat komentář k této knize. Pink FLoyd mám rád, asi 25 let. Tvorbu znám i z bootlegů, live nahrávek i z Barrettem. I solovky mám naposlouchané. Vzpomínám na poslech nevydane písne Vegetable man, kterou v roce 67 nahrali Floyds s Barrettem ale kvuli psycho textu nebyla vydána. Přemýšlel jsem proč, prý byla velmi obnažující ve smyslu Barrettova nitra. Barret je mrtev par let.
Můj názor je takový, že Barrett vůbec nebyl hudebník. Byl citlivý mladík, který prostě chytal melodie ze svého kosmického nitra. Mohl být skvělým malířem, maloval. Mohl být básníkem, psal básně. jeho písně byly krásné, poetické, ale nemyslím si, že byl geniální. Byl citlivý sonar.V té době podobne tvořila spousta skupin např. Traffic, Byrds apod. Lidé potřebují legendy. Barrett se stal za zivota legendou , a myslím, že spiše diky jeho tragickemu osudu než hudbě. Ale kolik takových dramatických osudů a telentů je? Hodně. Je mi ho lito, což kniha jeste podtrhla. Ae nevidím moc smyslu pitvat se v bolesti a tragedii druhých. Knihu I Barretta nechávám v klidu a důstojnosti spát. Diky za SEE EMILY PLAY.

27.07.2013 3 z 5

Malé dějiny Jethro Tull – prvních třicet let Malé dějiny Jethro Tull – prvních třicet let David Rees

BIBLE pro milovníky JT. Povinnost. Některé kapitoly mohl autor více rozepsat. např o nahráváni desky Passion Play /1973/ nebo Thick as a brick. /1971/ Dát větší prostor o vzniku písní. je vidět, že autor je fanda JT. Každá kapitola dýchá láskou ke skupině. Čte se plavba po klidném jezeře.

27.07.2013 5 z 5

Příběh skupiny Pink Floyd Příběh skupiny Pink Floyd Mark Blake

Škoda toho překladu. Donutilo mě to sahnout po knize angličtiny a učit se. Vše zlé je pro něco dobré.

27.07.2013

Pink Floyd fakta v datech Pink Floyd fakta v datech Michal Cipra

Mé první setkání z knihou o Pink FLoyd. Kniha na mě dělá dojem, že autor neměl moc jasno. Spíše jí beru jako dlouhý článek o základních faktech Pink FLoyd. Od knihy bych čekal trochu více.

27.07.2013 2 z 5

Pink Floyd Pink Floyd Nick Mason

Vtipná kniha. Paměti tichého bubeníka z knírem, který provadroval z Pinkama celou jejich dráhu. Respektuji jeho styl.

27.07.2013 3 z 5