Neanderthal Neanderthal komentáře u knih

Sliepka nedokáže zniesť kačacie vajce - COVID-19 ako šanca na riešenie klimatickej krízy Sliepka nedokáže zniesť kačacie vajce - COVID-19 ako šanca na riešenie klimatickej krízy Graeme Maxton

Táto kniha ponúka celkom revolučné riešenia klimatickej krízy. Malo by to byť povinné čítanie. Maxtona zaraďujem do zelenej ľavice, a s tým, čo píše, sa stotožňujem, lebo mi to všetko dáva zmysel.

09.02.2021 5 z 5

Núdzový stav globálnej klímy: Riešenia pre lepší svet Núdzový stav globálnej klímy: Riešenia pre lepší svet Graeme Maxton

Že liberalizmus ide ruka v ruke s kapitalizmom a kapitalizmus s klimatickou zmenou, mi bolo jasné už predtým, ako som si prečítal túto knihu. Je frustrujúce, keď si človek uvedomí, ako veľmi zlá situácia v skutočnosti je. Veď je ešte horšia, než ako tvrdí Gréta! O to viac, že na Slovensku a v okolitých štátoch je ťažké vybrať si spektrum v politike, ktoré sa aktívne zaoberá klimatickou krízou a nepodporuje pri tom kontraekologický zelený kapitalizmus. Kniha je zameraná na príčiny a riešenia tejto krízy.

09.02.2021 5 z 5

Zmena alebo kolaps: Prečo potrebujeme radikálny obrat Zmena alebo kolaps: Prečo potrebujeme radikálny obrat Graeme Maxton

Táto kniha mi otvorila oči. Nikde inde som nenašiel tak podrobné a zrozumiteľné vysvetlenie toho, na akých základoch existuje klimatická zmena a aké sú jej následky – súčasné aj dlhodobé. Alarmujúce, ale na rozdiel od podobných, medializovanejších kníh, táto aspoň ponúka veľké množstvo riešení.

09.02.2021 5 z 5

Zelené klamstvo: Záchrana sveta ako výnosný obchodný model Zelené klamstvo: Záchrana sveta ako výnosný obchodný model Kathrin Hartmann

Žiadny šok, žiadna frustrácia, ani depresia. Ako môže niekoho prekvapiť, že veľké firmy svoj "eko imidž" iba hrajú? To sú ľudia naozaj takí naivní? Zelený kapitalizmus je stále kapitalizmus a ten nemôže byť ekologický a nemôže priniesť udržateľnosť. V klimatickom hnutí a aj v politickom spektre sa pritom ľahko dajú nájsť skupiny a strany, ktoré sa snažia riešiť veci ohľadne klimatickej krízy efektívne – a nie cestou konzumu.

09.02.2021 3 z 5