Nazli Nazli komentáře u knih

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Alison Weirová se opět předvedla v dobré formě a opět se mi jen potvrdilo, že nic není jen černobílé.

02.03.2019 4 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Začíná to dobře. Těším se, co se dočtu dál.

30.01.2019 4 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Boží. Jako průvodce naprosto skvělé.

27.01.2019 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Co dodat.. snad jen skvělý úvod.

27.01.2019 4 z 5

To To Stephen King

Nejlepší z nejlepšího (když nepočítám Pod kupolí) a pro mě srdeční záležitost. Když si vzpomenu, jak hokro těžko jsem se prokousávala začátkem, protože tohle dílo bylo pro mě seznámení s panem Kingem.. no ještěže jsem se nenechala odradit. Četla jsem ji jedinkrát a stále si leckteré pasáže podrobně pamatuji. Rozhodně doporučuji, i když každému asi nesedne.

20.01.2019 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Tak tohle bylo něco. Pokusím se nesrovnávat. Pro fandy žánru naprostá povinnost. Ze začátku se vše děje nenápadně, aby vše nabralo na obrátkách a stalo se že všeho nefalšované peklo. Tahle kniha vás opravdu přiměje spát u rozsvicené lampy a nechodit sami potmě na záchod, jen abyste nemuseli přemýšlet co se může skrývat v tmavém koutě. Vyborné, doporučuji.

Strach Strach L. Ron Hubbard

Klasika žánru, která ovšem není pro každého. Ovšem nezklame.

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Jedná z mých nejoblíbenějších knih, ke které se vždy dříve či později vrátím a přečtu si ji znovu. Až neuvěřitelně poutavý příběh mladé dívky, jejíž osud dospěl díky nejbližším k tragédii.

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Povinná četba pro milovníky Tudorovců a jejic éry. Já osobně jsem našla spoustu faktu, díky nimž jsem si doplnila vzdělání.

Nokturna Nokturna John Connolly

Že bych se bála usnout, to určitě ne. Avšak je tu spousta povídek, které jsou buď k zamyšlení či při nich lehce mrazí v zádech. Nebo obojí?

20.01.2019 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na úvod série dobré. Seznámení se sympatickou Kim mě oslovilo, ale přesto.. něco mi tam chybělo, abych mohla ohodnotit slovem "Ohromující".

20.01.2019 3 z 5

Když dvanáctá hodina odbila Když dvanáctá hodina odbila Vladimír Pospíchal

Dobře se to četlo a mohu s čistým svědomím říci, že jsem si trošku rozšířila seznam hororových povídek, na které jen tak nezapomenu.

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Můj Bože, na tohle setkání jen tak nezapomenu.

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

Král se vrací na scénu, pardon, na filmové plátno, a spolu s ním výběr z toho nejlepšího. Opět poklona, mistře.

Panenka Panenka Mo Hayder

Zpočátku jsem se do knihy pustila jen proto, že se odehrává částečně v blázinci, což je mé oblíbené prostředí pro příběhy. Časem mě příběh začal zajímat víc, co že se to tam vlastně děje a úplný závěr mě přiměl zhluboka se nadechnout. Jestli jsem čekala cokoli, tak tohle byl mazec.

Noční můry nespí Noční můry nespí * antologie

Celkově je to dobré. Každá povídka má něco do sebe a je o něčem jiném, jediná věc, jež je spojuje, je strach. Akorát bych vytkla styl psaní, ale četlo se mi to dobře.

18.01.2019 3 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

Opět velmi čtivé a chytlavé.

Maestra Maestra L.S. Hilton

Je to takové trochu zvláštní, ale za mě určitě pár zajímavých pasáží k zamyšlení.

18.01.2019 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Jako první kniha série to je super. Několikrát jsem to chtěla vzdát vzhledem k věrohodnosti popisu pachatelových činů, ale rozhodně stojí za to knihu dočíst. Katie se stala jednou z mých oblíbených postav.

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Příběh nabírá na obrátkách a to neskutečným způsobem. Přečetla jsem to jedním dechem.