Natique Natique komentáře u knih

Alexandrova žena Alexandrova žena Joan Crispi

Námět románu určitě zajímavý, o Alexandrovi jich napsáno moc nebylo. Na knize mně nejvíce vadilo, že některé věty nedávaly smysl, někdy ani celé odstavce. Vyprávění bylo místy zmatečné, jako by bylo psáno v horečce :-/
Musím souhlasit, že hlavním tématem knihy je láska Roxany k Alexandrovi. Oproti jiným historickým knihám, kde hlavní postavou je muž, celkem nuda. Kdyby byl ten samý příběh napsán z pohledu Alexandra, byl by plný večírků, bitev, debat, možná i sexu.
Příběh z pohledu Roxany je jen o čekání, často o marném čekáním, na jedinou náplň jejího života. Navštíví jí dnes v noci před svítáním její král králů?

15.03.2024 3 z 5

Chlapec a vánoční šiška Chlapec a vánoční šiška Katarína Buffová

Nádherné ilustrace, příběh slabší.

03.03.2024 4 z 5

Stane se zázrak Stane se zázrak Zuzana Štelbaská

Spíše než poetickou pohádkou bych knihu nazvala poetickým zamyšlením nad uměním chvilku postát a vychutnat si krásu okamžiku, kterou příroda skutečně umí nabídnout. Avšak malí čtenáři mohou u téhle knihy postrádat děj, za mě zde zcela chybí příběh. Obsahově pro nás kniha byla velkým zklamáním. Děti čtení nudilo a nebýt nádherných ilustrací, litovali bychom, že jsme knihu koupili.

13.01.2024 2 z 5

Ivanhoe (adaptace) Ivanhoe (adaptace) Walter Scott

Převyprávěno zmatečně a složitě. Děti se ztrácely v ději.

16.10.2023 2 z 5

Moby Dick (převyprávění) Moby Dick (převyprávění) María Asensio (p)

Převyprávěno složitě a zmatečně. Děti se ztrácely v ději.

03.10.2023 3 z 5

Cesta lesem Cesta lesem Pavlína Krámská

Nás kniha nezaujala. Nehvězdičkuji, protože jsme nedočetli.

23.05.2023

A smutek utek A smutek utek Marka Míková

Za mě kniha o ničem. Smutky jsou krásně popsány, vystižené tak, jak se v životě mohou skutečně prožívat, mají hloubku, ale závěry příběhů, kdy "smutky utíkají", jsou strašně povrchní a zjednodušené.

23.05.2023 2 z 5

Druhá kniha vikinga Vika Druhá kniha vikinga Vika Runer Jonsson

První i druhou knihu Vikinga Vika jsme s dětmi četli před spaním. Musím se přiznat, že mě neustálé dohady a pošťuchování mezi postavami neskutečně nudilo. Několikrát během čtení jsem si říkala, že už to nedám, že se s dětmi domluvím, aby si knihu přečetly samy, ale vždycky v tom okamžiku se ozval ohlušující smích. :-) Dětem očička plály nedočkavostí, jak to všechno dopadne, a kolem hlaviček se jim jiskřilo, jak se snažily vymyslet, co Vike vymyslí. :-) Po dočtení u nás zavládl velký smutek a zklamání, když jsem dětem řekla, že třetí díl Vikinga Vika není. Ale po chvilce se zajiskřilo a děti přišly s řešením. Dáme si druhé kolečko :-)

18.04.2023 5 z 5

Našťastie nemáme mlieko Našťastie nemáme mlieko Neil Gaiman

Mně tahle kniha přišla jako neuvěřitelná blbost, ale dětem se líbila... a o to jde.. :-)

09.03.2023 4 z 5

Co dělají pocity? Co dělají pocity? Tina Oziewicz

Moc krásně zpracovaná kniha o pocitech. Krátké poetické texty doplněné snovými ilustracemi přímo vybízejí k diskuzi s dětmi a k zamyšlení, jak se daný pocit projevuje uvnitř nás, když ho právě pociťujeme... Kniha je doporučená již pro děti od 5 let, určitě ale stojí za to si knihu přečíst i se staršími dětmi.

12.10.2022 5 z 5

Co má Margo ve skříni? Co má Margo ve skříni? Tereza Pařízková

Už dlouho jsem v ruce nedržela knihu, která by se tak blbě četla. Nápad dobrý, ale zpracování nic moc :-( Kniha nám vůbec nesedla :-(

12.10.2022 1 z 5

Dobrou noc, Peppo! Dobrou noc, Peppo! Neville Astley

Dětem se kniha líbila, jedná se o stejný příběh, jaký znají z televize.

04.10.2022 5 z 5

Bratři v poli Bratři v poli Jana Šrámková

Nádherný příběh, byli jsme s dětmi úplně nadšení :-)

27.09.2022 5 z 5

Lukáš a profesor Neptun Lukáš a profesor Neptun Petra Štarková

Kniha mě moc mile překvapila. Určitě doporučuji!

11.07.2022 5 z 5

Medvěd a šeptání větru Medvěd a šeptání větru Marianne Dubuc

Obrázky krásné, atmosféra knihy moc pěkná. Ale příběh je slabší, poselství nejasné a text občas zmatečný.
Od autorky jsou top Horská cesta a Ptáček a lev. Žádná další kniha se mi již tak nelíbila.

08.06.2022 3 z 5

Bětka a ztracený míč Bětka a ztracený míč Kateřina Svozilová

Hezký milý příběh pro děti již od 3 let.

27.05.2022 5 z 5

Kam ses schovala, lištičko? Kam ses schovala, lištičko? Sam Taplin

Moc pěkné leporelo pro nejmenší!

12.05.2022 5 z 5

Kostík hledá přátele Kostík hledá přátele Pawel Pawlak

Příběh slabší, ale velmi mě zaujalo povedené výtvarné ztvárnění kontrastních světů obou hlavních postav.

09.04.2022 5 z 5

Dědeček v růžových kalhotách Dědeček v růžových kalhotách Lucie Hášová Truhelková

Další knižní pecka!

09.04.2022 5 z 5

Vlásky Vlásky Magdalena Takáčová

Kniha má krásné ilustrace a dceři se líbila. Ovšem pointa je v čem? Konec jsem vůbec nepochopila...

07.04.2022 3 z 5