Nathanielka Nathanielka komentáře u knih

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příjemné a rychlé čtení. Je jasné co se stane ale děj je pěkně napsaný, takže rychle odsýpá. Doručuji pro lehké letní čtení.

21.09.2021 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Trochu pomalejší než první díl, ale pořád moc dobré čtení.

15.05.2018 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Další povedená série od Kerstin Gier.

29.01.2018 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Skvělé pokračovaní snů, bylo to napínavé a neuvěřitelně vtipné. A jdeme na třetí díl :D

25.01.2018 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Dokonalost!

25.01.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tohle byla parádní jízda! Nečekala jsem, že mě to tak chytne, thriller není mým oblíbeným žánrem, ale páni, tohle byla skvělá kniha. Celou dobu, až do posledních stránek, jsem nevěděla co se vlastně stalo a když jsem se to dozvěděla, nemohla jsem tomu uvěřit. Líbilo se mi, že nás autorka dovedla k pochybnostem o každé postavě i když si jí oblíbíme sebevíc. Rozhodně stojí za přečtení.

13.11.2017 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Sérii Drahokamy jsem naprosto zbožňovala a proto nechápu, proč jsem tak dlouho odolávala této trilogii. Kerstin mě zase nezklamala, z prvního dílu jsem nadšená, příběh je skvělé koncipovaný, vtipný, napínavý a sny jsou moje oblíbené téma. Samozřejmě nemohu opomenout postavy, které si zamilujete. Liv, Mia a také Grayson a Henry, i záporňáku je tam více, ale nebudu nic prozrazovat. Secrecy si svoje tajemství zachová.

25.10.2017 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Tahle série byla dobrá, zajimavé téma, ale osobně nadšená nejsem. Postavy mi k srdci nepřirostly, příběh je na mě asi moc kouzelný a šílený. Možná nepřidává ani to, že Alenku v říši divů moc nemusím. Abych nebyla jen negativní, autorka zvládla skvěle vykreslit Řiši divů a další místa. Design knih je nádherný a to také přidává. Celkově celou trilogii hodnotím 3,5*

24.10.2017 4 z 5

Velmi se mi líbí autorův smysl pro humor. Tahle kniha vážně pobaví. Jestli čekáte něco jiného, zde to nenajdete, ale pokud vám chybí nějaký vtip v životě, určitě se do toho pusťte :)

19.10.2017 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Do tohoto dílu jsem se musela nutit ještě víc než do prvního. Vůbec netuším proč... Příběh se mi celkově líbí, ale asi mi vadí zpracování nebo jak autorka píše. Nevím. Je to po dlouhé době co jsem se fakt musím tlačit k tomu abych četla. Tím Vás samozdřejmě neodrazuji, jak jsem říkala, jako celek se mi to líbí. Uvidíme jak na tom budu s posledním dílem. :)

19.10.2017 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Velmi pomalý rozjezd příběhu, ale byla jsem spokojená. Příběh se rozvynul a bylo to nečekaně skvělé. Doporučuji pouze čteneřům, kteří se dokáží donutit překousout nudné části knihy.

29.09.2017 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Sedla jsem na zastávce, že si zkrátím čekání knížkou, navíc už jsem ju tahala v kabelce asi měsíc, Humbook se blíží tak bylo na čase se začíst. O šest hodin později, sedím u poslední strany knížky, od které jsem se odrhla jen abych nastoupila do vlaku a došla ze zastávky domu. Chytilo mě to hned ze začátku, je to skvělá oddechová knížka. Je to lehký roztomilý příběh Lary Jean, její rodiny a tak trochu i ty kluci se tam objeví. Je pravda, že jsem od toho moc nečekala, takže za mě příjemné překvapení.

26.08.2017 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Cassie je prostě královna! Vytvořila úžasnou serii knih, která je skvěle propojená. Paní půlnoci je toho skvělým důkazem. Podle mě je důležité přečíst nejříve předchozí serie a potom se pustit do této, nepříjdete o skvělé příběhy, ale také důležité infomace k příběhu. Nejvíce mě mrzí, že u nás ještě nevyšlo Tales from the Shadowhunters academy. Jsou zde skvělé povídky doplňující celý obraz, napříkla to kdy a jak se Emma a Julian stali parabatai nebo jak to, že Simon má zase svoje vzpomínky a další. Nemužu se dočkat na další díl a věřím, že Cassie určitě nezklame.

19.08.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

To byla naprostá pecka!

17.06.2017 5 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Celá trilogie mě naprosto uchvátila. Všechno do sebe krásně zapadá, je to narvané akcí k prasknutí a všechny postavy si zamilujete. Mistborn je dokonalost!

31.05.2017 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Nejlepší zakončení celé série Percy Jackson. Za pět let jsme viděli Percyho, Annabeth, Growera a další polobohy vyrůst, dospět a nakonec vyhrát bitvu bohů. Byla to skvělá výprava a poslední kniha je zaručeně moje nejoblíbenější ze všech.

01.05.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Velmi jsem si celou sérii užila. Ransom Riggs je skvělý spisovatel, který vytvořil nezapomenutelný svět podivných.

Moje hodnocení:
1. díl 4,5*
2, díl 5*
3. díl 4*

08.03.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Je to jedna z nejskvělejších prvních knížek v serii co jsem v poslední době četla. Má to skvělé postavy, přiběh a napětím se to jen hemží! :)

13.08.2016 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Skvělá knižní serie, všechny díly jsou chytré a neuveřitelně vtipné, nemužu než doporučit!

06.07.2016 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Myslela jsem si, že Mortal Instruments už nic nepřekoná. Oooo jak jsem se mýlila :D Naprosto úžasná série, která se prolíná s příběhem z Mortal Intruments. Doporučuji přečíst, ale rozhodně si to přečtěte před Městem nebeského ohně aby jste si nevyzradili děj.

Na internetu je postup jak je nejlepší obě série číst a nemohu než souhlasit, pokud by se někdo chtěl inspirovat, přikládám seznam :)

1. Město z kostí
2. Město z popela