Natalis Natalis komentáře u knih

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

ůj imaginární rozhovor s Johnem Greenem:
Já: "Čau, Johne, nechceš půjčit zapalovač?"
John: "Ne, to je dobrý, cigarety si nezapaluji. Metafora, chápeš? Dáš si zabijáka do pusy, ale nedovolíš mu zabíjet."
Já: "Jo, jasně, ty tvoje metafory. Nějak jsem si to neuvědomila, když teď nečtu Hvězdy nám nepřály. Mimochodem, když jsme u těch knížek, zrovna čtu Hledání Aljašky."
John: "Vážně? A co na to říkáš?"
Já: "Jo, je to fakt skvělé, nevypadá to na takový 'doják' jako bylo Hvězdy nám nepřály."
John: "Hahahaha"... potutelně se směje a odchází...

Já, po dočtení knížky (protože každá bolest se dožaduje procítění): "Ty hajzle! Jak si mi to mohl udělat?! Tvářit se celou dobu jako nejlepší kamarád a přesně v tu chvíli, kdy to člověk nejméně čeká - PFÚ - a mně nezbylo nic jiného, než 'prořvat' celý den! Nenávidím tě! AGHRRR!"
(P. S. Už se nemůžu dočkat, až přeloží Paper Towns, jsi nejlepší :) )

31.08.2014 5 z 5

Zpověď dítěte svého věku Zpověď dítěte svého věku Alfred de Musset

Tahle kniha je tak neuvěřitelně rozporuplná! Hned na začátku jsem se do ní zamilovala. Ty filosofické myšlenky a život hlavního hrdiny mě naprosto nadchl. Ale někdy veprostřed, když na scénu vstupuje Brigita Rose (jejíž charakter mě ze začátku strašně moc zaujal) mě příběh začíná děsně nebavit a připomíná mi Karolínu Světlou, kterou já osobně moc nemusím a několikrát jsem měla sto chutí knížku odložit. Ale teď jsem ráda, že jsem ji dočetla.
Přišlo mi, jako kdybych v poslední kapitole všechno pochopila. Jako kdyby mě někdo praštil do čela a řekl - "Jsi úplně blbá, že jsi to nechápala už od začátku!" Takže stejně jako jsem knížku milovala na začátku, miluji ji i teď. JE TO NAPROSTO GENIÁLNÍ!

31.08.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím, jestli to bylo tím překladem, nebo jestli autor takhle prostě píše, ale některé věty mi přišli tak trochu krkolomné... Každopádně, jsem samozřejmě posledních 50 stránek naprosto "prořvala" a to i přes to, že jsem knížku četla převážně v MHD.
Myslela jsem si, že to bude strašná "romanťárna", což ne, že by nebyla, ale hrozně moc se mi líbily autorovy myšlenky a rozhodně si nemyslím, že by na svůj věk byli příliš moudří, přemýšleli o životě jenom jinak, když se oba dva dotýkali smrti a právě tenhle aspekt se mi na celé knížce líbil nejvíc. Nevím...asi se k ní ještě vrátím...

24.05.2014 4 z 5

Milníky na mé cestě Milníky na mé cestě Miley Cyrus

Já teda nevím, ale přišla mi chvílemi strašně zbytečná ta "teenagerská" mluva, opravdu mě chvílemi dost rozčilovala. Jinak byla knížka hezká, a i když moje kamarádka tvrdí, že je vtipné číst tuhle knížku po tom, jak se chová dneska, já si myslím, že když nepochopíte starou Miley, nemůžete pochopit tu novou.

30.03.2014 2 z 5

Znamení run Znamení run Joanne Harris

Tak nevím, sem asi divná, ale mě se ta knížka vůbec nelibila, ještě mám před sebou sto stránek, ale vzdala sem to. Příde mi, že se tam nic moc neděje.

28.08.2012 1 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Geniální.... Úplně to změnilo můj pohled na církev a na hon na čarodějnice. Doporučuji každému, kdo má silné nervy xD.

28.08.2012 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Světově profláklá klasika, jejiž děj je naprosto známý a já na konci prečim jako želva, no nic, myslím, že tenhle příběh nikoho neurazí, ale jelikož všichni víme, jak to dopadne, tak také nepřekvapí.

Ukolébavka Ukolébavka Sarah Dessen

Žádná sláva, ale jelikož po ruce nebylo nic jiného, dočetla jsem to.

28.08.2012 3 z 5

Já nevím, čtu tuhle sérii od třetího dílu a zdá se mi, že je to totálni bomba a vy tady skoro všichni píšete, že je to slabší než předešlé díly, takže to pro mě znamená, že si musím okamžitě přečíst ty dva díly před tím.

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

V knížce je sice spoustu překlepů, ale koho zajímají překlepy, když se jedná o The Doors. Vždycky jsem milovala staré, možná trochu "hippízácke" kapely a zpěváky. Tahle knížka rozhodně patří mezi moje oblíbené o tom v nejmenším nepochybuji, mám ráda zvláštní osobnosti a Jim jí rozhodně byl. Doporučuji přečíst každému, kdo o The Doors a Jimovi Morrisonovi aspoň něco zaslechl.

Údolí včel Údolí včel Vladimír Körner

Film jsem neviděla, ale z knihy byly patrné některé filmové rysy, na štěstí jí to na kráse neubylo. Příběh se mi četl krásně, možná je to tím, že mám ráda zvláštní sobnosti, v tomhle případě Armin Von Der Heide, ke knížce se chystám ještě jednou vrátit, až zase nebudu mít, co číst.

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Knížka je moc pěkná, měla jsem ji přečtenou za chvíli, ale že by to byla moje nejoblíbenější to říct nemůžu.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Já tuhle sérii čtu od konce, tzn. od třetiho dílu, ne od posledni stránky, a totálně jsem si ji zamilovala. V životě bych neřekla, že budu mít ráda kriminální knížku :).

Město masek Město masek Mary Hoffman

Zvláštní knížka, četla jsem lepší, ale i horší. Ze začátku se tam nic moc nedělo, ale ten konec byl dokonalý. Přiznám se, že jsem ve prostředku už chtěla přestat číst, ale ve finále jsem ráda, že jsem vydržela až do fantastického konce.

21.07.2012 2 z 5

Já nevím, jsem asi divná, mě povídka Jáma a kyvadlo moc nebavila. Nejvíc se mi líbilo Zrádné srdce, Morella a Berenice. A mám nějaké krátké vydáni :( moje knížka má jen 206 stránek a to i s ediční poznámkou :(.

05.07.2012 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Mám sice jen pár stránek, ale už poměrně dost na to, aby se děj začal rozvíjet. Provedení je.....jak bych to řekla, myslím, že by to šlo napsat lépe. Úplně se ztrácím v té rodině. No, nic moc.

05.07.2012 1 z 5

Hněv Pána ohně Hněv Pána ohně Michaela Burdová

Taky dokonalé. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

23.08.2011 5 z 5

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Tahle knížka patří mezi mé nejoblíbenější. Je fakt dokonalá.

23.08.2011 5 z 5