natalie8531 natalie8531 komentáře u knih

Klub nerozbitných dětí Klub nerozbitných dětí Slávka Kubíková

Tuto knihu doporučuji všem, kdo vychovává/učí/stará se o děti.

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nerada čtu knihy, o kterých se všude mluví. Proto si raději počkám, až jejich popularita trochu opadne. Lépe se mi pak skládá obrázek toho, jak na mě doopravdy působí.

Toto dílo bylo pro mě velice čtivé. Mám ráda komplexnost Evelyn, kdy její (velice náročná) rozhodnutí ji posouvaly dál v její kariéře. Líbilo se mi, jak na její cestě najít sama sebe musela kus sebe obětovat. Zároveň také její mazanost a chytrost jí přinesly to, co zrovna v tu danou chvíli potřebovala tak, aby se stala uznávanou a obdivovanou hvězdou.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

"Every night I cry myself to sleep and whisper, "Just keep swimming." But it gets really hard to swim when you feel like you're anchored in the water."

Jakmile jsem došla ke konci této knihy a tam jsem zjistila, proč zrovna tento název, tak mi naskočila husí kůže. Úžasný, skvělý, neskutečný.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha má nádherný popis přírody a prostředí. Líbilo se mi spojení pocitů s přírodou. Charakteristika Kyy je také přenádherná, ale za mě má kniha velice předvídatelný spád a plytké dialogy.

10.12.2023 3 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Zanechává. Zanechává mysl prázdnou. Ale také zanechává tolik myšlenek. Ta síla obětování se...

24.04.2021

Dárce Dárce Lois Lowry

Tak tenká knížka a tak veliká myšlenka. Přijde mi, že i velice trefná i pro tuto digitální dobu, kdy se také začíná pomalu vytrácet autenticita a opravdový prožitek.

24.04.2021 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

(SPOILER) Z této knížky mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsou zde pasáže, které na mě působily naivním dojmem. Měla jsem často pocit, že několik myšlenek je pořádně nevysvětlených. Na druhou stranu mě bavila myšlenku hříchu a paralelního vesmíru. A právě díky té poslední větě ("A tak se Lyra a její daemon odvrátili do světa, v němž se narodili, zadívali se do slunce a vykročili na nebesa.") mám chuť v této sérii pokračovat.

30.03.2021

Misery Misery Stephen King

Skvělá nechuťárna! Při čtení se mi kroutily všechny orgány v těle. Občas se mi zrychlil tep. Tohle prostě umí jenom King.

25.03.2021 5 z 5

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Tohle bylo milé!
Styl, jakým je kniha napsaná, mi nebyl poměrně blízký, ale o to víc se četla sama.
Párkrát jsem se přistihla, jak se během čtení culím.

13.03.2021

O lásce O lásce Osho

Myslím si, že k těmto typům knih by čtenář měl přistupovat velice kriticky. Osobně mi přinesla spoustu cenných informací, i přes to, že né se všemi myšlenkami se ztotožnuji. Měla jsem ji rozečtenou snad přes rok, ale vždy ke mně promluvila v ten správný čas.

13.03.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

I když je příběh na mě až moc uspěchaný, a i když jsem se občas ztrácela v tom, jak dlouhý čas mezi jednotlivými částmi knihy uběhl, tak i těch málo řádků obsahovalo neuvěřitelně silné poselství, které se mi zapsalo hluboko do srdce.

26.10.2020 4 z 5

Co vidíme ve hvězdách: ilustrovaný průvodce noční oblohou Co vidíme ve hvězdách: ilustrovaný průvodce noční oblohou Kelsey Oseid

Nádherné ilustrace!

01.02.2020

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úchvatné. Kdybychom měli více lidí jako je Elzéard Bouffier, tak by byl svět hned krásnější.

08.01.2020 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Zatím nejlepší kniha, co jsem od Kinga četla. Příběhy o vychytralosti lidí. O zlu, které se možná ukrývá v každém z nás.

23.09.2019 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale postupně se mi kniha dostávala více a více pod kůži. A když jsem dočítala poslední stránky, plakala jsem, že už končí.

23.07.2019 4 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Po dlouhé době kniha, která mě rozplakala.
Životní příběh hlavního hrdiny, na mě osobně, působil lehce hořkosladce. Na jedné straně se jeho život může zdát promarněný. Na té druhé, je zde majordom spokojený sám se sebou ve své roli, kterou považoval za jakési poslání.
Při pozornějším čtení může čtenář najít více než jen obyčejná slova.

20.06.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak jo. Celých 400 stránek si zamilováváte ulici Himmelstraße, a během několika pár stran se to celé zbortí. Ano. Poplakala jsem si.

12.02.2019 5 z 5

Tato kniha je výborná, jen když člověk nezná děj.

05.01.2019 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Silný příběh. Nutí mě zamyslet se nad otázkou, zda-li je to naše lidská přirozenost probudit uvnitř nás takovéto neskutečné zlo, když jde o záchranu našeho vlastního života?

29.10.2018 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Kniha by mohla mít o 50 stran méně a o nic bychom nepřišli.

25.07.2018 4 z 5