narvah narvah komentáře u knih

Prekliaty hrad Prekliaty hrad Velemir Deželić

Chorvatskí autori nikdy nesklamali, aj keď Deželič mal v tomto prípade zo začiatku príbehu na mále. Roman vyšiel u nás v r. 1943 Spolkom sv. Vojtecha, preto som sa ani nečudoval kolko tam bolo kresťanských rečí, aj keď ma neskôr napadlo, že v 13. storočí ludia viac kresťansky rozmýšlali. Potom sa však dej knihy rozbehol a bol čím viac napínavejší. Intrigy, tajomná Grdunova minulosť, Tomazininá benátská jedovatá natura a strašné zaobchadzanie panov s poddanými, ktorí zomierali pod ich ranami, ako muchy. Ked sa prehryznete cez prvé kapitoly, potom už budete chcieť vedieť, ako to s Medveďhradom, králom Andrejom, Ovečkou a Grdunom nakoniec dopadne. Odporúčam však len zarytým historikom. Tým čo oblubujú napr. Zagorku, bude sa im určite páčiť aj tento román.

24.01.2021 4 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Ďalší skvelý diel. Ten koniec ma dostal. A nemám posledný diel. Odporúčam čítať knihy poporadí a bez prestávok, ináč sa vam stane ako to bolo u mňa, že niektoré veci nebudete hneď chapať. Ked si kúpim posledný diel, musím si prečítať predošle diely až k 4. Parádna séria v ktorej najdete úplne všetko.

24.01.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Ešte sa mi nestalo, aby som po prečítaní poslednej strany knihy mal chuť okamžite začať čítať odznova. Kniha bola tak napínavá, že som chodil pár dní spavať o tretej až štvrtej ráno. Nedalo sa prestať čítať ten najnapínavejší príbeh, aky som kedy čítal. Dracul je možno ešte lepší ako pôvodný príbeh Dracula. Možno to je tým, že každý už pozná ten skvelý hrôzostrašný príbeh, ale Dracul je nová hystória o ktorej neviete vôbec nič a to bolo to najnapínavejšie, čakať čo bude ďalej. Originálne napády, rozuzlenia, zvraty, nedalo sa vôbec prepokladať ako to môže vôbec skončiť. Odporúčam upíromaniakom (ale aj tým, čo nič o upíroch doteraz nečítali a chcú sa báť naplno). ;)

22.01.2021 5 z 5

Kňažná z Petrinskej ulice Kňažná z Petrinskej ulice Marija Jurić Zagorka (p)

Trochu iné, no napriek tomu skvelé, ako všetky knihy od Zagorky

08.11.2020 5 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Priam dokonalé pokračovanie. Zbierám knihy o Draculovi a toto bolo parádne prekvapenie.
Odporúčam, naozaj skvelé + zaujímavé sú aj doslovy oboch autorov, ktoré odhalujú kult Dracula vo filme aj v romanoch a skutočné poznamky Brama Stokera

08.11.2020 5 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Druhý diel ešte lepší, ako prvý. Originálne zvraty a nápady. Stále prekvapivý dej až do konca.
Odporúčam

10.07.2020 5 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Posledný diel o sangvinistoch bol asi najnapínavejší a prekvapujúci. Škoda, že je to len trilógia. Môžem len odporúčať.

10.07.2020 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Úžasná kniha, no napriek tomu najslabšia z trilógie. Ďalšie diely sú lepšie a lepšie. Prekvapili ma sangvinisti, či strigoi, o ktorým som vôbec netušil, že v tento trilógií vystupujú. Pre mňa super prekvapenie. Odporúčam všetkým, čo majú radi pátranie po histórií, pokladoch a záhadách zabudnutých príbehoch, ktoré nie sú ani v biblií.

Moje ruka touží po meči Moje ruka touží po meči Marcus Sedgwick

Neuveriteľné pútavý strašidelný príbeh s upírmi a ich starovekými pravidlami. Odporúčam, rovnako ako aj druhý diel.

Polibek smrti Polibek smrti Marcus Sedgwick

Oveľa napínavejšie, ako prvý diel. Mnoho prekvapení a zvratov. Odporúčam všetkým, čo majú radi historické mysteriózne príbehy.