narisa narisa komentáře u knih

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Příběh Blaire a Ronana se mi moc líbil. Krásná pomalá romantika bez velkých dramat mě opravdu nadchla a oběma jsem jejich vztah i úspěch s jejich podniky přála. Jen rodina Blaire byla vážně hodně výstřední. Vysoké hodnocení je podle mě zasloužené.
Autorka píše velice čtivě.
Všem doporučuji.

14.10.2022 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Opět byl příběh velice čtivý, krásně se četl a romantika tam také byla. Ale.. rozhodně je to nejslabší díl série. Ty dva předchozí mě opravdu hodně vzaly za srdce a bylo tam prostě něco víc. Tady byli sympatičtí hrdinové i skvělé prostředí, ale něco tomu malinko chybělo. Bylo to takové trochu praštěné. A i když se Brad zachoval na začátku špatně, tak jsem si ho vlastně oblíbila. Matteo byl samozřejmě sympaťák, ale přijde mi, že jsme se toho o něm zas až tolik nedozvěděli. A Kimber... Chápu, že toho na ni bylo moc najednou, ale ty její unáhlené soudy mi lezly krkem.
Takže to bylo moc pěkné romantické čtení, které doporučuji, i když to nedosáhlo úrovně předchozích knih v této sérii.

12.10.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

No, já nemám slov. Proč jsem na tuto autorku nepřišla dříve. Píše vážně úžasně a čtivě, je to zároveň vtipné i bolestné. Takovéto knihy jsou vážně skvělé a mají v mé knihovně přední místo.
Ačkoli se mi Jakson z Hořím pro tebe líbil více, tak Cam byl také úžasný. Vzhledem vypadá tvrdě, ale má opravdu velké sdrce. Vypadá to, že v této sérii jsou ženy ty natvrdlé a muži naopak od začátku vědí, co chtějí.
A ta tematika sebepodceňování, celoživotního boje s váhou a sama se sebou je mi tak blízká až to hezké není. Škoda, že mně nikdy nikdo neřekl tak krásné věci, jaké řekl Cam Jo - myslím o tom, jak si vážit sama sebe, svého těla i ducha.

"Tvoje tělo není věc, na jakou by ses měla dívat a posuzovat ji podle nereálných měřítek dokonalosti. Tělo je nádoba, loď, která tě veze životem a umožňuje ti zakoušet vše krásné, co život nabízí. Jídlo. Sex. Západy slunce. Hudba. Objetí. Smích. Zdravé tělo je dar. Nepovažuj to za samozřejmost. Nejednej s ním, jako s náhodnou známostí, aférkou na jednu noc. Chovej se k němu, jako ke své životní lásce. S úctou a něhou, a hlavně s vděčností. A taky se zdravou dávkou úžasu. Tvoje tělo je stvořené ze zbytků hvězd a obrovských explozí v galaxiích. Každých několik let se regenerací buněk úplně přetvoříš, ale máš v sobě něco, co je stejně staré jako vesmír. Jsme doslova hvězdný prach. Každý z nás je malý zázrak."

Autorka to vážně umí se slovy. A to, co napsala v doslovu, z toho i slza ukápla. Kéž bychom se tím řídili.
Znovu krásný romantický příběh. Prostě nádhera.
Rozhodně všem doporučuji.

11.10.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

No to byl naprosto úžasný příběh. Fakt krása. Vůbec nechápu, proč mi tak dlouho trvalo, než jsem se k této autorce dostala. Rozhodně mě trochu odradila obálka, která samozřejmě zase nekoresponduje s příběhem.
Ale příběh je vážně nádherný. Mám velkou slabost pro zraněné muže a Jakson měl velké šrámy na duši. A když se Bianca dostala přes to jeho brnění, objevila naprosto úžasného něžného chlapa.
Mé romantické srdíčko opravdu plesalo. A bylo to neuvěřitelně čtivé, fakt jsem četla a četla až do noci.
Pro mě opravdu veliké překvapení.
Všem moc doporučuji.

09.10.2022 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Tak toto byla opravdu pěkná a krátká erotická kniha. Četlo se to jedna radost. Sexuální scény byly pikantní, jak už tu někdo zmínil, ale zároveň nebyly oplzlé nebo nevkusné. Chemie mezi hlavními hrdiny fungovala a okrajově se zabrousilo i do vážnějších témat. Prostředí erotického klubu bylo zajímavé, jen já bych ocenila větší anonymitu, takhle se hrdinka s Rhysovými kamarády seznámila opravdu velice z blízka. Vzhledem k délce této knihy jsem velice spokojená.
V sérii je celkem pět knih a já velice doufám, že u nás všechny vyjdou, protože se na ně už moc těším. Nejvíce jsem asi zvědavá na Hunta a Lottie.
Doporučuji.

07.10.2022 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

To bylo smutné a krásné. Moc hezký příběh, který chytí za srdce, protože oba hlavní hrdinové zažili těžké časy a potkali opravdu špatné lidi. Bylo super, že se Kate a Aiden setkali díky společným prostorům pro své podnikání, a přes počáteční nevraživost se dali dohromady, protože ti dva se vážně hledali. Společně si dokázali pomoct a navzájem se uzdravit. Název série je opravdu trefný. A Aiden byl vážně skvělý.

06.10.2022 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Mně se kniha moc líbila. Četlo se to samo, kdybych nemusela spát, tak jsem ji dočetla najednou. Célian byl vážně číslo. Jako fakt jsem se moc nasmála tomu, co vypouštěl z pusy a to jeho arogantní chování bylo tak extrémní, že jsem fakt nemohla. Jude byla skvělá, milá a srdečná a téměř každý si ji zamiloval. Koho jsem fakt nemohla vystát, tak to byla Lili. Fuj. A samozřejmě Célinův otec a matka.
Autorka mě opět nezklamala, její knihy fakt žeru.

04.10.2022 5 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Kniha má možná trochu zavádějící obálku, ikdyž tu erotiku si tam také užijete. Moc se mi líbí, jaké téma si autorka pro knihu vybrala. Tím spíše, že je Američanka a v Americe se toto bohužel děje na školách moc často. A bohužel nejenom v Americe, ale už i po celém světě. Kam až může vést šikana... A na rovinu můžou za to media a sociální sítě, potencionální útočníci se jimi inspirují. Jo, globalizace a digitalizace má hodně negativních důsledků.
Každopádně to je příběh, který vezme za srdce (hlavně začátek a konec). Protože pracuji ve školství a jsem matka, o to více mě to zasahuje. Absolutně si nedovedu představit (a nikdy bych to ani nechtěla zažít), jak se přeživší s tím vším vyrovnávají. Ale autorka to velice zajímavě popisuje. Jen škoda, že nešla více do hloubky, ale uvidíme v dalších dílech.
Jinak příběh Liv a Finna byl velice romantický a zároveň srdcervoucí. Obě postavy byly zajímavé a sympatické a já jsem jim to moc přála. Obzvlášť, když se dočkaly až po dvanácti letech a po takové hrůze.
Liv byla skvěle přidrzlá a Finn byl zase úžasný ochranář. Spolu tvořili skvělý pár s úžasnou chemií.
Moc se těším na další díly (tedy doufám, že vyjdou) a vřele doporučuji k přečtení.

01.10.2022 5 z 5

Začiatok niečoho dobrého Začiatok niečoho dobrého Jennifer Probst

Tato kniha byla velice příjemným čtením.
Měla jsem chuť na něco z venkova, a tak mi Mia na začátku vůbec nebyla sympatická, protože moc nesdílím její nadšení z města. Ale jak se postupně měnila Mia a vyvíjel se její vztah s Ethanem a Chloe, tak i Mia mi přirostla k srdci. Ethan byl velký sympaťák a moc se mi líbila jeho něžná duše, která byla v kontrastu s jeho původním povoláním.
Byl to krásný jednoduchý romantický příběh. Navíc se mi líbila celá rodina Bishopova a jsem tak zvědavá na další díly. Na Ophelii a Kyla se vážně těším, tak doufám, že knihy v překladu vyjdou. A to nemluvím o příbězích věnovaných otci a dceři Lakeovým.

29.09.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Opět skvělé čtení. Autorka mě znovu velice potěšila krásným romantickým příběhem.
Její hlavní hrdinové jsou vždycky úžasní a tady byla spousta zajímavých postav, hlavně tedy Alex, Lili a Jack. Ti byli vážně skvělí. Super bylo, jak to k sobě Alexe a Lili táhlo. Také se mi moc líbilo sportovní prostředí a práce fyzioterapeutů, která byla i v Hackerovi. Musím jen souhlasit, že konec byl takový hodně uspěchaný. Škoda.
Všechny autorčiny knihy se mi moc líbily a já se velice těším na další. Píše opravdu čtivě.

22.09.2022 5 z 5

Vlk Vlk J. R. Ward (p)

(SPOILER) Tak další díl ze světa Bratrstva od J. R. Ward byl super. Lucan mi opravdu přirostl k srdci a čtení to bylo napínavé. Ale dost mě štve, že kniha je tak krátká. Skoro nic jsme se nedozvěděli ani o vlkanech, ani o Lucanově rodině. Bratrstvo tábor stále nenašlo a co ten otevřený konec? Ach jo. Takže jsem opravdu moc a moc zvědavá na další díl o Kaneovi. Snad se zase něco víc dozvíme a budeme moudřejší. Autorka nám to dávkuje fakt po troškách. To je možná také problém, knihy a příběhy v nich jsou málo ucelené. Všichni víme, že V a Butch jsou autorčini oblíbenci, já mám zase ráda Rhage, takže jsem byla spokojená.
Tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Rozhodně se těším.

20.09.2022 5 z 5

Královna šťastných katastrof Královna šťastných katastrof Dylan Newton

Kniha se mi moc líbila. Byla to taková pozvolná romantika. Hlavně Draka jsem si moc oblíbila. Byl vážně zlatíčko. Ke Kate jsem si chvilku hledala cestu, ale i ona mi byla sympatická. Skvělá byla Drakeova rodina, ti břatři byli vážně super. Chvílemi jsem se i zasmála. Kniha mě také zaujala zajímavými a nevšedními nápada z oblasti hororů.
Opravdu příjemné čtení. Doporučuji.
Hodnotím 4,5*

14.09.2022 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Absolutně nádherná knížka. Opravdu jsem si ji zamilovala. Krásná pomalá romantika a navíc z prostředí, které je mi blízké, a na které ráda vzpomínám.
Pro všechny, co mají rádi romantiku, opravdu vřele doporučuji. Krásně se to čte, kniha velice rychle ubíhá, je vtipná, a chvílemi také smutná. Adam byl skvělý a ve skutečnosti asi dost plachý. Kdyby po něm Olive náhodou neskočila, tak by ji snad nikdy neoslovil. Olive měla opravdu velký problém se sebepodceňováním. Ale jako pár vyvažovali své nedostatky.
Vřele všem doporučuji.

10.09.2022 5 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Poslední díl byl opravdu krátký a vše bylo dost urychlené, ale zároveň se skoro nic nedělo. Harry byl zajímavý, ale moc jsme se toho o něm nedozvěděli a platí to i o Nell. Předchozí díl byl mnohem lepší. Za mě trochu zklamání.

04.09.2022 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Tak tento díl mě opravdu mile překvapil. Moc se mi to líbilo a nebylo to tak střeštěné. Škoda jen, že to bylo tak krátke. Dvě třetiny byly super, ale v té poslední třetině před koncem autorka nějak chvátala, škoda, že se více nerozepsala. Třeba o tom, jak Peter poznával Zoe. Hlavní postavy mi byly každopádně sympatické, Violet od začátku a Peter později, když se přestal chovat jako blbec.
Doporučuji.

04.09.2022 5 z 5

Slavnostní otevření Slavnostní otevření Ava Miles

Třetí díl za mě super. Skvělé čtení, které se nevleklo a velice mě okouzlil vztah Maca a jeho synovce Dustina, stejně tak pak jeho vztah s jeho budoucím synem Keithem. Už v předchozí knize mě velice zaujala interakce mezi Peggy a Macem a tak jsem se na toto pokračování velice těšila. A nezklamalo. Mac byl opravdu správný chlap. Peggy byla zase velice svérázná, ale zároveň citlivá ženská, která se jen tak nedá a jeden si k ní musí prokousat cestu. A dění v obou rodinách mě velice těšilo. Hlavně ta pospolitost, soudržnost a láska byla skvělá.
Jen mě mrzí, že asi nevyjde pokračování. Alespoň to tak nevypadá. A v originále má série Dare Valley asi jedenáct dílů. Škoda, moc jsem se těšila na vývoj vztahu Rhetta a Abbie.

30.08.2022 5 z 5

Francouzská hostina Francouzská hostina Ava Miles

Tak musím říct, že druhý díl se mi tolik nelíbil. Na konci první části série jsem se na Briana a Jill moc těšila, ale... Brian mi prostě nepřirostl k srdci svou nerozhodností a ke konci mě trochu štvala už i Jill. Zato mě velice navnadil budoucí pár Pegg a Mac, takže se moc těším na třetí díl.
Jinak to nebylo špatné čtení, ale čekala jsem víc. I když i tak to bylo čtivé.

28.08.2022 4 z 5

Země Nory Robertsové Země Nory Robertsové Ava Miles

Tak to bylo super příjemné počtení. Vzhledem k tomu, že již dvacet let jsem věrnou čtenářkou Nory Roberts, tak mě velice potěšilo a rozesmívalo, jak autorka citovala některé Nořiny knihy a postavy.
Příběh samotný byl milý a čtivý s detektivní zápletkou, která se mi také líbila. Tanner byl sympaťák a Mere také, ale v poslední části knihy se chovali dost nerozumně a to trošku zkazilo dojem. Ale romantika mezi Mořskou vílou a Tannerem byla moc pěkná a chválím i vedlejší postavy. Těším se na druhý díl.
Doporučuji a hodnotím 4,5*.

24.08.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Tak přečten i třetí, a zatím u nás poslední, díl a zase to bylo skvělé a velice čtivé. Ale musím říct, že u mě vede v této sérii druhý díl o Trisovi, ten byl fantastický. Ne že by tento díl nebyl dobrý. Ale nebyl tak vtipný a Elliot mi nebyl tak sympatický. Vlastně mi Elliot dost připomínal Jamesona, také to s ním bylo, jak na houpačce. Střídal chlad a vztek s něhou a láskou. A to jaký byl uvnitř, tím fakt překvapil. Kate mi byla moc sympatická a bylo mi jí dost líto hned z několika důvodů. Její sestru bych fakt odpravila. Chemie mezi hlavními postavami byla opět úžasná.
Celá série je opravdu skvělá a já se moc těším na čtvrtý díl o Chrisovi a velice doufám, že se dočkáme překladů dalších autorčiných knih. Píše opravdu famózně.
Vřele doporučuji.

19.08.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tak to byla bomba. Tedy autorka fakt umí. Její knihy se fakt čtou jedna báseň a nejde se odtrhnout. Bylo to tak vtipné. Já se tak strašně smála, až mě bolela bránice.
A Tristan je absolutní jednička. Nejen že má nádherné jméno a tělo, ale on je tak krásný i uvnitř. Už v prvním díle to byl velký sympaťák, ale to jsem ještě neutušila, jaký je to ve skutečnosti úžasný chlap. A odvážný. Ach ty scény s kluky jsou fakt nezapomenutelné. Buď jsem slzela smíchy, a nebo dojetím. Hlavně když se na scéně objevily jeho boxerky a Fletcher. Úžasná scéna.
Nádherné bylo, jak si Tris postupně našel ke všemu klukům cestu a především k Harrymu.
Vztah mezi Claire a Trisem je plný neskutečného sexu, ale také vtipu, něhy a lásky. Neskutečná chemie mezi hlavními hrdiny byla boží.
Claire byla vlastně celou dobu také skvělá postava a moc jsem jí fandila, mám doma dva malé kluky, tak jsem se do ní vžívala. Ale na konci mě nehorázně naštvala. Ale opravdu. Ta scéna ke konci byla vážně přehnaná a je to asi to hlavní, co bych vytkla. Jinak to bylo vážně úžasné.
Pak už mi jen chybělo, že se v knize skoro neobjeví Emily a vlastně Jameson a Em jako pár. Celou dobu jakoby neexistovala a až pak se tam mihla. A neukončenost s Gabrielem. Ale to jsou drobnosti.
Tris opravdu vždy dosáhl svého. A teď chtěl Claire a jak se později ukázalo i její děti. Spolu, jako rodina byli úžasní.
Moc, moc a moc doporučuji. Je to prostě famózní čtení. Velice se těším na pokračování.

17.08.2022 5 z 5