narisa Online narisa komentáře u knih

V ohrožení V ohrožení Julie Garwood

Tuto autorku miluju už opravdu dlouho. Její historické romance jsou moje srdeční záležitost a pravidelně je čtu, když mi je opravdu zle. I tuto sérii ze současnosti jsem si velice oblíbila. A když jsem zjistila, že po docela dlouhé době vyšla novinka od Julie, okamžitě jsem se dala do čtení. A nezklamala. Velice příjemné čtení.
Michael i Isabel byli velice sympatičtí hlavní hrdinové.
Rozhodně souhlasím s ostatními komentáři. Obzvláště s komentářem Kešu1981, je suprový a opravdu trefný.
A mám jen jedinou výhradu. Korektura textu jakoby nebyla, bylo tam opravdu hodně překlepů a to mě dost rušilo.
Ale jinak skvělé. Parádně si zavzpomínáte na některé předchozí páry.
Rozhodně doporučuji.

21.12.2022 5 z 5

Lord se špatnou pověstí Lord se špatnou pověstí Bethany Bennett

Bylo to takové příjemné čtení bez nějakých velkých zvratů. Četlo se to celkem dobře, ale přechody v některých odstvavcích byly pro mě rušivé. Autorka často scénu utla jakoby v půli a v dalším odstavci byla o den dále. Příběh byl vyprávěn z pohledů obou hlavních postav, ale občas měl člověk problém rozlišit, která z postav popisuje, co se děje.
Jinak to byla příjemná romantika. Ethan byl velice srdečný a obětavý, ale Lottie mě někdy dost štvala tím, jak byla v některých věcech tvrdohlavá a neústupná. Intimní scény byly popisovány pěkně, bylo cítit, jak to Ethana s Lottie k sobě táhne, ale...
Něco mi prostě chybělo. I tak si ráda přečtu pokračování, tedy pokud u nás vyjde.
Hodnotím 3,5*.

10.12.2022 4 z 5

Vianočný únik Vianočný únik Sarah Morgan

Velice příjemné čtení se skvělou tematikou Vánoc. Moc se mi líbilo prostředí příběhu. Také bych se jednou strašně ráda podívala do Laponska na polární záři. Takové Vánoce by pro mě s těmi pravými lidmi byly vážně kouzelné. A takové byly i pro Christy se Sebem a Holly a zároveň i pro Zaca s Alix a Erika a Robyn. V podtstě to byl příběh tří žen - Christy, Alix a Robyn, které vlastně tvoří rodinu. Kniha je vyprávěna z pohledu těchto tří žen, a i když nevidíme do nitra ostatních postav, Seb i Zac byli velice sympatičtí. Jinak problémy Christy a Seba v manželství chápu, protože narození potomků opravdu vše od základů změní.
Opravdu příjemné poklidné čtení s tou parvou atmosférou.
Mě kniha příjemně navnadila na vánoční čas.
Hodnotím 4,5*

08.12.2022 5 z 5

Milostná aféra Milostná aféra S. J. Hooks

Mně se kniha moc líbila. Vážně jsem si velice užívala příběh skvěle nevinného a milého profesora Worthington, tedy Stephena, a zkušené studentky Divoké, tedy Julie. Ach Stephen byl tak roztomilý, že bych ho samou láskou snědla. Bylo to žhavé i milé zároveň. A také velice čtivé.
Jen mě mrzí, že nevyšlo pokračování. To je opravdu chyba.
I tak mě ale příběh nadchl, a tak si zaslouží super hodnocení.
Doporučuji a hodnotím 4,5*.

04.12.2022 5 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Příběh byl opravdu krásný a moc sladký. Velice příjemné čtení. Autorka píše opravdu čtivě a já její knihy miluju.
Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila hned na začátku. Lucian byl úžasný a navíc hokejista, a tím u mě získal další plus. A to nemluvím o tom, jak velice byl šikovný cukrář, to byla prostě nádhera. Kniha je fakt díky němu úžasnou symfonií emocí, chutí a vůní.
Emma byla zase jako slunce. Opravdu vnesla do Luciánova života světlo a nový smysl života.
Podle mě to mezi oběma jiskřilo úplně parádně. A moc se mi líbilo, jak Em byla stálá. To Lucian se musel nejdříve poprat sám se sebou.
Malá poznámka - díky těm popisům o Temném hradu jsem ze začátku měla před očima Emmilií Clarke z Her o trůny - úplně jak přes kopírák.
Prostě zase super čtení.
Vřele doporučuji

03.12.2022 5 z 5

Náhrdelník s briliantem Náhrdelník s briliantem Sarah Morgan

Opět pěkné a příjemné čtení. Autorka píše velice čtivě. Nikos se nezdál, ale byl velice obětavý a Angie byla moc hodná, milá a laskavá a vůbec se mi nelíbilo, jak se k ní chovala její matka. Rodiče se vlastně podepsali na obou. Ještě, že se našli.

27.11.2022 5 z 5

Nemilosrdný šejk / Temný mstitel Nemilosrdný šejk / Temný mstitel Lucy Gordon

Hodnotím knihu Nemilosrdný šejk.
Velice přijemné čtení. Sympatické postavy a zajímavé prostředí pouště v arabském světě bylo pro mě velice lákavé, a protože jsem již dlouho nečetla takový příběh, velice jsem si ho užila.

26.11.2022 5 z 5

Veci, ktoré v nás ostanú navždy Veci, ktoré v nás ostanú navždy Lucy Score

Krásná kniha. Je to druhá kniha od této autorky, kterou jsem četla a musím říct, že je to paráda. Lucy píše skvěle a velice čtivě. Příběh byl romantický, chytil za srdce a zároveň jsem se u některých scén dost nasmála. To hašteření mezi Knoxem a Naomi bylo super. A to jak se Knox postupně připoutával jak k Naomi, tak k Waylay mě zahřálo u srdce.
Navíc se mi u této spisovatelky líbí, že hlavní hrdinové příběhu jsou starší. Vzhledem k tomu, že už také stárnu, mi věk mezi třiceti pěti a čtyřiceti připadá jako osvěžení v té záplavě dvacátníků a čerstvých třicátníků.
Jedná se o první díl série a já se už teď moc těším na překlad dalšího dílu, který je věnovaný Knoxovu bratru Nashovi a Lině.
Mimochodem obálka je opravdu krásná, jsem ráda, že slovenské vydání ponechalo tento orginál.
A ještě zmínka o doslovu spisovatelky, ten mě opravdu dojal, takže na něj nezapomeňte a přečtěte si ho.
Vřele doporučuji ke čtení.

22.11.2022 5 z 5

Řekův omyl Řekův omyl Sarah Morgan

Krásné romantické čtení. Na to, jak byl příběh krátký byl super.
Angelos byl sice zpočátku nechutně cynický, ale milá, skromná a pracovitá Chantal ho z toho vyléčila.

15.11.2022 5 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Krásná. Opravdu moc se mi kniha líbila. To s dimenzemi je velice nápadité a neotřelé. Je to zajímavá kombinace sci-fi a romantiky. Příběh je velice čtivý a na mě moc krátký. Četla bych klidně dál.

Hned několik věcí mě v knize nadchlo:
Zaprvé Axar. Axara jsem si moc oblíbila, byl úžasný.
Dále cestování podmořským metrem. To by bylo naprosto úžasné. Fascinující.
A spřízněné duše a to jak se toto pouto projevovalo na Axarovi a Rivě. Z toho jsem i já cítila teplo vlévající se do mé duše. Nádhera.

Riva mi na začátku knihy nebyla moc sympatická, ale postupně jsem si ji oblíbila. To Axar byl láska na první pohled, i když na Rivu zpočátku působil jako podivín a chladný člověk.
Jediné, co bych knize vytkla je urychlený závěr. Tam bylo hned několik důležitých věcí, které bych rozvedla.
Doufám, že si od autorky brzy zase něco přečtu.
Knihu všem vřele doporučuji.

15.11.2022 5 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Paráda. Druhý díl se mi opět moc líbil. Je to velice čtivé a Elise a Archer jsou skvělá dvojka. Jejich příběh byl krásný. Přišlo mi, i když to tak možná nebylo, že v této knize bylo méně erotiky a více romantiky než v té předchozí.
Těším se na třetí díl o Kieranovi a Hazel, ale ještě více se těším na Hunta a Lottie, tedy čtvrtý díl. Jen doufám, že u nás vyjdou všehny.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

12.11.2022 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Třetí díl se mi asi líbil nejvíce, nebo minimálně stejně, jako ten první. Noah byl skvělý kluk. Možná až moc obětavý. Takových já tedy moc neznám. Takže se Elaře nedivím, že se do něj hned zbláznila. Elara byla sympatická a pracovitá. Moc se mi líbilo, jak pomáhala Hankovi, ikdyž si tím splácela opravu auta. Noah měl skvělou rodinu, ale bohužel tam na můj vkus byla málo. To samé platí o Elařině matce, která mi moc sympatcká nebyla. Zato Ryan se zase předvedl. Zase mi chybělo vyprávění z pohledu obou hlavních postav a konec byl zase moc urychlený.
I tak to byl moc pěkný romantický příběh, který doporučuji.

08.11.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Druhý díl série byl opět velice čtivý. Začala jsem číst s tím, že si přečtu jen kousek před spaním, a najednou jsem byla ve dvou třetinách.
Příběh navazuje na ten předchozí a hlavními postavami jsou Will a Izzy. No, Will mi dost ležel v žaludku za velice časté střídání postelových partnerek a jeho slepotu vůči Izzy. Jinak to byl sympaťák, ale tímto si to u mě dost rozlil, hlavně tím, jak jí to dělal na očích, jak naschvál. Ale ne, on byl jen natvrdlý. Izzy byla sympatická a docela jemná duše, což jsem ani moc nečekala. Měla jsem radost, když to dali konečně dohromady, obzvlášť když jim to trvalo tak dlouho.
Nemůžu si pomoct, ale opět mám pocit, že ke konci šlo zase všechno dost rychle a některé věci nebyly dovysvětleny. Ale co. Bylo to příjemné romantické čtení.
Jo a Cole byl skvělý. Dost se těším na jeho díl, který je v pořadí čtvrtý, tak doufám, že u nás vyjde.
Hodnotím 4,5* a doporučuji.

06.11.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Zaujalo mě vysoké hodnocení a tak jsem se vrhla na tuto sérii. A první díl rozhodně nezklamal. Je to opravdu čtivé a příběh se mi moc líbil.
Jsem milovníkem zimních sportů, hlavně tedy pasivně. A tak moc ráda koukám na hokej, bruslení, alpské lyžování nebo biatlon. Viděla jsem tak dost pádů na lyžích a dokázala si představit, jak chudák Ryan dopadl.
Lena byla sympatická holka a Ryan, když se oklepal ze smutku a přestal se chovat jako blbec, byl také sympaťák. Rodina Cooperových byla prostě skvělá. Jen tedy Ryan dost ublížil lidem, kteří ho milovali, než si uvědomil, co vlastně chce. Ale to k tomu patří.
Dost jsem si zvykla na to, že ve spoustě knih je dnes příběh popisován z pohledu obou (nebo všech) hlavních postav a tady mi trochu chyběl Ryanův pohled.
Popis krásné přírody mě také potěšil. Raději venkov než město.
Z vedlejších postav zaujala Izzy a Will samozřejmě, aktéři druhého dílu. I když tedy Will velice negativně. Doufám, že si u mě napraví reputaci ve svém díle.
Jediné, co mi trochu vadilo, bylo mládí postav a nějaké upřesnění jejich budoucnosti v epilogu. Jo a Ryanův bratr Jack, nebyla popsána žádná reakce na to, že se jeho bratr dal dohromady s jeho au pair.
I tak je to skvělé čtení.
Hodnotím tedy velice kladně, 4,5* a doporučuji.

05.11.2022 5 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Pro mě opět skvělé čtení od Lindy. Tuto autorku mám moc ráda a často se k ní vracím. Vždyť ji taky už čtu přes dvacet let.
Velice se mi zamlouvalo téma a myslela jsem si, že to bude podobné, jako její kniha Pod ochranou noci. Ale tento příběh byl trochu rozvláčnější. Nicméně i tak se mi moc líbil, jen bych knize klidně přidala více stran a propracovala více postavy. Konec byl na mě moc zrychlený. Těch špatných událostí tam samozřejmě bylo mnohem víc, ale autorka se o většině z nich jen zmínila v závěru. Škoda, škoda. Mohlo to být trochu více napínavé.
Ale kniha mě nutila se zamýšlet nad spoustou věcí, které mě běžně ani nenapadnou a romantická linka se mi moc líbila, takže jsem velice spokojená.
Doporučuji a hodnotím 4,5*.

05.11.2022 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Nikole Hall

Pro mě to bylo velké překvapení. Na knihu jsem narazila náhodou, zaujala mě antoce a pak už jsem jen četla. Zpočátku mi krapet vadila nespisovná čeština, ale na to jsem si v krátké době zvykla.
Příběh Xandra a Katei byl skvělý. Bylo to velice čtivé, s parádní dávkou erotiky a zároveň i detektivní zápletkou. Moc se mi líbilo vyprávění z pohledu obou postav. Výměna názorů a postřehů mezi Katei a Xandrem byla k nezaplacení a často i dost zábavná.
Potěšily mě i kapitoly z pohledu Chrise a Marianny a moc se těším na další díl, o kterém předpokládám, že by se měl týkat právě těchto postav. Nebo se mýlím?
Rozhodně by to bylo skvělé pokračování, protože ne vše bylo v tomto díle vyřešeno.
Každopádně autorce tleskám a velice ráda si přečtu její další knihy.
Rozhodně doporučuji.

26.10.2022 5 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

Autorčiny knihy mám velice ráda, vždycky jsou plné emocí a pěkně se mnou zamávají. Tato kniha není vyjímkou. Je to krásný romantický příběh o první, skutečné a jediné lásce v životě hlavních hrdinů. Brogan mě úplně fascinoval. Hlavně svou inteligencí, hypersensitivitou a neuvěřitelným srdcem a obětavostí. Lydie mi zpočátku byla sympatická, ale hlavně ke konci mi vadilo, jak se k Broganovi zachovala, ztrácela hlavu a moc se nechala ovlivnit. To bych klidně z textu vypustila. Jinak jejich vztah byl úžasný a jako na houpačce, prostě emocionální smršť. Postavy, které jsem fakt nesnášela byly Courtney a Stuart.
Velice mě potěšila slovíčka a věty v gaelštině.
Krásné čtení, vřele doporučuji.

23.10.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Jsem moc spokojená. Nevím, co od toho kdo očekával, ale mně se kniha moc líbila. Je to erotickoromantické, tak jak je uvedeno v žanru.
Jinak inspirace mýtem o Hádovi a Persefoně mi udělala velkou radost, protože jejich příběh miluju. Hádes byl absolutně božský.
Rozhodně doporučuji a těším se na další díly ze série.

21.10.2022 5 z 5

Opět skvělé, vtipné a nenáročné čtení. Mně osobně se první díl líbil více, ale tento byl také super. Autorka píše čtivě, takže není problém tuto knihu rychle přečíst. Bratři Damon a Chris jsou jak přes kopírák s Brucem a Wiliamem ze série Objekty touhy, ale to mi nevadí. Chris byl správně praštěný a téměř vždy pozitivně naladěný, nejde si ho nezamilovat, i když protáčíte oči. V jeho přítomnosti si člověk odpočine od stresu, protože prostě rezignuje na jeho chování. Ten začátek v letadle mi přišel moc hrr, vždyť prohodily sotva dvě věty a už se šlo na věc. Za mně to prostě bylo zpočátku slabší, ale rozjelo se to a při scéně s domácím mazlíčkem Bell jsem se fakt dost nasmála. Romantické srdíčko také ke konci zaplesalo. Takže já jsem spokojená. Pro pobavení a odreagování doporučuji.

18.10.2022 5 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Nemůžu si pomoct, ale nebylo to ono. Autorka to umí lépe. Norah mi byla sympatická, to zase jo. Ale dost mi chybělo vyprávění z pohledu Patrika, jak už tu bylo několikrat zmíněno. Hlavně na začátku, protože skoro nemluvil. Takže jsem jim pak tu chemii nějak nevěřila. A je to druhá kniha, kde spisovatelka ráda vypočítává všechny možné módní značky, které hlavní hrdinka nosí a to je pro mě ubíjející.
Takže je to nakonec celkem průměrná romance.
Hodnotím 3,5*.

16.10.2022 4 z 5