nani_nka nani_nka komentáře u knih

Šéf Šéf Vi Keeland

Jak ja milujem romanticke knihy s vtipnými dialogmi a tych som v tejto knizke nasla nespocetnekrat. Knizka je písaná z pohladu Reese, ktora zacina v novej firme pod vedenim Chasa, ktory od zaciatku neskryva svoju tuzbu po nej, pricom niektoré kapitoly su z pohladu Chasa spred 7 rokov, kde sa dozvedame nieco o jeho minulosti. Koniec mozno trosku sentimentalny, ale aj tak ako vtipne, oddychove romanticke citanie, túto knižku odporucam.

03.10.2018 4 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Knizka je tvorena z kratkych zapiskov Kristiny z roznych casovych obdobi, v ktorych vtipne a s nadhladom opisuje zivot s detmi, teda najma tie uskalia, ktore si mama pri tom malom clovieciku musi vytrpiet. Knizku by som odporucila hlavne matkam, ktore sa v Kristininych pribehoch najdu a pozru sa s nou na vsetky tie neprijemnosti ako je nevyspatost, ziadna sloboda na wcku a pod. s humorom a hlavne s laskou.

03.10.2018 3 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Podľa názvu knihy som čakala niečo na štýl 50 odtieňov sivej, kde nevinná panna podľahne psychopatickému, bohatému krásavcovi. Naštastie sa tento príbeh neodohral, ikeď sexuálnych scén bolo v knihe nehorázne veľa. Knižka začala veľmi sľubne, páčilo sa mi ako Emerie spoznala Drewa mysliac si, že je zlodej, ktorý sa jej vlámal do kancelárie. Aj prvotné spoznávanie malo šmrnc a vtip, no asi od polky knihy som sa do jej čítania musela prinútiť.

14.07.2018 2 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Síce si už týždeň po prečítaní tejto knižky neviem vybaviť mená hlavných hrdinov (o mesiac si asi nespomeniem ani na kúsok z deja), tak táto knižka svoj účel splnila. Hľadala som nekomplikovanú oddychovku o láske, s dvoma sympatickými hrdinami a s vtipnými hláškami, ktorá zaplní moje popoludnie a poteší romantickú dušu. Toto všetko knižka Hodnej kluk splnila a ja som s jej výberom spokojná.

02.07.2018 3 z 5

Čekání na zázrak Čekání na zázrak Stacey Kade

Síce nepatrím do vekovej kategórie ktorej je táto séria určená, tak sa mi príbeh o mediátorovi Willovi a mŕtvej roztlieskávačky Alony páčil. Jediná vec, čo mohla byť viac dotiahnutá je obsiahlejšie vysvetlenie Rádu, svetla a sveta duchov. Ale veľmi sa mi páčil vývoj postáv, či už ide o zvýšenie sebavedomia pri Willovi alebo Alonin prechod z povýšeneckého na milé, vďaka Bohu stále sarkastické dievča.

30.05.2018 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Často sa v YA knihách stretávam s tým,že jeden z hlavných hrdinov má za sebou ťažkú minulosť (znásilnenie, týranie, násilné úmrtie niekoho z rodiny), ktorá na ňho vplýva aj v súčasnosti. A mne tak nejak už takéto typy kníh lezú na nervy. Neviem, či je to tým, že už som z nich "prejedená" alebo ma proste len nebavia. Takže ma neočarila ani táto knižka, kde proti svojej minulosti nebojuje len jedna, ale obe hlavné postavy. Jedno sa však knihe nedá uprieť a to to, že sa ľahko číta.

04.05.2018 2 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Príbeh na štýl rozprávky o Kráske a zvierati s troškou mágie pre romantické duše. Najviac sa mi páčili myšlienky zvieraťa vždy na začiatku kapitoly, krásne sesterské vzťahy medzi Jevou a jej sestrami,keďže vo väčšine rozprávok je to tak,že staršie sestry na tú mladšiu žiarlia a robia jej napriek. Ale najviac ma uchvátil koniec,ktorý napriek mágii bol veľmi realistický a nesie v sebe krásny odkaz.

20.04.2018 4 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Rodinu Hollandovcov som si zamilovala už v prvej časti a aj teraz mi prinášali úsmev na tvár,či už išlo o hašterenie starých rodičov,sexom posadnutú Pru alebo zlatíčko Faith. Jedinou chybičkou v tejto knižke bol Tom,ktorého som si nevedela obľúbiť,hoci som sa každou prečítanou stránkou o to snažila. Naštastie v tejto knihe to neplatí,že nesympatický hlavný hrdina rovná sa zlá kniha,pretože odhliadnuc od Toma bolo všetko perfektné.

17.04.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

To bolo radosti, keď sa mi dostal 3. diel do rúk. Hoci aj v tomto prípade ide o naozaj úžasnú fantasy knihu, 2. diel nebol prekonaný. Rhys ako inak absolútne úžasný, na takéhoto hlavného hrdinu sa proste nedá zabudnúť. Čo ma však na konci ako správnu dohadzovačku a milovníčku happy endov veľmi zamrzelo, že ľúbostné linky vedľajších postáv neboli ukončené. Avšak podľa ostatných recenzií som sa dozvedela, že by mali byť ešte ďalšie diely. Čo ma veľmi neteší, keďže nemám rada nekonečné naťahovanie sérií, jedine keby boli z pohľadu iných postáv (Cassian, Mor alebo Az).

12.04.2018 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na začiatku roku začali každý týždeň dávať v televízii jednu časť o Harrym a aj keď som tieto filmy videla už miliónkrát, nikdy si ich nenechám ujsť. Avšak knižky som nikdy nečítala, asi kvôli tomu, že mi ich každý odporúčal a ja som ich just nechcela čítať. No teraz som sa konečne rozhodla, že si prečítam celú sériu a nemohla som urobiť lepšie rozhodnutie. Napriek tomu, že hlavný hrdina je 11 ročný chlapec, myslím si, že tieto knihy plné fantázie a kúziel upúta nielen každé dieťa, ale aj dospelého.

26.03.2018 5 z 5

Zamilovaný ničema Zamilovaný ničema Johanna Lindsey

Tak ako sa Jeremy podobá na svojho otca Jamesa, tak sa aj príbeh medzi Jeremym a Danny podobá tomu medzi Jamesom a Georgie. Takže za mňa romantika bez jedinej chybičky.

26.03.2018 5 z 5

Tajomný dar Tajomný dar Johanna Lindsey

Trochu som sa bála, či sa mi táto knižka bude páčiť z toho dôvodu, že hlavní hrdinovia už majú čo to za sebou a patria k staršej generácii. Avšak šiesta časť tejto série je dosť tenučká a skôr než na vzťah medzi Jasonom a Molly je zameraná na celú rodinu Maloryovcov a poodhalenie rodinného tajomstva.

26.03.2018 4 z 5

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Ďalšia z podarených kníh zo série o rodine Maloryovcov. Veľmi sa mi páči, že autorka sa nevenuje len deju okolo hlavných hrdinov, ale takisto približuje aj život celej rodiny a dozvedáme sa ako pokračuje príbeh hrdinov z predošlých častí, ktorých som si veľmi obľúbila.

26.03.2018 4 z 5

Okouzlení Okouzlení Johanna Lindsey

Každou časťou stále lepšie a lepšie. Stretávame sa tu s trochu netypickým príbehom, kedy sa práve mladé žieňa Amy snaží získať kapitána Warrena, ktorý zostal po nešťastnej láske zatrpknutý a chladný. Amy so svojím optimizmom, vytrvalosťou a neustálou snahou bola neskutočne podarená.

07.12.2017 5 z 5

Bouřlivé objetí Bouřlivé objetí Johanna Lindsey

Myslela som, že časť, kedy sa Georgie snažila dostať z Anglicka do Ameriky ako chlapec, pričom James vedel, že za tým mladým plavčíkom sa skrýva žena, bola úžasná, no potom prišli na rad Georgini piati bratia (snáď Johanna napísala o každom z nich jednu knihu!) a ich konflikt s Jamesom a ja musím uznať, že táto historická romanca bola vynikajúca od začiatku až po koniec.

05.12.2017 5 z 5

Něžná rebelka Něžná rebelka Johanna Lindsey

Ďalší príbeh o rodine Maloryovcov, tentokrát o najmladšom bratovi a vyhlásenom sukničkárovi Anthonym, ktorému sa dostane pod kožu Škótka Roslynn, ktorá unáhlene hľadá manžela, aby sa vyhla chamtivému bratrancovi. Znova musím pochváliť hlavnú hrdinku, ktorá tak ako aj v predošlom diely Regina, nebola žiadna chudinka, ale silná, dospelá žena. Miestami však aj dosť tvrdohlavá, čo sa týkalo najmä Anthonyho. No a Anthonymu ako hlavnému hrdinovi nemožno vytknúť naozaj nič.

28.11.2017 4 z 5

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Väčšinou sa pri historických románoch stretávam s tým, že sa mi páči viac mužská hlavná postava, no tu je to naopak. Regina bola naozaj silnou hlavnou hrdinkou, nebola to žiadna plachá alebo bojazlivá nána a všetko brala naozaj veľmi realisticky, preto sa mi veľmi zapáčila. S Nicholasom to už bolo horšie. Zo začiatku ma absolútne očaril, no potom sa mi dosť znepáčil. Ale napriek tomu ide o veľmi dobrú knižku. Rodinu Maloryovcov si nejde nezamilovať a už sa teším na príbehy ostatných jej členov najmä Anthonyho a Jamesa.

27.11.2017 4 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Predchádzajúci diel tejto série bol absolútne úžasný a Sebastiana s jeho dramatickým prednesom som si hneď zamilovala. No potom prišla táto časť a pre mňa ničím nezaujímava hlavná hrdinka Annabel a zlý príbeh bol na svete. Neviem si to vysvetliť, keďže Quinn písať naozaj vie.

23.11.2017 3 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Moja najobľúbenejšia od Kinselly. Znova nechýba nič, čo je pre jej štýl typické. Sympatická, praštená hlavná hrdinka Poppy, sexy hlavný hrdina Sam a plno vtipných situácií. No a scéna Poppy so Samom v lese patrí k tým romantickým momentom z kníh, na ktoré sa nezabúda.

23.11.2017 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Kinsella zas nesklamala! Príbeh o workoholičke Samante, ktorá sa po prešlape vo firme rozhodne utiecť a omylom sa dostane do jednej domácnosti, kde si ju pomýlia s novou hospodyňou. A potom začne séria vtipných až trápnych chvíľ, kedy sa Samanta snaží niečo ukuchtiť alebo upratať. Na príbehoch od Kinselly sa nedá nesmiať.

23.11.2017 5 z 5