nani_nka nani_nka komentáře u knih

Láska nie je lotéria Láska nie je lotéria Kasie West

Kebyže mám odporučiť teenagerke nejakú romantickú knižku určite by to bola jedna z knih od Kasie West. Pre mňa 30-tničku boli dialógy hlavných hrdinov mierne naivné, detské, ale napriek tomu som túto knižku prečítala a musím uznať, že ide o milý, pekný príbeh, kde hlavná hrdinka potom ako vyhrá väčšiu čiastku peňazí v lóterii musí zistiť komu zo svojich kamarátov dokáže naozaj veriť a hlavne si sama určiť, kam chce aby sa jej život uberal.

26.06.2019 3 z 5

Hra na lásku a nenávisť Hra na lásku a nenávisť Sally Thorne

Vždy keď natrafím na romantickú knihu, kde sa láska medzi hlavnými hrdinami vytvorí z nenávisti, od šťastia si poskočím. Doťahovanie medzi kolegami Lucy a Joshom ma nesmierne bavilo. I keď Lucy mi miestami prišla mierne potrhlá, každá romantická duša si pri tejto knihe dojde na svoje.

17.06.2019 4 z 5

Jedného dňa v decembri Jedného dňa v decembri Josie Silver

Prvýkrát som čítala takýto typ knihy, kedy hlavním hrdinom trvá až 10 rokov kým konečne spolu zostanú. Knižka sama o sebe nebola zlá, ale mne osobne sa takýto druh knihy neľúbil. To ako počas celej knihy boli Laurie i Jack v iných vzťahoch ma nepresvedčilo o tom, že chcem aby spolu na konci zostali. K tomu sa celou knihou tiahla taká pochmúrna atmosféra, žiaden humor, vtip, hlavný hrdina mi nebol veľmi sympatický a všetky postavy trpeli alkoholizmom (aspoň podľa mňa - slovo víno je v tejto knihe spomenuté minimálne 100krát).

17.06.2019 2 z 5

Rockový sen Rockový sen Monika Wurm

Pre mňa ako pri jednotke klišé za klišé, no napriek tomu ma príbeh zaujal a od knihy som sa nevedela odtrhnúť. Melody mi zo začiatku však veľmi vadila, najmä jej detinské správanie. Celkovo som veľmi nepochopila prečo a hlavne kedy sa do nej Damian zaľúbil. Ku koncu mi však veľmi pripomínala Sunshine.

03.04.2019 3 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Božské. Julie James a jej knihy vrelo odporúčam, ak si mienite prečítať novodobú romantiku s vtipnými dialógmi a sympatickými hrdinami. Pre mňa štvrtá kniha od autorky a stále som z nej unesená.

25.03.2019 4 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Táto kniha je tak plná klišé, ale sakra dobre sa čítala. Jedno klišé za druhým, až sa človek nestíha čudovať, čo všetko sa dá do jednej knihy natesnať , no napriek tomu som bola úplne pohltená dejom a vzťahom medzi arogantným rockerom, ktorý pri nehode stratil zrak a jeho opatrovateľkou/faninkou, ktorá si ho nechce pustiť k telu.

25.03.2019 4 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Kniha o tom ako sa váš priateľ rozhodne zastreliť niekoľko ľudí zo školy na základe zoznamu, ktorý ste spolu napísali. Táto naozaj veľmi dobrá kniha poukazuje na minimálne 3 veci. Ako nikdy nebudeme vedieť, čo sa odohráva v hlave iného človeka, aké katastrofálne následky môže mať šikana a aká je potrebná láska a podpora od najbližších.

17.03.2019 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Sabrina Jeffries

Celkom vydarena romantika medzi byvalym paserakom Danielom a dcerou barona Helenou, ktora sa kvoli ochrnutej nohe miestami sprava ako ladova kralovna. Cely dej sa toci okolo cesty Daniela a Heleny za unesenou Heleninou sestrou, kde sa dozvedame nieco o paserackej minulosti Daniela a hlavne sme svedkom priblizovania sa hlavnych hrdinov. Napriek zaujimavemu deju, mi v knizke chybali povestne vtipne dialogy a vacsia chemia medzi dvoma zalubencami, ktore tak na historickych romanoch zboznujem.

11.02.2019 3 z 5

Ohne v zime Ohne v zime Johanna Lindsey

Fú. Po prečítaní niekoľkých súčasných románov som dostala chuť na historický román plný krásnych rób, plesov, gentlemanov a etikety. No ale keďže som si neprečítala anotáciu namiesto toho sa mi dostala do rúk kniha o drsných Vikingoch. Nemôžem knihe uprieť to, že sa veľmi dobre čítala, ale hlavný hrdina, ktorý má otrokov a znásilňuje manželku, to teda fakt nie je pre mňa to pravé orechové.

16.01.2019 3 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Prežiť tak Vianoce u rodičov Emily. Piť, zabávať sa, hrať vedomostné kvízy a byť v spoločnosti fakt úžasných ľudí. Knižka bola plná vtipných dialógov, ktoré ja úplne milujem. Škoda toho pre mňa moc reálneho konca, inak by to bolo 5 hviezdičiek pre učiteľku Emily a jej suseda Evana, ktorý mal za úlohu zahrať pred rodinou Emily jej priateľa.

16.01.2019 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Vynikajúci novodobý román z prostredia FBI o dcére miliardára a agentovi v utajení, ktorý má za úlohu hrať jej priateľa. Pre mňa tretia kniha od Julie James a znova veľmi dobrá voľba.

16.01.2019 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Mám taký pocit, že sa už roztrhlo vrece s tými YA knihami, kde minimálne jeden z hlavných hrdinov má za sebou zlú minulosť, ktorá ovplyvňuje jeho konanie v súčasnosti. A toto je jedna z takých kníh. Avšak musím povedať, že v tomto prípade som nebola sklamaná, ale som si Allie a Kadena a 3 základné pravidlá ich spolubyvania užívala.

09.01.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Zaciatok knihy zacal dokonale, ba az napinavo a ja som sa tesila ako sa autorka pohra so vztahom medzi byvalym dealerom drog a dievcatom, ktore skoro zomrelo rukou fetaka. No tata knizka je len priemerna ya, ktora ma vobec neoslovila.

03.01.2019 2 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Tak ako milujem dialogy medzi hlavnymi hrdinami, tak pri tejto knihe som si uzivala, ked Hailey nebola s Mattom a Matt s Hailey. Medzi tymito inak dobre napisanymi postavami nebola ziadna chemia, ziadna iskra. A to v pripade romantickej knihy velmi zavazi.

30.12.2018 2 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Autorkyna inspiracia oblubenymi rozpravkami akymi su napriklad Kraska a zviera, Modrofuz, ale takisto aj greckou mytologiou sa mi na tejto knizke pacila. Avsak kedze som si tuto knizku vybrala kvoli romantike, ktoru slubovala, z tohto hladiska som bola sklamana a laske medzi Nyx a Laskavym panom som neverila.

11.12.2018 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Zatial co prvy diel stavil na romantiku a ja som si Liu a Raffeho oblubila, dvojka sa skor venuje vojne medzi jednotlivymi kralovstvami a Liinmu daru. Na jednej strane bolo sympaticke, ze Lia zostava verna Raffemu a autorka nepodlahla sucasnemu trendu, kde si hlavna hrdinka do poslednej chvili nevie vybrat medzi dvoma muzmi, no vztah Lii a Raffeho v tomto dieli pre mna uz nemal tu iskru ako v jednotke.

22.11.2018 3 z 5

P.S. Mám ťa rada P.S. Mám ťa rada Kasie West

Pre mna v poradi tretia knizka od tejto autorky a zatial urcite najlepsia. Velmi sa mi pacia knizky, kde okrem dialogov medzi hlavnymi hrdinami su aj vzajomne smsky alebo ako v tomto pripade listy. Sice od zaciatku som vedela kto je ten tajomny chalan, s ktorym si Lily nechava odkazy, nevadilo mi to a knizka sa mi velmi pacila.

22.11.2018 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Nenarocna romanticka teenagerska knizka na jedno dopoludnie, ktora vam vycari usmev na perach a pri ktorej sa dobre zrelaxujete.

22.11.2018 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Na zaklade anotacie som cakala vtipnu knizku plnu trapasov, ako sa jednotlivi chalani budu dozvedat o listoch,ktore im lara jean napisala a ktore sa im nikdy nemali dostat do ruk. No autorka knihu nepojala podla mojich ocakavani. Zo zaciatku som bola sklamana, ze v rukach nedrzim takyto druh knizky, ktore vacsinou vyhladavam, ale potom som si na autorkyn pokojnejsi styl zvykla. Ak ste aj vy cakali vtipne pojatie napadu s listami, odporucam pozriet si film. Uz len kvoli tomu fesi hercovi - Noah Centineo.

22.11.2018 3 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Sophie, toto si napisala ty? Od tejto autorky som zvyknuta na iny standard - pojasenu hlavnu hrdinku, plno trapasov a bozskych hlavnych hrdinov. Ak zacinate s citanim kniziek od Sophie, tak nech tato nie je vasou prvou volbou. Inak by ste mohli dojst o kopu usmevov, ktore pri jej ostatnych knihach zazijete.

03.10.2018 1 z 5