nani_nka nani_nka komentáře u knih

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Rada som sa znova vrátila do Velarisu, i keď len na malý okamih. Potešili ma kapitoly z pohľadu aj iných postáv než Freye či Rhysa. Hoci oni dvaja predstavujú môj najobľúbenejší knižný pár, bola by som rada, keby ich v ďalších častiach dala Sarah do úzadia a venovala sa rozvíjaniu vzťahov medzi vedľajšími postavami akými sú Mor, Nesta atď.

14.12.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Príbeh o profesionálnej futbalistke Sal a jej novom trénerovi, jej idolovi Kultim môžem už asi aj teraz označiť za ten najlepší, čo som tento rok čítala. Pri jej čítaní som si uvedomila, že práve takýto typ romantiky mám rada. Keď všetko ide pekne pomaly, hlavné postavy sa spoznávajú a pomaly priateľstvo prerastá v lásku. Ale že akú!

31.10.2019 5 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Veľmi som sa tešila, keď sa v romantických knihách rozbehol trend písania príbehu z oboch strán, nielen z pohľadu hlavnej hrdinky,ale i hlavného hrdinu. Toto je asi moja prvá romantická knižka kedy nám dej približuje len hlavný hrdina Ian, spolumajiteľ dohadzovačskej firmy. A musím povedať, že mi veľmi chýbal pohľad Blake, dievčaťa, ktoré si Iana najalo, aby jej pomohol očariť jej dlhoročného kamaráta, no ktorej sa podarilo očariť práve jeho. Ako romantická oddychovka je táto kniha super, no určite kebyže sa dočítam o pocitoch a názoroch Blake, vedela by som si ju viac obľúbiť.

27.10.2019 3 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Čakala som vtipný príbeh prihliadnuc na autorkyne predošlé knihy. Zo začiatku, asi prvých sto strán, ktoré opisujú život Nory pred stretnutím s hlavným hrdinom, som zývala od nudy, no časom som pochopila, že aj táto časť mala svoje opodstatnenie ak sme chceli dobre pochopiť príbeh Nory. Po stretnutí s Aidanom bola knižka záživnejsia, no aj tak ma nenadchla ako autorkyna predošlá séria Dublin street.

24.10.2019 3 z 5

On On Elle Kennedy

Ja neviem. To len mne vadilo, že polka knihy je tvorená sexuálnymi scénami? Príbeh je skvelý. Stretnutie dvoch dávnych kamarátov, ktorí bývali najlepšími priateľmi, avšak kvôli jednej udalosti, sa odmlčali a niekoľko rokov sa nevideli. Až sa nakoniec stretnú ako tréneri na hokejovom tábore a postupne odhaľujú, že je medzi nimi viac než len priateľstvo. Obaja chalani boli nesmierne zlatí a veľmi ma bavili. Ale došla prvá sexuálna scéna, ok, druhá, ok, tretia, hovorím si zas?, štvrtá, už je to nejak prehnané, piata, preskakujem riadky atď.

22.10.2019 3 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Toto je jedna z tých kníh od ktorej veľa nečakáte a ona vás prekvapí. Knižku som si vybrala len na základe tej krásnej žltej obálky (slovenská verzia) i keď ma anotácia veľmi neohúrila. Veľmi neobľubujem knihy s tragickým či smutným dejom, ktorý som očakávala, keď som si prečítala, že hlavná hrdinka je čerstvá mladá vdova s dvoma deťmi. Ale niekedy netreba dať na prvý dojem, lebo Lilian bola vtipná, mierne sarkastická hrdinka, ktorej príbeh hovorí o tom ako sa ilustrátorka novej knihy o zelenine musí zúčastniť záhradkárskeho kurzu. A nie je to len Lilian, ktorú si obľúbite, ale aj všetky zvyšné postavy, ktoré sa mihnú v príbehu. Či už ide o jej ešte viac sarkastickú sestru, novú lásku - lektora kurzu či zvyšných účastníkov, nehovoriac o jej rozkošných dcérach.

22.10.2019 4 z 5

Ruža v zime Ruža v zime Kathleen E. Woodiwiss

Moja prvá a určite nie posledná knižka od Woodivissovej,hoci tieto romány kvôli svojej hrúbke určite nie sú len na jedno dopoludnie. Rozprávkový dej typu Kráska a zviera nám predstaví Erienne - inteligentnú, mladú hrdinku, ktorá sa kvôli dlhom otca musela vydať za bohatého lorda Saxtona, ktorý utrpel pri požiari veľké zranenia a svoju tvár schováva pod tajomnou maskou.

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Čím viac som sa začítavala, a čím viac sa na scéne objavoval naozaj dokonalý hlavný hrdina Quinn, tým viac sa mi knižka páčila a tým menej mi prišla Janie čudná s tým svojim vyhŕknutím triviálnych informácií v stresovej situácii a docela veľké množstvo jej monológov. Za mňa dobrá, vtipná, oddychová romantika.

Posledné vinobranie Posledné vinobranie Laura Dave

Pár dní pred svadbou prichádza zničená Georgia domov, aby tam našla podporu a usporiadala si myšlienky. Avšak zistí, že nielen ona, ale aj jednotliví členovia jej rodiny čelia svojim problémom. Anotácia knižky mi navodila mylnú predstavu, že pôjde o vtipný romantický príbeh aké zvyknem vyhľadávať. No v tomto prípade skôr išlo o knihu so zaujímavými myšlienkami o zivote, o rozhodovaní sa, čo je pre človeka to správne a to všetko so zaujímavými, nenútenými popismi o vinohradníctve.

28.09.2019 4 z 5

Dokonalá ilúzia Dokonalá ilúzia Winter Renshaw

Hudson, otravný sviniarsky šéf, ponúkne svojej asistentke Mari výhodnú ponuku. Ak sa zaňho vydá a bude predstierať, že sa navzájom ľúbia, zaplatí jej ťažké milióny. Len keby mu Mari nezatajila jednu obrovskú vec. Ako oddychovka super kniha, áno, je tu veľa vecí, ktoré mi vadili. Ako Mari Hudsona na začiatku nenávidela a zrazu na ďalší deň na všetko zabudla. Ako po prevalení jej tajomstva, bol v jej očiach Hudson ten zlý a v podstate mi dosť vadil ako aj pri ďalšej knihe od tejto autorky strašne rýchly dej. Ale pokiaľ hľadáte oddychové čítanie, kde sa nad takýmito prkotinami netrápite, táto kniha je dobrou voľbou.

11.09.2019 3 z 5

Absint Absint Winter Renshaw

Začalo to erotickým flirtovaním na internete, až kým nezistili, že ona je študentka a on nový riaditeľ školy. Príbeh to bol dobrý, zaujímavý, ľahko sa čítal, avšak všetko tak neskutočne rýchlo ubiehalo. Podľa môjho názoru sa autorka mohla viac venovať rozvíjaniu ich vzťahu na začiatku, keďže nechápem ako z takých erotických správ obaja vedeli, že toto je ich osudová láska.

07.09.2019 4 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Romantická jednohubka tvorená zväčša z dialógov, vďaka ktorým ide čítanie ako po masle. Knižka ma však nejak zvlášť nenadchla, ale ani neurazila, hoci takéto námety zbožňujem. Lila, hlavná hrdinka s až príliš podrezaným jazykom, prijme miesto terapeutky potom ako známy jej sestry, majiteľ sietí hotelov - miliardár Adam, utrpel ťažké poranenie. Medzi oboma vládne spočiatku nepriateľstvo , ktoré pomaly prechádza v lásku.

03.09.2019 3 z 5

Šťastie je, keď človek aj tak miluje Šťastie je, keď človek aj tak miluje Petra Hülsmann

Romantická knižka o živote mladej kvetinárky Isabelle, ktorá má rada svoje vopred naplánované dni a nenávidí akékoľvek, čo i len malé zmeny,ktoré jej tieto plány narušia. Avšak potom ako zrušia jej obľúbené čínske bistro a namiesto neho sa otvorí nová reštaurácia s nepríjemným šéfkuchárom, Isu čaká priveľa zmien,ktoré narušia jej zaužívaný kolobeh. Už dlho sa mi nedostala do rúk tak milá, pekná romantická knižka ako táto, ktorá ma jednoducho uchvátila a musela som jej dať 5 hviezdičiek.

01.09.2019 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Samantha i touto poslednou knihou v sérii dokázala, že vie písať dobré romantické príbehy. Ocenila som nielen príbeh Logana a Grace, ale i záverečnú bodku za osudmi hrdinov z predchádzajúcich častí. Dúfam, že sa od nej čoskoro dočkáme novej knihy, len dúfam, že sa vyhne jej obľúbenému tématu "škaredá minulosť hrdinu/hrdinky", ktorá sa tiahla celou sériou a čím ďalej tým viac mi prekážala.

01.09.2019 4 z 5

Vesmír na pleciach Vesmír na pleciach Jennifer Niven

2 teenageri. 2 trápenia. Hoci v prípade Libby jej nadváhu berú za veľký problém práve jej spolužiaci, u Jacka je jeho utajovaná choroba trápením pre neho samého. Kniha o tom ako sa obaja musia s týmito trápeniami vyrovnať a hlavne byť spokojní sami so sebou.

15.08.2019 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Urcite odporúčam čítať počas zimy, keď sneh zaveje cesty a vy sa tak lepšie vcítite do príbehu Ammy a Noema a ich šialeného putovania počas zimnej výchrice, či už v prípade Noema za expriateľkou, s ktorou sa chce dať znova dokopy alebo v prípade Ammy za otcom, ktorý sa ide znova oženiť. Hoci hlavní hrdinovia majú len okolo 18,obaja si už čo to museli preskákať a v knihe sú naozaj pekne popísané ich emócie a príbehy.

15.08.2019 4 z 5

Láska a odvaha Láska a odvaha Kresley Cole

Dobrodružná historická romanca o škótskom horalovi a kastilskej princeznej. Radšej mám však v podobných románoch ako hlavného hrdinu elegána v obleku, než surového Škóta. Preto pokračovania o Courtovych bratoch oželiem.

15.08.2019 3 z 5

Nezvyčajné manželstvo Nezvyčajné manželstvo Kristi Ann Hunter

Pekný historický román o tom ako dať zmysel manželstvu, ktoré medzi sebou Trent a Adelaide uzavreli, aby nebola pošramotená povesť dámy. V tejto sérii sú hlavní hrdinovia silní veriaci a veľa vecí riešia za pomoci Biblie. Preto sa tu zvyčajných sexuálnych scén, aké sú v podobných románoch, nedočkáte. Dokonca sa tu stretnete s netypickou vecou a to takou, že hlavný hrdina je panic a nemá predstavu čo ho čaká v svadobnú noc. Čo tejto knihe vytýkam je veľmi málo dialógov medzi hlavnými hrdinami, kvôli čomu im vznikajúcu náklonnosť a lásku až tak neveríte. Trenta i Adelaide si obľúbite na základe ich myšlienok, úvah. No niekde sú tie myšlienky na škodu a mala z nich byť priama reč.

01.08.2019 3 z 5

Elegantná pretvárka Elegantná pretvárka Kristi Ann Hunter

Pre mňa najlepšia kniha série, hoci polovica kniha predstavuje rovnaké udalosti ako sa stali v prvej časti len z pohľadu nových hrdinov, čomu sa autorka mohla vyhnúť. Georgina, aby utajila svoje tajomstvo, sa skrýva pod dokonalou fasádou a vystupovaním. Jej cieľom je vydať sa za vysokopostaveného muža, vďaka čomu by sa jej tajomstvo utajilo. Avšak neustále naráža na bohatého obchodníka bez titulu Colina.

01.08.2019 4 z 5

Šľachtická rošáda Šľachtická rošáda Kristi Ann Hunter

Príjemná historická séria, ktorej by som však vytkla málo dialógov medzi hlavnými hrdinami a to najmä v tejto prvej časti. Docela mi vadilo aj veľmi veľa gramatických chýb v preklade. Ešteže som mala knihu požičanú z knižnice a niekto predo mnou si dal tú námahu a chyby poopravoval ceruzkou. Inak pekný príbeh o Mirande, ktorá roky píše listy bratovmu priateľovi zo školy, s ktorým sa nestretla a ktoré ani nemieni poslať. Až kým si brat nenajme nového komorníka a všetko sa zamotá.

01.08.2019 3 z 5