namornice namornice komentáře u knih

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Tahle kniha mi moc nesedla. Z celého vyprávění jsem měla pocit, že autorka v podstatě svou práci opravdu nemusí a neustále si stěžuje. Příhody každodenního života delegátky měly být nejspíš úsměvné a humorné, ale mě spíš přišly jako stále dokola opakované reptání na všechny klienty. Další knihu už si asi nepřečtu. Škoda, myslím že i taková práce má své klady, které ovšem autorka nějak nedokázala vyzdvihnout.

24.04.2024 2 z 5

Pověz mi, jak žijete Pověz mi, jak žijete Agatha Christie

Agátha Christie jako archeoložka. Velice zajímavá kniha nesmírně poutavě napsaná.
Vzpomínky na několik let strávených se svým manželem, archeologem Maxem Mallowanem, při vykopávkách v Sýrii během 30.let 20 století. Atmosféra doby z knihy sálá s každou kapitolou a každým dalším dobrodružstvím nebo zážitkem, který Agatha popisuje. Píše především o jejich každodenním životě a o lidech, se kterými svůj život sdíleli – o členech expedice, personálu domácnosti, dělnících a místním obyvatelstvu. Život královny detektivek byl nesmírně zajímavý a ona sama byla člověkem neobyčejně pozoruhodným. Přednes Martiny Hudečkové se velice povedl. Určitě doporučuji.

24.04.2024 5 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Paul Czajkowski

Tento díl Sigmy Force ,mi přišel slabší než ostatní díly, akční scény už trochu moc a celkově jsem se nějak nedokázala začíst – zaposlouchat. Často mi myšlenky odlétaly jinam a v textu jsem se trochu ztrácela. Možná mi prostě jen tento díl a zápletka zrovna moc nesedla, protože jinak mě série baví a dobrodružství hochů ze Sigmy si vždycky užívám. Doufám, že příští díly už zase budou více záživné.

02.04.2024

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Tato série mě dost překvapila a chytla a moc mě baví. Jean-Luc Bannalec má ve svém stylu psaní silný smysl pro místo příběhu a podobně jako třeba Peter May s popisem skotské krajiny a kultury i v Bannalecových detektivkách mě moc baví prostředí a způsob života v této mořem vonící krajině. Další detektivní příběh se odehrává ve slavných Bretaňských solných polích a během pátrání se dovídáme i dost informací o unikátních způsobech sklizně tohoto nerostu. Komisař Dupin je znamenitě napsaná postava a kniha mě bavila od začátku do konce. Skvěle se mi u poslechu vaří. Netrpělivě čekám na další audio zpracování a doufám že to nebude dlouho trvat.

21.03.2024 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Klasická Angela Marsons, velice dobře napsané, dva různé případy, naštěstí ale oba dost napínavé, děj hezky odsýpal. Přednes jako vždy na jedničku. Malinko předpokládaný konec, ten mohl být trochu propracovanější, nicméně je to ale série, co zatím nezklamala. Už se těším na další díl.

21.03.2024

Dlouho jsem se chystala na tuto sérii a po přečtení myslím, že budu zase dlouho vyčkávat s pokračováním. Že je kniha obsáhlá je podle námětu jasné, nicméně četlo se mi to opravdu pomalu, děj mi přišel dost rozvláčný a určitě by se dala kniha zredukovat o několik desítek stran a přitom by to bylo stále zajímavé téma. Do dalšího dílu se taky někdy pustím, ale určitě to tak rychle nebude.

21.03.2024 3 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Kdybych nevěděla, kdo Lucie Macháčková je, mohla bych při čtení nabít dojmu, že je jí buď 80 a nebo na Tinderu randí už od 7 let! To množství individují, se kterýma byla buď na jednom rande nebo strávila několik měsíců (v některých případech i několik let), je pořádný zástup. Všechny historky jsou ale nesmírně zábavné a stejně jako u autorčiných stand-upů jsem se bavila i u knížky. Slovní přesmyčky a dvojsmysly se jí povedly.

05.02.2024 3 z 5

151+ nápadů na můj bucket list 151+ nápadů na můj bucket list Lucie Kutrová

Svůj bucket list jsem si vytvořila někdy před 12 lety (taky jsem ho nazvala "seznam do bačkory" :) a od té doby ho nejen plním, ale taky neustále upravuji a aktualizuji. Tahle knížka je skvělý, jednoduchý seznam nápadů. A seznamy já ráda. Vskutku motivující záležitost.

31.01.2024 4 z 5

Povídky Povídky Miloslav Šimek

Naprostá klasika. Povídky pánů Šimka a Grossmanna jsou zaručený způsob zábavy.

25.01.2024 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tohle mě bavilo opravdu moc. Neuvěřitelně zajímavý námět, děj je postaven na myšlence existence alternativních světů a nabízí správnou míru jak vědy tak i filozofie.
Velice poutavé a nesmírně čtivé a každou kapitolou nutí k přemýšlení. Asi každý v životě někdy uvažoval, jaké by to bylo, kdybych se na křižovatce života vydal/a jinou cestou.

"Jsme víc, než jen součet našich rozhodnutí, i cesty, jimiž jsme se mohli vydat, se do rovnice našich rozhodnutí nějak započítávají".

"Nakonec každý asi chce to, co nemá, to co myslí, že by byl mohl mít, kdyby se rozhodl jinak".

Audioverze velice povedená a interpretace Lukáše Hlavici byla nadmíru vydařená.
Zajímavé dějové zvraty a stupňující se napětí, jak to bude celé pokračovat a jak to skončí, mě nedovolili přestat poslouchat, dala jsem to za jeden víkend. Určitě doporučuji a doufám, že se brzo dočkáme audioverze i dalšího autorova díla.

24.01.2024 5 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Kvrk pink pink cink píp! Potřebuju taky takový udělátko, aby mě upozorňovalo na každou novou audioverzi Pratchettovy hlídky v podání Jana Zadražila! Nechci přijít ani o jedinou, protože to je naprostá dokonalost! Nesmírně se u poslechu bavím.
V pořadí čtvrtá kniha Úžasné Zeměplochy s městskou hlídkou paroduje válku, rasismus a nebo politiku s humorem panu Pratchettovi vlastním.
Malicherný spor o plovoucí horu pemzy někde v moři mezi Ankh-Morporkem a Klečí vede pomalu ale jistě k nevyhnutelné válce. Ještě že je tady genius Leonardo da Quirm a neohrožený Elánius a jeho Městská hlídka. Úžasný Pratchettův styl psaní a jedinečný humor v kombinaci s přednesem Jana Zadražíla to je záruka zábavy. Kdyby to šlo, dám šest hvězd!

23.01.2024 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Vcelku slušná severská detektivka od dvojice autorů. Nejdřív jsem z toho měla malinko obavy, protože například Lars Kepler mě až tak moc nebavil, a tak jsem se s obavou pouštěla do další série, kterou napsala dvojice. Musím ale říci že mě tato detektivka chytla a bavila. Audio verze v podání dvou interpretů se mi velice zamlouvala, oba hlasy a styly přednesu se navzájem dobře doplňovaly. Všechny hlavní postavy byly dobře a věrohodně popsány. Dám sérii šanci a určitě se pustím i do dalších dílů.

23.01.2024 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Druhý příběh z okouzlující Bretaně s komisařem Dupinem - milovníkem café a tučňáků. Oproti prvnímu dílu mi tentokrát byl komisař Dupin více sympatický a postavu jeho sekretářky Nolenové jsem si vyloženě oblíbila. Děj byl trochu více zamotaný než u předchozího dílu a taky větší množství postav mě chvílemi mátlo. Jako celek ale hodnotim 4 hvězdami a určitě doporučuji. Přednes povedený a poslech jsem si užila.

23.01.2024 4 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Opravdu mrazivá detektivka s trochu strašidelnou atmosférou. Při poslechu sama doma jsem neměla daleko k tomu kontrolovat a zamykat dveře :). Zkrátka Yrsa ve skvělé formě. Napínavý děj, konec překvapil, vraha bych netipovala. Těším se na další knihy autorky.

21.01.2024 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Od začátku velmi napínavé, byla jsem hned vtažena do děje. Detektiv Josie tentokrát pátrá po zmizelé sedmileté Lucy. Lisa Regan píše velice poutavě a série s Josie Quinn je velmi vydařená. Hlasový přednes Jitky Ježkové je vždy velmi procítěný a skvěle dokresluje děj.

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Už sedmý díl série s Josie Quinn a stejně dobrý jako předchozí. Líbila se mi atmosféra celého příběhu a stupňující se napínavost děje. Audioverze opět velmi vydařená. Jedna z mých oblíbených sérií. Už se těším na další díl

Fašismus: Varování Fašismus: Varování Madeleine Albright

Kniha se mi líbila. Madeleind Albright v ní popisuje vzestup tři fašistických lídrú 20 století Musoliniho, Hitlera a Franca. Pokračuje pohledem na současné vůdce jako Putin, Kim, Erdogan nebo Orbán a hlavně pak Trump. A varuje tak třeba i před vzestupem autokratických režimů a na nutnost neustále obhajovat demokraci. Popisuje své osobní zkušenosti z různými režimy a i přes velkou dávku politiky a historie je to kniha velice čtivá.

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Třetí kniha úžasné Zeměplochy s Hlídkou a opět je to další nálož vtipných hlášek a myšlenek. Městská hlídka jako skupina nejrůznějších etnických existencí se stále rozrůstá o další členy a k trolům, trpaslíkům, vlkodlakům, skřítkům se ještě přidávají golemové. Stejně jako Karotka, Elánius, Angua nebo Nóblhóch i noví členové jak Postihnout tak Pleskot Řiťka jsou skvěle napsaní.
Zadražilova interpretace opětovně naprosto skvělá. Pět hvězd!

18.12.2023 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Naprosto skvěle napsané a opět famózně interpretované! Hlídka se rozrůstá o několik nových členů a jsou to posily, jak se patří. Fantazie pana Pratchetta je opravdu úžasná a je opravdovým mistrem slova. Bavila jsem se náramně a rovnou se vrhám na další díl.

18.12.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Začetla jsem se rychle a hodně mě to ze začátku bavilo, nicméně postupně děj nějak slábl a už tak dobře se mi nečetlo. Postavy mě bavily a humor se mi líbil a ani odkazy na politiku mi nevadily. Hodnotím spíše jako průměr, zas až tak nadšená jsem nebyla.

18.12.2023 3 z 5