Najulka Najulka komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka, kterou sem původně ani nechtěla číst, už jen proto, že je to zase "trhák" jako byly loni Hvězdy nám nepřály a podobně.. ale nakonec sem si řekla, že jí dám šanci a nelituju :) i když mi to zvlášť ke konci přišlo jako "zahrajeme si hru, kdo je tu větší psychopat" a chvílema sem si řikala, že je to takový dost překombinovaný, stejně sem se nedokázala od knížky odtrhnout, protože sem až do odhalení nenacházela vůbec žádný vodítka, kdo to mohl udělat. Celé rozuzlení mě poměrně dost překvapilo a i mi dost bylo líto Rachel, když jí došlo jak to vlastně všechno bylo a je... za mě další knížka, kterou si pořídim do svý knihovničky a budu se k ní chtít vrátit.

02.12.2016 4 z 5

Luciferův efekt – Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt – Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Asi nejlepší odborná kniha, kterou jsem kdy četla. Klobouk dolů před autorem, že dokázal tak složité téma, jakým vliv situačních sil na chování člověka bezpochyby je, napsat tak úžasně poutavě a srozumitelně, že k tomu nepotřebujete slovník cizích slov a navíc vás to nutí číst pořád a pořád dál, ať jste jakkoliv unavení.. za dobu, co jsem četla tuhle knihu sem v hromadné dopravě nevytáhla sluchátka. Smekám pomyslný klobouk a jsem velice ráda, že byly vyslyšeny mé touhy a dostala jsem vlastní výtisk této knížky do své knihovničky. Každému, koho zajímá psychologie a i tak trochu temná stránka lidské osobnosti tuto knihu doporučuji na 1000% ;)

14.08.2016 5 z 5

Masoví vrazi Masoví vrazi Jonathan H. Pincus

Zajímavě a poutavě napsaná kniha, ze které místy mrazí, ale také si při ní člověk uvědomí, jak moc naší osobnost v jistém smyslu předurčuje to, jaké máme dětství.

18.12.2015 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Moje v pořadí druhé fantasy, které mě opravdu mile překvapilo a bavilo :)

18.12.2015 4 z 5

Skvělá odpočinková knížka, rozhodně můžu doporučit :)

02.08.2015 5 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Po Závoji smutku moje druhá Doctorovská knížka a musím říct, že se mi asi líbí mnohem víc, než ta první. Jak různě po internetu, tak i tady jsem četla spoustu názorů na to, že v téhle knížce není Doctor tím Doctorem, jakým je v seriálu.. ano, možná není a můj osobní názor je, že je to dobře. Že se konečně i 11. Doctor projevil trochu jinak, trochu víc "dospěle" či jak to nazvat.. Děj knížky jako celku byl zajímavý, napínavý i když člověk samozřejmě někde v koutku duše sem tam tušil, že je někde problém. Líbilo se mi, že knížka nebyla jen o vtipech a hláškách, ale i o vážných věcech a často i chvílích, kdy sem měla skoro až slzy v očích, což se mně opravdu jen tak nestává. Televizní Jedenáctku jsem pořád moc nezkousla, naopak v tomhle příběhu si mě naprosto získal. Už teď jsem hodně zvědavá na Siluetu a na knižní provedení Dvanáctky, protože ten se mi televizně zatím zamlouvá čím dál víc.

03.07.2015 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Velice zvláštní kniha.. líbilo se mi, jak poukázala na některé typické znaky dnešní společnosti (např. x programů a na všech se vaří), které "nezasvěcenému" mohou připadat směšné možná absurdní.. na druhou stranu ukázala i to, jak je nebezpečné brát všechno příliš na lehkou váhu a že ne každý, kdo nám připadá vtipný to tak možná zamýšlí.. každopádně musím smeknout před autorem, za vcelku detailní vykreslení některých aspektů Hitlerova života, věřím že při psaní této knihy strávil studiem jeho života spoustu času.. myslím si, že hodně lidí bude mít s knížkou trošku morální problém.. protože přesto, že si je člověk vědom toho, že je to (až na kapitoly z Hitlerova života) čirá fikce, přesto se to ve vás trošku pere, když si uvědomíte, že se smějete "Hitlerovým" vtipům a myšlenkám a místy snad i přemýšlíte o tom, že to byl třeba sympaťák.. je opravdu nutné zachovat si tu oddělenost od reality, abyste si tuhle knihu mohli přečíst bez výčitek svědomí :) určitě ale stálo za to si ji přečíst, už kvůli zajímavému námětu a i když se říká "nesuď knihu podle obalu" tak určitě i právě kvůli nápaditému obalu.. myslím si, že by se ten námět dal asi rozvinout i víc, to už je však na rozhodnutí autora..jedna věc mě ale malinko snad i naštvala.. ten konec! co to jako je!? :O :D

03.07.2015 3 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

zajímavá kniha, propracovaná a asi nejnáročnější z těch, co sem od něj četla, co se týče propojenosti postav a všímání si různých detailů (to ostatně píše sám v poznámce autora na konci).. někdy mi to dalo dost zabrat vzpomenout si kdo je kdo, ale nakonec se to dalo :) každopádně mě Kundera opět nezklamal :)

25.06.2015 3 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

celkem vtipná, nenáročná knížka... jednotlivé příběhy jsou dobré pro ty, kteří neradi odchází od načatého příběhu :)

03.08.2014 3 z 5

Časožrouti výborní.. zhruba v polovině jsem se dostala do takového tranzu, že sem to prostě musela přečíst až do konce a myslím, že sem trhla svůj čtenářský rekord.. 147 stran za 3 hodiny jsem snad ještě nedala. Prostě sem jen četla a četla a četla. Příběh je napínavý, má dostatečného záporáka a vůbec tak nějak všechno, co bych od takového příběhu čekala, takže spokojenost. Už se těším na Skryté okno do skryté zahrady. :) Nutno dodat, že tohle byla moje první kniha od Kinga.

30.03.2014 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Jedna z knih, která ve vás vyvolá rozpor.. na jednu stranu jí chcete dočíst, protože je zajímavá, ale na druhou si nepřejete nic jiného, než aby už byl konec, protože se ve vás v některých pasážích vaří krev. Byla to první a nejspíš jediná kniha tohohle žánru. Opět sem si uvědomila, proč takovéhle knihy nečtu. Pro mě je kniha útěkem od problémů, uklidnění.. kdežto při čtení téhle knihy bych polovině postav nejradši rozbila ciferník. Přesto je ale velice zajímavá a koho tahle tématika zajímá, doporučuji mu si ji přečíst.

24.02.2014 3 z 5

Opravdu výborná oddechová knížka.. ze začátku sice člověku trvá, než se začte a osobně mě bavily spíš pasáže z Alanova života, než aktuální dění, ale i tak prostě paráda :) myslím, že si ji časem budu chtít přečíst znovu :)

06.02.2014 5 z 5

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Vynikající kniha, která naprosto splnila má očekávání... je to má druhá kniha od Kundery ( před ní jsem četla Nesnesitelnou lehkost bytí) a opět jsem naprosto spokojená.. kniha je psaná velmi čtivě, krátké kapitolky neunaví.. dokonce mě tato kniha přivedla na nápad, zavést si sešit na citáty a úryvky z knížek, protože po sepsání všech zajímavých a trefných citátů a výroků mi to vyšlo na 6 stran menší A4 :) můžu vřele doporučit všem, co mají rádi Kunderův styl psaní :)

16.02.2013 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Výborná kniha plná pasáží, které se dají citovat i vytržené z kontextu a přesto stále dávají smysl. Nutí k zamyšlení nad sebou samým

25.01.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

K této knize mě přivedla reklama na první Macintosh.. jak už zde bylo řečeno, tahle kniha vás naprosto vtáhne do děje.. chvílemi přemýšlíte, jestli je to všechno opravdu jen fantazie, nebo zda se to může stát. Některé pasáže výborně působí na představivost.. třeba já,kdybych uměla kreslit, nakreslila bych Winstona píšícího svůj deník nebo držícího skleněnou kuličku.. opravdu výborná kniha!

25.01.2013 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

výborná knížka.. každý, kdo se ač jen trochu zajímá o Apple, by si ji měl přečíst :)

01.01.2013

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

První knížka,kterou sem od Browna četla a musím říct,že mě mile překvapila...ke konci už se knížku četla jedním dechem a pohrávala si i s myšlenkou,že se podívám na konec jak to dopadlo... ale vydržela sem a výsledek stál za to.. takový konec sem opravdu nečekala :)

01.06.2012