nai.ivka nai.ivka komentáře u knih

Stín Stín Adam Przechrzta

Další díl gdě? Autora si okamžitě dávám do top seznamu a doufám, že se dočkáme dalších jeho knih.
Závěr mě velmi překvapil, kdo by čekal něco takového. Je jen škoda, že nemáme všichni takové Adepty. Dokonalé vyřešení vílek mezi národy.
Poslouchala jsem audioknihy a časem si určitě zakoupím i papírové vydání.

11.04.2024 5 z 5

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Ještě že to bylo tak krátké. Chtěla jsem knihu dát jako dárek, ale asi mi zůstane viset v knihovně. Něco tak hnusného, hlavně koncentrovaně, jsem ještě nečetla, ale potřebovala jsem to dočíst. A je to fakt dobré. Paradox, že. Cítila jsem se u toho asi tak, jako když jsem četla prvního Nesba a narazila tam na popis jak měl v puse ježatou kuličku a jak se jí zbavoval. No ale tady čekejte hnusobu v každé kapitole. Poslouchala jsem jako audioknihu od Čtimi.

11.04.2024 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Krakonos.kraken na ty Simpsny jsem se dívala a jejich díl pod kupolí byl vysílán dřív než King vydal knihu. Ale autor měl ten nápad od roku 1976 kdy začal psát, ale nešlo to, odložil to a dokonce ztratil rozepsanou knihu.
Jack Reacher vás pozdravuje :D Až teď, když jsem ho také přečetla, mě tato věta pobavila. Je to už dlouho co jsem četla knihu, hodně jsem toho zapomněla a konec jen tuším. Teď si to dávám jako audioknihu. Ke Kingovi se budu určitě často vracet.
Doufat v nejlepší a připravit se na nejhorší. Dokonalá hláška.

23.03.2024

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Trochu jsem váhala zda si nemám koupit audioknihu, ale ta je upravená. Mě těšilo i čtení latiny a nechtěla jsem přijít ani o písmenko. Určitě je audiokniha skvělá, je to dramatizace, proto bych ji doporučila netrpělivějším čtenářům.

20.03.2024 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Přečetla jsem opět po čase a je pořád skvělá za plný počet.

11.03.2024

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Fu, to je síla. Pro mě hodně uvěřitelná budoucnost, když si vzpomenu na sběrné tábory a podobné věci, tohle lidi zvládnou hravě ... Občas se mi to ani nechtělo číst dál. Také knížka nutí k zamyšlení. Navíc nutně potřebuju vědět, že to aspoň ústřední dvojice přežije. U druhého dílu je napsáno, že je to pro mládež, no možná kvůli věku rozpojenců. Snad jsou ty dětští čtenáři odolnější než jsem já, stejný ročník jako autor.

09.03.2024 5 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Nečte se to úplně dobře, ale je to zajímavé.

06.03.2024 4 z 5

Všichni sou trapný Všichni sou trapný Simona Bohatá

Drsný čtení. Tak moc mi to připomnělo dětství ... nechápu jak by někdo chtěl tohle zpátky. Jdu si nějakou oddychovkou zlepšit náladu.

25.02.2024 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Dřív jsem viděla film a ten byl tak děsivý, že mě knížka už nezaskočila.

24.02.2024 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Poetická knížka a ano, pak se něco stalo a příběh běžel jinou cestou. Kdo čeká akci, drama, emoce, tak jsou tam, ale je to na vás.

22.02.2024 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Povídky jsou super, ohodnotila jsem je od tří vězdiček po pět hvězdiček, tak potom celá sbírka by vyšla na čtyři hvězdičky, ale přidávám i pátou za poznámky, které se mi taky moc líbí. Ten chlap dokáže do mrtě vytěžit cokoli ze svého života a cokoli se kolem něho šustne a když přidá fantazii, tak to nemá chybu. Nejradši bych dávala plný počet hvězdiček úplně na všechno.

22.02.2024

Náhradník Náhradník Henry Charles Albert David

Harry teď vyhrál jeden soud s bulvárem a to kvůli napíchnutým telefonům. A je to dobře. Hyeny by neměly mít pořád navrch. Líbila se mi první polovina knihy, až do seznámení s Meghan, potom už mě to "nebavilo". Nejspíš je dost blbé vyrůstat v tak toxickém prostředí jakým je královský palác. Bez mámy, s traumatem, s bulvárními hyenami na každém kroku.

13.02.2024 4 z 5

Čtyři po půlnoci Čtyři po půlnoci Stephen King

Dávám 4 z 5. Je to super sbírka. Časožrouti jsou nejlepší. Okno jsem už znala jako film, tak jsem ji jen tak prolítla, možná by si zasloužila i víc jak čtyři hvězdičky. Policajt a Sluneční pes za 3,5.

10.02.2024 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Dobrá atmosféra, jenom jsem si říkala, že to mohlo být o něco kratší, aby to bylo ještě zhuštěnější ... to bych se fakt bála. I když knížka má jen 256 stran, žádná bichle to není. Určitě si přečtu další knížky.

31.01.2024 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Některé povídky jsem četla na gymplu a pak v průběhu času, tentokrát jsem ji dočetla. Nejvíc se mi líbil Týden v tichém domě, protože jsem ho poprvé viděla u babičky a dědy. Ráda se na něj podívám vždy, když tento starý film dávají v tv.

29.01.2024 4 z 5

Mortificatio Mortificatio Nigredo (p)

Nevím co je na téhle knížce divného, ale zatím jsem ji nevydržela poslouchat déle než do začátku páté kapitoly. Mám ji jen jako audioknihu a to spojení knihy a rétora mi nesedí.

28.01.2024

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Sci-fi, která může směřovat k červené knihovně? Proč ne.

28.01.2024 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Moc se mi tahle jednohubka líbila, koupím ji jako dárek pro puberťačku. Je tak akorát, není to moc stránek a je i příjemně strašidelná. No a pokud si ji s kamarádkami bude číst při úplňku ... U Kinga kdekdo hledá ten horor, ale v tom to není. Horory mám za céčkové lekačky, strašně nudné věci, u filmů jsem se smála, protože to jsou takové hovadiny. U Kinga záleží na tom kdy to čtete, čeho se vy obáváte a v jakém jste momentálně rozpoložení. Píše někdy hnusně a drsně, ale horor? Kinga mám ráda i za to, že mě naučil číst povídky a ty jeho bichle mě ještě nikdy neunudily.

27.01.2024 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Viděla jsem film a musím si dát znovu knihu, protože se mi všechno snad už vykouřilo z hlavy.

24.01.2024

Konečne normálna vražda Konečne normálna vražda Dominik Dán

Prý povinná lgbt agenda ... prdlajz. Autor už tam dal pomalu všechno, tak kdyby tam nedal nějakého homosexuála, bylo by to divný. A tady to byl takový slušný páreček a ještě jen chvilku. Kupuju audioknihy v původním znění, protože se mi to moc líbí poslouchat a oživuju si tím i slovenštinu. Těším se na další díl.

24.01.2024 5 z 5