Nacopak Nacopak komentáře u knih

Maratón svědomí Maratón svědomí Vlastimil Šubrt

Spokojenost. Čtivě napsané, uvěřitelné. Dobře vystavěný příběh včetně prolínání dvou časových rovin.

15.07.2016 5 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Pokud by se seškrtali všechny scény, kdy někdo někomu nabízel pití nebo o něm mluvil, byla by kniha poloviční. Pak by román měl šmrnc. Takhle jsem se musel nutit ke čtení, na růžový gin jsem už skoro alergický.

15.07.2016 3 z 5

Cesta ke štěstí Cesta ke štěstí Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Tibetská moudrost sešněrovaná pro americko evropské smýšlení.

17.03.2015 3 z 5

Klub globálních bezdomovců Klub globálních bezdomovců Jaroslav Čejka

No pravda, do čtení jsem se musel vysloveně nutit, ale nakonec jsem to přelouskal. Je to jen takové tlachání bez příběhu.

29.10.2014

Pasáček z doliny Pasáček z doliny Ladislav Fuks

Tuhle knihu asi autor ani psát nechtěl.

06.05.2014 1 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Ať jsem dělal, co jsem dělal, zalíbení jsem v tom nenašel.

10.02.2014 3 z 5

Povídky Povídky Franz Kafka

Povídky jsou napsány velmi zručně až precizně. Jen mi v mé omezenosti nedochází, proč bych je měl vlastně číst.

10.02.2014 3 z 5

Horská rozjímání - eseje o hledání smyslu života Horská rozjímání - eseje o hledání smyslu života Eduard Kejnovský

Dobře napsaná kniha vzpomínek a úvah. Čtivé. Co se týká úvah, filosofického podtextu, musel jsem nakonec konstatovat: to všechno už bylo řečeno mnohokrát, tak snad jen tak pro připomenutí.

20.01.2014 4 z 5

Zdánlivé zbytečnosti Zdánlivé zbytečnosti Jan Kameníček

Zajímavá kniha odhalující vztah spisovatelů k psaní i různé informace ze zákulisí. Nebýt pasáže s příklady úprav textů, které nebyly zpracovány úplně nejvhodnějším způsobem, hodnotil bych i lépe.

22.11.2013 4 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Ve své době to bylo jistě zajímavé počtení. Mě se při mé nevzdělanosti už trochu ztrácely satyrické souvislosti.

19.11.2013 3 z 5

Údivice se zase směje Údivice se zase směje Radko Kejzlar

Zajímavý náhled do charakterů lidí v konci 2.sv. války.

07.11.2013 3 z 5

Údivice se směje a pláče Údivice se směje a pláče Radko Kejzlar

Dobře napsaná kniha příhod městských kluků. Pro mne zajímavé o to víc, že z mého rodného města. Povídka o hlídání pramenů pitné vody městského vodovodu před záškodníky je kouzelná.

29.10.2013 4 z 5

Klíč je pod rohožkou Klíč je pod rohožkou Vlastimil Třešňák

Jedna z velmi mála knih, kterou budu číst víc než jednou. Výborné.

23.10.2013 5 z 5

Údivice se směje Údivice se směje Radko Kejzlar

Úsměvné historky občanů z malého předválečného městečka napsané s přehledem a chytrým lehkým stylem. Příjemné čtení.

16.10.2013 3 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Tak jsem se knihou nakonec prokousal až na konec. Moc mi toho neřekla.

06.09.2013 2 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Moc jsem se v knize necítil. Neseděla mi. Místy jsem se podivoval, jak některé pasáže mohli projít stylisticky přes jazykovou korekturu. Druhá kniha - Rychle a bezbolestně je napsaná podstatně lépe.

14.08.2013 2 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Klasický poctivý román, dobře promyšleně napsáno. Správně rozložené vygradování děje. Vzhledem k tomu že jsem plus mínus starý jako hrdinka jsem občas "koukal", co všechno jsem už z té doby zapoměl. Kniha mě bavila.

05.08.2013 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Do této knihy se mi dlouho nechtělo, protože nesla už ze základní školy "nálepku" angažovanosti vůči nacismu. Jakej omyl! Pro pro mne kniha, která rozkrývá všelidskej mamonářskej chtíč, kterej se nestydí do svých služeb zapřáhnout kohokoliv a cokoliv za jakoukoliv cenu s jakýmikoliv důsledky. Precizní, čistá, jednoduchá čeština. Výborné.

02.08.2013 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Krakatit mne moc nezaujal, kolísání v úsudcích Prokopa na mne místy působilo až nepravděpodobně.

02.08.2013 3 z 5

Pro mne jedna z knih kvůli kterým stojí za to číst.

02.08.2013 5 z 5