N.I.C.K. N.I.C.K. komentáře u knih

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Tak tohle bylo super. Kniha se četla sama. První půlka poutavá, druhá tajemná a napínavá. Bomba. Dan je mazák. Tohle přesně mi chybí třeba u Kinga. Simmons umí zaujmout diváka už od prvních stránek. Bezvadné dílo

07.03.2019 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Kniha dobrá, přeletěná rychle. Velkým plusem je, že neobsahovala tipickou kingovu nezajímavou omáčku, která zabírá prvních 40% většiny jeho knih. Nicméně kniha si nadstavila laťku a neměla už moc čím překvapit. Celkem předvidatelný děj. POZOR SPOILER - člověk ví, kdo asi vyhraje, jelikož se autor motá hlavně kolem jednoho chodce. Takže kniha dobrá, ale Štefan to umí i o dost líp.

07.03.2019 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

No. Asi jsem jeden z mála ale mě se nelíbí... Potřeboval jsem notnou dávku sebezapření a přemlouvání abych se vůbec donutil knihu dočíst. Co se týče předchozích dílů, asi stejné hodnocení.... Terry asi neni autorem dle mého gusta...

06.11.2018 1 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jednoznačně 5 hvězd. Přečteno na jeden zátah. Styl psaní mi sedl. Myslel jsem, že Kingovi se hned tak něco nevyrovná. Tenhle autor mě nadchnul. Trhlina prostě nemá chybu. Nesouhlasím s hodnocením na 1 hvězdu. Kniha měla nápad, ať už je to smyšlenka či realita. Žádní bubáci, strašidla ani hrdlořezové. Ani slovenská verze blairwitch. Atmosféra která vtáhne. A skutečný hororový fajnšmekr si knihu vychutná.

14.08.2018 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Ano. Skutečně porno. Chtěl jsem to zkusit, stalo se. Čtení mě bavilo, i když to neni můj šálek čaje. Přesto fajnová oddechovka. Přečtená za dva dny.

04.08.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Zvláštní dílo. Čekal jsem tedy něco uplně jiného. Popravdě spíše zklamání

04.08.2018 2 z 5

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Přečtena na jeden nádech. Pan Child je vynikajícím autorem. Sci-fi žánr jsem dosud vyhledával spíš okrajově, avšak po přečtení této knihy se knihovna rozrostla o další tituly p. Childa.

07.10.2017 5 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Kniha se ze začátku dlouho tvářila jako klasická detektivka. Avšak asi po 70. stránce to začalo být hodně zajímavé. Přečteno za 2 večery. Marko Hautala je skvělý spisovatel jehož styl mi sedl. Stejně tak i bába motyka.

06.10.2017 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Senzační dílo. Ze začátku malá dezorientace z většího množství postav ale ustálilo se to. Zfilmovanou verzi neporučuji. Nuda. Hlavně je to asi jedna z knih, které se zfilmovat nedají...

22.09.2017 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Bezvadné dílo. Ještě, že jsem nedal na zdejší hodnocení a knihu si prostě přečetl. Pokud váháte, neváhejte. Čtěte.

03.08.2017 5 z 5

Já mu ukážu Já mu ukážu James Hadley Chase (p)

Vynikající detektivní dílo. Doporučuji přečíst každému, kdo má detektivní žánr na svém jídelníčku

03.08.2017 5 z 5