mysticblueriver mysticblueriver komentáře u knih

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Vyprávění se mi moc líbilo, četlo se lehce, často mě rozesmálo. Těším se na filmové zpracování.

14.01.2017 5 z 5

Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Josef Urban

Opravdu silný příběh plný odhodlání a svobodné vůle, příběh o velkém a nikdy nekončícím přátelství, příběh o víře ve velkou osudovou lásku. Román je vystavěn na jednoduché zápletce, či životním příběhu v překrásném prostředí "Skaláku" za velmi kruté válečné doby. Děj je tedy jednoduchý, nicméně, tak jak jej píše sám život a tak to ve skutečnosti je.... A pak co jiného taky v té době mohlo působit jako útěcha na duši, než víra v lásku, přírodu a přátelství.

14.11.2016 5 z 5

Mé první léto v Sieře Nevadě Mé první léto v Sieře Nevadě John Muir

Tak to je ta jedna z knih, která se právem řadí do oddělení hodnotné literatury. Takovou velkou osobnost, jakým byl John Muir si nelze nezamilovat. Kniha ve mně zanechala již nesmazatelný doživotní dojem... "Hory volají a já musím jít" ...

05.11.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak jsem po té senzaci kolem této knihy po ní také sáhla... Styl byl od začátku čtivý, to ano, ale pořád jsem čekala, co že se tedy bude dít, co že ta dívka z vlaku zahlédne? Kdy nastane ten čtenářův šok! A nic takového nenastalo ani do konce... Kniha mi připomněla styl Gillian Flynn, nicméně to už tu jednou bylo, právě u ní... Takže asi tak.

31.10.2016 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Oddechová četba, kterou jsem si nesla párkrát do kavárny. Velmi se mi líbilo obzvlášť vyprávění ze zákulisí divadla a filmu.

22.10.2016 5 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Příběh mě zavedl zpátky do dětství plného dobrodružných knih z Divokého západu, Jacka Londona a Zane Grey. Kniha se mi líbila o to víc, že vycházela ze skutečnosti, z jejíž linie nevybočovala. Popisy přírody a přežití byly tak věrohodné, že se nešlo od vyprávění odtrhnout.

22.10.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásný styl psaní, hluboký příběh. Knihu jsem si vychutnávala a jsem ráda, že se stala součástí mé knihovny.

14.10.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak jsem si řekla, že ty Bábovky přečtu taky ... Mno. styl psaní je moc fajn, čte se to rychle a za jeden den je kniha přečtena. Taky propletenost osudů se mi líbila. Nicméně bylo to na mě celkové příliš depresivní a zanechalo to akorát tak smutnou náladu...

28.09.2016 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Kniha napsaná krásným jazykem, ve které najde snad každý i kousek sebe. Jsem ráda, že tato kniha je v mé knihovně a určitě se k ní někdy vrátím.

15.09.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak tahle detektivka se mi moc líbila!

06.07.2016 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Moc krásný i smutný příběh.

15.06.2016 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Po celkem delší době jsem knížku vylovila z knihovny a předčítala ji po večerech manželovi. Opět mě překvapila, že s odstupem let se mi pořád líbí. Ač je určena pro děti a mládež, obsahuje tolik hlubokých pravd ze života dospěláků a přitom na tak jednoduchém, ale krásném příběhu. A tak jsem i hodnocení zvedla na 5 hvězdiček.

24.03.2016

Pod hvězdami – Povídky z pouště a moře Pod hvězdami – Povídky z pouště a moře Miloš Vacík

Krásná kniha jak slovem, tak ilustracemi a celkovým provedením.

12.03.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tato kniha mě dostala. Krásné, smutné, tak silné a plné emocí. Jedná z mála knih, která už zůstane v srdci a které opravdu věřím!!!

03.02.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Prostě skvělé!

20.11.2015 5 z 5

Ve tmě jsou jen temný stín Ve tmě jsou jen temný stín Johannes Mario Simmel

Tak to se mi stalo poprvé, abych po tolika přečtených knihách od Simmela tuto četla s takovým donucením do konce.

30.01.2015 3 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Super!

30.10.2014 5 z 5

Jak mluvit s koňmi Jak mluvit s koňmi Henry Blake

Moc pěkné příhody, co vše může člověk s koněm zažít.

18.10.2014 5 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Vynikající!

04.10.2014 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Trochu mi dělalo problém se orientovat v těch postavách, ale jinak kniha čtivě napsaná a lehce se četla.

25.09.2014 4 z 5