Mysias Mysias komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po tom, co jsem četla Hanu, jsem se moc těšila na další knihu od autorky. Hotýlek je pěkná kniha, ale Hanu nepřekonal. Četl se hezky, ale v podstatě to nebyla žádná srdcovka. Ale zkusím sáhnout ještě po jiných knihách.

28.08.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Já jsem z knížky nadšená. No jasně, souhlasím, že některé věci policie tak nějak přehlížela, konec mě tím taky překvapil (ale nechci vyzrazovat), nicméně přesně vím, o čem bude další díl :-) Knížka je plná napětí, akce, snad žádná stránka není klidná. Tajil se mi dech, prožívala jsem to a jelikož se mi styl psaní neskutečně líbí, radši nevidím žádné chyby. Jednoznačně můj nejoblíbenější autor. Jasně, něco je přitažené za vlasy, ale já to prostě miluju. Trochu jsem se obávala, že Lovcem králíků styl psaní bude upadat, ale touto knížkou se autoři vrátili opět mezi top. Prostě bomba.

15.08.2019 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Ta knížka je prostě super. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne u vody a nemohla se odtrhnout. příběh se i vyvíjí, ač je to deníkovou formou. Naprosto mě kniha vtáhla, postavy oslovily. Dokonce ji máme s dětmi jako prázdninové čtení (větší děti), kdy milují předčítání. Trocha duchařiny, napětí, suchého humoru. Prostě super.

07.08.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi opěvovaná kniha a já se tím nedokázala prokousat. Sáhla jsem po ni, protože o ni každý mluví a četla jsem Deník kastelána, který mě uchvátil. Tohle mě prostě nebavilo. Napsané fajn, ale nemám úplně ráda formu deníku, kdy se děj nevyvíjí. Jen popis událostí, ač vtipných, ale pak mi to přišlo až vyhrocené a vůbec nevím zda chci číst další díly. Prostě nevím... :-(

07.08.2019 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

To je tak divně psaný... Nějak jsem se s postavami nemohla ztotožnit, najít si k nim vztah. Kniha je útlá, občas plytký popis zbytečných věcí a jindy naopak to rozvedení chybí. Příběh fajn, ale jako by se někdo teprve učil psát. Občas mi to připadalo jako záznam nějaké události. Stručně a jasně. Krátké věty, kde by mohlo být souvětí a lépe by se to četlo. No prostě nevím... Koukám, že kniha je poměrně dobře hodnocena (77%), ale za styl psaní jen dvě hvězdy.

07.08.2019 2 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Nerozsáhlejší kniha ze série. Krásná pohádka, má akci, napínavá, dobře napsaná a hrozně ráda bych vám řekla, jak skončí. Ale neřeknu :-) Přečtěte si to :-)

07.08.2019 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Slyšela jsem, že druhý díl je jen plytkým vyplněním mezi prvním a rozsáhlým třetím. Tak to teda fakt není!!! Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak má kniha neuvěřitelný spád, akci, napětí... Za mne lepší než ta první. Opět pokračování úžasné pohádky a vůbec se mi nechce přemýšlet, jestli by se opravdu něco takhle mohlo stát nebo ne.

25.07.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Super kniha super autorů, ale přiznám se, že pro mě asi nejhorší kniha od nich. Ale i tak byla moc dobrá. Vzhledem k tomu, že to je moje nejzamilovanější autorská dvojice a četla jsem všechno, tak byly lepší díly. Ale určitě sáhnu po jejich další knížce hned jak to bude možné.

15.07.2019 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Krásná něžná pohádka, dobře napsaná, hezky se četla. Nápad, kdy autor si hraje se čtenářem a nějakou dobu nelze rozklíčit, kdo je princ a kdo zabiják, se mi moc líbil. Velmi originální. A už čtu druhý díl :-)

15.07.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak nevím... Nakonec asi dobrý, ale je to takové skoro až smutné vyprávění o událostech, co se kdysi staly, prolíná se to do současného života ve kterém to pak vyústí. Asi z knihy nadšená úplně nejsem, ale přečíst se dala docela dobře. Bavila mne tak napůl. Ten ryk kolem ní mi přijde ale uměle vytvořený, zase tak dobré to není... Určitě nemám pocit, že bych chtěla sáhnout po další knížce, kterou by napsal...

11.06.2019 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Já toho Hartla prostě miluju!!! Není to nijak komplikovaná knížka. Vlastně jako všechny ostatní od něj. A přitom jde z ní čerpat inspirace, zamyšlení, smutek i radost. Začala jsem od Veroniky. Některé věci mi pak úplně s Jáchymem neseděly, ale pod tíhou konce dávám pět hvězd. Život je někdy hrozně těžký a zapeklitý a to je v knížce hodně vidět. Líbí se mi, jak autor ukazuje různé životy a zvraty, prostě tak, jak by mohly být. A je mi inspirací.

05.06.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha koupena náhodou, snad kvůli obálce. Protože jak si vybrat v knihkupectví s hromadou knih jen tu jednu?? :-DD Chvíli jsem ji odkládala, četla stále něco jiného a pak ji vzala do ruky... No a četla a četla a četla :-) Obzvláště oceňuji vědecká pojednání a vysvětlení, přišlo mi to jako super koření do klasické detektivky. Aspoň něco jiného, v té záplavě detektivek. Profesor docela akční, to jo, policie docela tupá, to jo. Ale jinak fajn. :-) Asi si přečtu Hračkáře :-)

03.06.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi těžké téma. Ne na zpracování, ale na tíhu obsahu. Vlastně i na zpracování. Z těžkého a pošramoceného osudu vyplynula skvělá kniha, která vypovídá o tehdejší době o strastích, strachu, láskách, zradách i náhodách. Kniha mne naprosto nadchla, vždy jsem se těšila na další čtení a když četla, nechtěla odkládat.

03.06.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Patrik Hartl zase nezklamal. Super kniha. Chtěla bych říct, že vtipná, ale ona vlastně vtipná není. Realistická, občas psychologická (náhled do mužského vnímání). Reflektuje běžný život a někdy nevyřešené situace kvůli tomu, že si to lidé neumí říct, nebo nechtějí poslouchat. Kniha je úzká, je přečtená za chvíli a naprosto ji doporučuji. Autor nepopisuje do hloubky, jen prostě vypráví. A to mě fakt bavilo.

15.05.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Na doporučení a po knize Muž jménem Ove (skvělá kniha) jsem sáhla po Medvědínu. Pořád jsem čekala, kdy se to z toho hokeje dostane někam jinam, ale prostě celá kniha je hokejová. A přitom je o vztazích, touhách, nadějích, různých pohledech a životních situacích. Zprvu jsem myslela, že ji nedočtu, ale pak mě tak chytla a nutila přemýšlet. Zvláštní kniha.

15.05.2019 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Druhý díl, který prostě musíte po prvním přečíst. Pohodové čtení, zajímavý svět. A stejně jsem to četla hlavně kvůli autorovi. :-) Jen mě trochu mrzí, že je Kellen takový trdlo :-D

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Knihu jsem přečetla kvůli charismatickému a kouzelnému autorovi, kterého jsem měla možnost naživo vidět. Sebastian je gentleman s něžnou a vtipnou duší a promítá to do svých knížek. Kniha nebyla the best, ale dobře se mi četla, těšila jsem se na ni, těšila jsem se i na druhý díl a teď mě čeká třetí. Zaujal mě nápad světa, hlavní hrdina a v neposlední řadě kočkoveverčák, to je prostě zlatíčko :-DD Je to taková odpočinková knížka.

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl naprosto úžasného Naslouchače. A zase naprosto úžasná kniha. Já se prostě zamilovala. Už bude třetí díl??? :-) Naprosto bezkonkurenční Petra Stehlíková a Young adult a já jako natěšený dospělák :-D

14.05.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasný, úžasný, úžasný. Bomba. Prostě skvělý. Dokonale propracovaný svět, hlavní hrdina/hrdinka :-) neotřelé, nápadité, napínavé, vtipné. prostě tu knihu miluju. Stejně jako druhý díl. A třetí prý vyjde již brzy. :-) Knihu jsem dostala za úkol přečíst od své dcery, která žánr miluje a já po přečtení naprosto přesně vím, proč :-) Petra Stehlíková je prostě geniální. Donutilo mě se to i podívat na některé zeměpisné věci a články o událostech, které se opravdu staly. Prostě palec milionkrát nahoru.

14.05.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, což mě neskutečně bavilo. Vím, že to je modla všech, kdo milují fantasy. Pro mne převyprávěné legendy a pohádky, zasazené k postavě úžasného Zaklínače a jeho života. Mám radši originalitu a vlastní nápady, ne převyprávění pověstí, ale vzhledem i ke zpracování audioknihy se mi to moc líbilo (Zaklínače namluvil Jiří Dvořák). Chtěla jsem knihu označit jako skoro až dětské čtení (starší děti), ale je v ní spousta erotiky a je opravdu poznat, že autorem je muž :-D