myshmother myshmother komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak tohle mě hodně bavilo. Super jízda od začátku do konce. Hodně se mi líbilo, že případ rozplétá vědec pomocí netradičních metod a ne detektiv. :-)

06.01.2019 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Předešlý díl mě trochu zkamal, ale tento se mi líbil moc. :-)

20.11.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Co k tomu napsat? Námět se mi moc líbil, kniha se četla dobře, ale ten detektiv...? :-D Popisy jednotlivých rvaček a to, jak David tvrdošíjně utíká před nebezpečím tu do rohu místnosti, tu do sklepa, odkud není jiný východ, tu do zastřežené budovy, odkud před tím utekl, mi chvílemi připadaly, jako z parodie. :-) Nemám ráda superhrdiny, ale tenhle člověk by občas zasloužil, aby ho někdo zabil. :-)))

10.11.2018 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Tento díl jsem dočetla už s opravdu velkým přeskakováním. Základní osa a zápletka celkem v pořádku, ale ta sociální bramboračka kolem byla otravná. Autorka by si měla vyjasnit, zda chce psát krimi nebo společenské drama a svůj světonázor případně sdělit v samostatné knize. Kdo čte, stejně jako já postupně celou sérii, si jistě také všiml, že se díl po dílu ožehavá témata nabalovala, jako sněhulák, přičemž vše vygradovalo v tomto díle, kde bylo snad úplně vše (3x homosexuální vztah - z toho v rámci jedné rodiny dokonce 2x, znásilnění, šikana, psychické týrání žen, migranti a xenofobie...chyběl už jen Zdeněk Srstka s opuštěnými pejsky. :-) S ničím nesouvisející příběh o čarodejnici byl možná zajímavý, ale nechápu proč tam byl. Je mi líto, ale tentokrát jen za dvě hvězdy.

28.10.2018 2 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

V tomto díle už jsem začala fixlovat a některé části jsem přeskakovala. Ten, kdo čte celou sérii, časem pochopí, co je přímá dějová linka a co jen nadstavba, aby byla kniha delší. Díky úspornému čtení jsem však neobjevila ani jednoho skořicového šneka!!! :-D Ráda bych si od Eriky na chvíli dala pohov, ale v jednotlivých dílech se pohybuje tolik stálých (většinou zbytečných) osob, že při delší pauze už bych se asi neorientovala. Takže jdu na další díl. :-/

01.10.2018 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Lepší, než Mořská panna, o trochu méně skořicových šneků, zápletku se Samem jsem odhalila velice brzy, vraha též. Vynechala bych linii s Vivianne a Andersem Berkelinovými. Dějová linka z minulosti mě bavila, i když tam se také dost dobře dalo odhadnout, o co jde. Ale jinak fajn. :-)

21.09.2018 4 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Tento díl je opravdu hodně přitažený za vlasy a hodně překombinovaný. Konec plný katastrof tomu také nepřidal - k větší tragičnosti chyběla už jen epidemie spalniček ve Fjällbacce. :-) Čtu celou sérii postupně, celkem mě baví, ale toto byla slabota. Navíc už mi trochu začíná lézt na nervy, že ve Švédsku mají jako jediný "zákusek" skořicové šneky a všechny děti bez rozdílu věku sledují jeden dětský pořad. ;-)

15.09.2018 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další skvělý díl série, jen souhlasím s názorem někde níže, že Alex už by mohla autorka propříště vynechat. :-)

22.07.2018 5 z 5

Příjemný odpočinek od detektivního a thrillerového žánru, který nejčastěji čtu. Nejvíce mne oslovil příběh pana Sedláčka. Z jeho vyprávění jsem cítila největší živočišnost a také upřímnou pokoru. Ale celá kniha se mi moc líbila. :-)

02.07.2018 5 z 5

Stigma Stigma Karin Slaughter

Z této řady zatím nejlepší (čtu popořadě). Střídání přítomnosti s minulostí mi vyhovuje. Mám ráda rozplétaní starých záhad. :-)

14.05.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Tentokrát trochu zklamání. Do určité chvíle fajn, ale pak se začaly nabalovat další a další zápletky s novými postavami, čímž se rozuzlení zbytečně komplikovalo. Pacient krátce po operaci břicha, běhající po lese za padouchem, mě také moc nepřesvědčil. Z autorových knížek pro mne zatím nejslabší.

22.03.2018 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Mnohem lepší, než Trhlina, ponuré, depresivní, napínavé. Autorovi rozhodně nechybí schopnost vtáhnout čtenáře do děje, nicméně se nemohu zbavit pocitu, že má ve svých knihách tendenci vyprávění zbytečně natahovat a vkládat dějovou vatu. " Strašidelno" má zvládnuté na jedničku, A.E. Poe by měl radost :-), ale těch psychotických stavů by mohl trochu ubrat. To pak člověk váhá, jestli čte thriller/horror nebo chorobopis z léčebny. :-D Ale jinak bavilo. ;-)

03.01.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha se velmi dobře četla a zpočátku mě docela pohltila. Jakmile však děj dospěl k samotné návštěvě Tribeče, začala jsem mít smíšené pocity. Trocha turistického PR a průvodce krajem, trocha Blair Witch, hodně sci-fi povídání. Do toho spousta hororových kulis a klišé. Na konci mi z této knihy v hlavě zůstala jediná myšlenka: "Asi slušnej materiál". :-D Možná by bylo lepší, kdyby kniha byla od začátku na férovku prezentována, jako fikce zasazená do reálného prostředí. Pak bych nemusela ubírat hvězdy za nepovedený pokus o mystifikaci. Navíc jsem přesvědčena, že by oblasti pohoří Tribeč více slušel napínavý příběh s mystickými prvky, ale zasazený do minulosti.

09.12.2017 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Z knih, které jsem od autorky četla, je tato nejslabší. Místy děj překombinovaný a občas zbytečně moc odborných popisů a vysvětlení.

29.11.2017 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Od určité chvíle je člověku jasné, kdo je kdo, ale i tak je kniha napínavá až do samého konce. Úplný závěr se mi trochu nelíbil, ale dávám plný počet hvězd za nápad a čtivost, která je u autorky typická.

16.11.2017 5 z 5

Tajná historie Twin Peaks Tajná historie Twin Peaks Mark Frost

Výborný nápad knihu udělat formou dokumentů, což příběhu dodává autentičnosti (něco, jako český Jára Cimrman :-D). Jsem velkou fanynkou seriálu, takže mě kniha velmi potěšila. Myslím, že je psaná tak, že i naprostého neznalce místa, osob a situací ze seriálu, může četba hodně bavit. :-)

30.09.2017 5 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Některé knížky by měly být označeny upozorněním "Nadměrná četba způsobuje spánkový dluh a zanedbanou domácnost." :-D Neřeším některé nelogické pasáže, ani pár nepravděpodobností v chování postav a dávám plný počet bodů za stoprocentní čtivost a napětí. :-)

21.09.2017 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Přečteno za necelé dva dny. Ohromně napínavé i bez hektolitrů krve. Už druhá moje kniha od autorky a jedna lepší, než druhá. Jdu se pustit do třetí. ;-)

19.09.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jako vždy, super čtení. :-)

16.09.2017 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Fajn čtení. Postupné rozpřádání řady tajemství a malých, či větších lží udržuje čtenáře v permanentním napětí. Kniha evokuje zamyšlení nad tím, co vlastně o svých dětech a svých blízkých víme. Za sebe bych možná vynechala závěrečnou vyčítavou přednášku Claire k pachateli o nutnosti mluvit pravdu, protože v rodině, kde lžou a mlží všichni bych nepřiznala ani své číslo bot. :-D Ale jinak super kniha. ;-)

19.08.2017 5 z 5