mutace mutace komentáře u knih

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

První díl byl nudný, druhý taky a třetí stál úplně za starou bačkoru.
Kam se poděli ty kanibalové z prvního dílu. Na povrchu už nežijí ta monstra? Teď tam každej špacíruje jak na promenádě. Na jednu stranu děsně překombinovaný, člověk už nevěděl kdo je spolčený s kým a kdo říká pravdu, nadruhou stranu nic není dotažený do konce. A tak to všechno tak nějak Arťoma nasere, drapne svojí buchtu a fárem mizí v pýru.

03.11.2016 odpad!

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Je to blobost, kdo chce vědět proč, ať se podívá do diskuze.
Sem do tát nesmím, aby se Eldar80 neposral.

02.11.2016 2 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Autor evidentně neměl promyšlený konec, tak ho spláchl vodou.

08.09.2016 odpad!

Marťan Marťan Andy Weir

něco mezi dvěma a třemi hvezdičkami,
no tak nakonec ty dvě
Nejvíce mne zaujalo, jak mi byli všichni hrdinové ukradení.

26.11.2015 2 z 5

Strážce sadu Strážce sadu Cormac McCarthy

Dějovou linii opravdu není snadné udržet, zejména v první půlce.
Jinak je to docela pěkně naspané.

13.11.2015 3 z 5

Globalizace. Důsledky pro člověka. Globalizace. Důsledky pro člověka. Zygmunt Bauman

Myšlenky formulované v této knize, dnes po 17ti letech od vydání, považuji za prokázané.
Tenkrát nebezpečná hrozba, dnes smutný fakt :(.

06.10.2015 5 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Není moc zábavná, ale aspoň je slušně napsaná.
S doslovem jsem problém neměl, klidně si ho přečtěte.

31.08.2015 3 z 5

Dost času na lásku Dost času na lásku Robert A. Heinlein

Dvě hvězdičky to má za solidní literární formu, nicméně jsem to nedočetl, nuda.

12.06.2015 2 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Veronica Roth a Suzanne Collins jsou určitě obrovský kámošky a základní kostru příběhu vymyslely na dámském WC, kam si odskočily, když byly spolu pařit. Každá to pak vycpala svou originální vatou. Kdyby raději popsaly stěny záchodků nějakou tou přisprostlou rýmovačkou a nebo se trumfovaly ve srandovním prdění, mohlo vzniknout něco hodnotnějšího

15.09.2014 odpad!

Cujo Cujo Stephen King

Nudný kousek

23.06.2014 1 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Druhá kniha, co jsem od S.Kinga přečetl. Zatím nerozumím tomu, proč je považován za takového literáta a mistra hororu.

23.06.2014 1 z 5

Muž na vodítku Muž na vodítku Esther Vilar

Čtení pro zhrzené misogyny.
Prvních pět stran je celkem vtipných, pak se autorka zacyklí a bombarduje čtenáře pořád tou samou kapitolou (s drobnými obměnami), byť se to snaží usilovně maskovat tím, že jí pokaždé dá jiný název (chytrý, ale průhledný).
Čili ať už tím autorka chtěla říct cokoliv, je to hlavně nuda.

05.03.2014 1 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Myslím, že je na čase, aby si Brown změnil ve wordu tu předgenerovanou šablonu, kterouž to obdržel jako vzorný absolvent čtrnáctideního kurzu kreativního psaní.

03.02.2014 odpad!

Chatrč strýce Toma Chatrč strýce Toma Harriet Beecher Stowe

Pro mou citlivou duši ateisty je tam příliž mnoho boha. Také příběh působí dost romantickonaivním dojmem. Nicméně si uvědomuji, že autorka otevřela , ve své době, velmi ožehavé téma a za to má mé uznání. Myslím, že pro knihu je klíčový velmi mladý čtenář, který určitou naivitu příběhu bude vnímat jako plus.

05.09.2013 3 z 5

Jak se kalila ocel Jak se kalila ocel Nikolaj Alexejevič Ostrovskij

Jsem příznivec sociálně laděné literatury, tedy v zásadě i levicové. Ovšem, všechno má své meze. Pavka Korčagin je předčasně vyzrálý suchoprd, takže mi ani nebylo líto jeho tragického konce, který ale jeho, ideologií zvrácená, dušička nevnímala až tak tragicky.

26.08.2013 2 z 5

Probuzené peklo Probuzené peklo Petr Heteša

Musím říct, že ten závěr mě vysloveně zklamal. Překvapení se nekoná.

14.06.2013 2 z 5

Turnerovy deníky Turnerovy deníky Andrew Macdonald (p)

Pokud se jedná o absurdní drama o tom, jak pár psychotiků, kteří z počátku mají na to, tak shodit černošskému strážníkovi čepici, posléze vyvolaljí jadernou světovou válku, není to úplně bez nápadu. Obávám se, že v tom ale netkví pointa.

23.04.2013 3 z 5

Lovec Lovec Andrew Macdonald (p)

Knihu jsem nedočetl, zasekl jsem se někde kolem strany 100. Kniha napsaná naprosto amatérským způsobem. U Turnerových deníků se to dalo snést, vzhledem k tomu, že se jedná o "zápisky člena podzemního hnutí", dokonce to tomu propůjčovalo určitou autentičnost. Ne tak v knize Lovec. Je to nudné a těžkopádné čtení.

23.04.2013 odpad!

Dělníci moře Dělníci moře Victor Hugo

Závěr je v celku strhující, kniha graduje, ale jen pozvolna. Autorův sloh je také krásný a propracovaný, pouze, při popisu krás Normandských ostrovů, je až příliš důkladný a detailní.

04.02.2013 4 z 5

Posvátná larva Posvátná larva Josef Pecinovský

Docela slušná detektivka v kabátě sci-fi. Vydařený závěr. Není to úplně za 5 hvězdiček , ale zdá se mi, že je zde tato knížka trochu podhodnocená, takže za 5. Rozhodně nepozoruji klesající tendenci oporoti 1. dílu.

09.01.2013 4 z 5