Musae Musae komentáře u knih

Čarodějnice na útěku Čarodějnice na útěku Celia Rees

Kniha psaná formou deníku- nikde nezadrhává, je čtivá, do Marie se člověk lehko vžije. Hrdinka nepůsobí nijak dětinsky přestože jí je asi 15. Neobjevují se v ní žádné extrémní čáry máry pasáže, které by mohli odrazovat, naopak mi kniha připadá vcelku realistická.

19.04.2020 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Po delší době “nová” kniha, kterou jsem si užila. Vyšetřovací duo - ne-přiliš sociálně zdatná psycholožka a problémový agent - spolu překvapivě ladí. A vrah není žádně nudné “béčko” bez fantazie. Příběh se nezadrhává všechno běží, závěr má spád. Teď už jen počkat na další díl.

11.01.2020 5 z 5

Dcery Marie Terezie Dcery Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

O Marii Terezii je toho známo mnoho ale o jejích dětech už tolik ne. Neumím posoudit, nakolik se kniha vzdaluje od skutečnosti, ale historické události a zápletky jsou podávány velice čtivě a srozumitelně.

05.01.2020

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Měla jsem velká očekávání a nakonec jsem byla ráda, že je konec. Ze začátku bylo vtipné sledovat myšlenkové pochody obou sousedek, ale jejich kňourání vás provází celou knihou. Co je v první části knihy zábava, vás uprostřed už opravdu ubíjí. Nakonec se děj zase rozhýbal, ale ... wow efekt na konci se nekonal.

13.11.2019 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

První kniha, kterou jsem od autorky četla a moc jsem se na ni těšila. Nakonec ale celkem zklamání, děj se hýbe pomalu a s hlavnímy postavami je těžké se sžít. Na druhou stranu se mi líbily myšlenkové pochody a nejistota, kterou Finn zažíval.

02.08.2019 3 z 5

Clariel Clariel Garth Nix

Oproti původnim Lirael, Sabriel a Abhorsence, tomu něco chybělo. Na druhou stranu- knízku jsem zhltla a klidně bych si přečetla i víc o dalším abhorsenovi.

29.06.2019 3 z 5