Mufko Mufko komentáře u knih

Odpojený muž Odpojený muž Philip Zimbardo

Nanešťastie musím priznať že táto kniha bola až príliš pravdivá a pekne dokumentovala môj niekdajší život z ktorého je veľmi ťažké sa vyhrabávať. Škoda že som niektoré veci pochopil až takto neskoro. Mám 28 a v niektorých aspektoch som sa zasekol na nejakých 15-18-tich rokoch.

05.03.2020 5 z 5

Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania Haruki Murakami

Knižku mi odporučila kamarátka, vraj jej hlavná postava veľmi pripomína mna. S pochybným úsmevom som knižku zobral do rúk a... Cukuri ma nielenže pripomínal, on je v podstate moja Japonská kópia, zasadená do odlišných situácií. Niekedy som mal dojem že mi spisovateľ vidí priamo do hlavy. Šialené ako sa fiktívna postava pretínala s mojou realitou. Inak by som bol možno kritický, no toto ma tak udrelo že najradšej by som nedal päť, lež dvadsaťpäť hviezdičiek.

09.01.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Mnoho ľudí túto knihu asi nepochopí. Pre mna jedna z najúžasnejších na svete.

03.07.2019 5 z 5

Mrcha Hollywood Mrcha Hollywood Ján Bryndza

Na záver chcel Jano navodiť dojem že zo situácie vykorčuľoval ako kráľ - dosiahol pravý opak. Celý čas čušať ako voš pod chrastou a tolerovať správanie týchto ľudí. Aby ich nakoniec mohol triumfálne využiť, ponížiť a odísť. Urobiť takéto niečo hanbím sa za seba ako pes a knižku by radšej vydal pod cudzím menom. Radšej ani nechcem vedieť aký morálny kompas nosí pán spisovateľ v hlave... Opisy v knižke boli taktiež často až zbytočne nechutné. Som rád že som si ju prečítal, zaujímavé postrehy, čítalo sa to dobre, bolo to "iné" a malo to svoj spád a vyvrcholenie. Napriek tomu nemôžem byť pozitívny...

18.05.2019 2 z 5

Totalitní světovláda Totalitní světovláda Martin Herzán

Bral by som to ako osobný názor autora ktorý je určite v mnohom zaujímavý a mnohým môže pomôcť pozerať na svet inak - tvrdšie a reálnejšie. S niečim súhlasím, s niečim pomenej a niekedy nesúhlasím úplne. No určite viem že spoločnosť potrebuje viac ľudí ako pán Herzán. Určite autora rešpektujem a rozhodne aj to že mal odvahu vyliať svoje názory do sveta.

22.08.2017 4 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Kniha od prvého momentu na mna pôsobila divne. Neskôr som pochopil že to bolo asi hlavnou postavou - ktorá je úplným opakom bežného románového hrdinu a jej konanie je značne nesympatické no napriek tomu chcete o nej vedieť viac. Po pár stranách ma kniha svojou atmosférou úplne vtiahla do deja - prečítal som ju na letisku a v lietadle na jeden šup. Hlavná postava bola vykreslená majtrovsky, prísne reálne. Klobúk dole pred autorom. Dej mal svoje vyvrcholenie a pointu. Krása.

21.08.2017 5 z 5

Posledný policajt Posledný policajt Ben H. Winters

Príjemná kniha ktorá sa dobre čítala, kriminálna zápletka veľmi dobrá, poctivo a pekne to do seba zapadlo.Lenže...

Nevýrazné postávy bez veľkých charakterových čŕt (česť výnimkám). Aj hlavný hrdina mi prišiel akýsi fádny, nezaujímavý, tuctový. Atmosféra ma veľmi nepohltila a na konci zopár strašne hlúpych klišé ktoré ma znechutili.

Nuž, uvidím ako to bude pokračovať... (edit: pokračovalo to pekne blbo )

23.04.2017 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Vrchol série. Niektorí budú namietať že to nemá atmosféru z jednotky, že monštrá sa kamsi stratili a temnota už nie je taká hrôzostrašná. No presne to je pointa. Autor dozrel a zmenil pohľad na metro. Vykreslil ho reálnejšie, dospelejšie a pravdivejšie. A ak Vám to nezapadá do deja - všimnite si že prvé dva diely napísal Homér. Ten posledný diel napísal Iľja Škurkin. Brilantný ťah Glukhovského. Tieto 3 knihy sa k nám dostali priamo z metra. A vidíme aké príbehy potreboval Homér - a čo chcel povedať Škurkin.

2033 som čítal ešte ako 18-ročný a kniha ma uchvátila svojou atmosférou.
2034 som už tak "nežral"
Potom som siahol po jeho knihe Súmrak ktorá ma vyslovene sklamala a myslel som že tohto spisovateľa hodím bokom.
2035 - knihu som ani nemal v pláne čítať. Už som netúžil po temných uličkách a naivných opakujúcich sa hrdinských príbehoch. No kamarát mi ju vložil do rúk a 2035 mi dala presne to pokračovanie ktoré som chcel. Po siedmych rokoch tohto spisovateľa opäť milujem a uvidím čo ukáže Budúcnosť :)

03.04.2017 5 z 5

Takoví normální hrdinové Takoví normální hrdinové Christopher McDougall

Tento štýl nezaujme veľa ľudí. Autor preskakuje od jedného k druhému. Nie je to klasický román, je to spojené s faktami a zaujímavými informáciami. Pre človeka ktorého nezaujíma odbornejší výklad na jednotlivé témy to musí byť strašná nuda. Mne prišla kniha v mnohom fascinujúca a určite chcem skúsiť techniky, stravu a podob. o ktorých Christopher hovoril. Ak pozorne čítate - všetko čo hovorí ma podopreté praktickými príkladmi, skúsenosťami... Samozrejme nejeden doktor či výživový poradca by ma s tým poslal do teplých krajín. Ale to má posielajú aj s bosonohým chodením (ktoré som len tak ledabolo skúsil po Born tu run a dnes iné ako bosonohé topánky neobujem... ) Uvidím akú budem mať vôľu praktizovať aspoň nejaký čas to čo v knihe napísal a ako to bude fungovať...

03.04.2017 3 z 5

Slzy mé duše Slzy mé duše Kim Hjon-Hi

Veriť udalostiam tak ako sú v tejto knihe popísané môže fakt len strašne naivný človiečik.

To že so samotnou "autorkou" sa ani nedá urobiť rozhovor hovorí za všetko.

Beriem to ako dobrý fiktívny román, nie ako skutočný príbeh.

05.10.2016 3 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Čítalo sa to veľmi dobre, bolo to vtipné - no nič viac to neponúka. Ako oddychovka do vlaku ok.

19.07.2016 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Mrzí ma len jedno - že takýchto kníh nemám plnú policu. Sám poznám viacero ľudí ktorí podnikli aj šialenejšie výpravy a majú za sebou o dosť viac skúseností. A nejeden vie aj dobre písať. Dúfam že úspech tejto knihy bude aspon pre niekoho motiváciou. Keď si predstavím koľko zážitkov a príbehov mám iba z jednej cesty stopom do Chorvátska, čo potom človek ktorý takto cestuje roky...

14.02.2016 5 z 5

Zlodejka kníh Zlodejka kníh Markus Zusak

Úžasné

Konečne sa mi do rúk dostala kniha ktorá bez nátlaku vo mne vyvolala toľko emócií. Netlačí nimi na pílu (ako množtvo moderných kníh) Rozpráva príbeh jemne, citlivo a skutočne.

Keby som mohol, dám 6/5.

(+ Veľmi ma teší že tvorcovia obálky tam netresli tú otrasnu zlatú pečať "bestseller". )

31.05.2015 5 z 5

(Ne)obmedzený diktátor (Ne)obmedzený diktátor Tvrtko Vujity

Kniha sa volá neobmedzený diktátor, no keď som sa po siahodlhých perepetiách konečne dostal do Turkménska po pár stranách je vlastne koniec. Až som dokonca neveriacky obracal knihu v rukách a hľadal strany...

Určite sú to zaujímavé príbehy ktoré stoja za prečítanie, no autor v nich nejde do hĺbky. Do novín dobré, no od knihy by som ozaj čakal viac.

(a na konci zase štýl ktorý neznášam a voľne ho volám ako: Prikazujem ti revať!....)

25.05.2015 3 z 5

Tréning väzňa - Denník prostného tréningu Tréning väzňa - Denník prostného tréningu Paul Wade

No to si snáď robia srandu. Kúpil som už všeliaké kraviny ale takúto - tak toto ešte nie.

Vysvetlím Vám čo je dnu v tej knihe. Na každej dvojstránke - máte na ľavej vytlačenú obrovskú farebnú fotku nejakého cviku, pár viet (niečo ako postrehy pri cvičení) a na pravej strane tabuľku do ktorej si môžete písať svoj tréningový denník, pričom je rozvrhnutý tak že jedna strana vám vydá na JEDEN deň.

Nie, vážne. Toto je čistý ťah na to, ako vytrieskať peniaze od hlupákov ako som ja čo sa nepozrú dnu. Fuj, fuj fuj.

Človek si kúpi knihu mysliac si že to bude daľšie pokračovanie skvelých kníh Tréningu Väzna 1 a 2 a ono sa z toho vykľujú v podstate čisté strany za 20 € no bodaj by to...

07.03.2015 odpad!

Horúce leto 68 Horúce leto 68 Viliam Klimáček

Dobré čítanie. Jedine som mal problém s rozoznávaním postáv. Od začiatku pracuje so všetkými postavami naraz, ešte zvykol označovať jednu a tú istú postavu inak ( Šani/Alexander ) Hádam do polky knihy sa mi plietli...

18.01.2015 4 z 5

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Jonas Jonasson

Šialené eskapády a absurdný humor. Doprevádzaný suchým komentárom. Ak tieto veci nemáte radi knižka sa Vám páčiť asi nebude.

No ja ich zbožnujem :)

28.09.2014 5 z 5

Vongozero Vongozero Jana Vagnerová

Vždy keď sa dialo niečo zaujímavé a chlapi vybehli von - čítal som o pocitoch ženskej ktorá ostala voľakde skrytá za rohom.

Ako... :D

Hlavná hrdinka má typickú vlastnosť ženy - rozpitvávať veci dovtedy kým z toho nevznikne problém.

Ak ste žena rovnakými vlastnosťami, túto knihu rozhodne odporúčam.

(+ Miestami som mal dojem že autorka nechala nech pár strán napíše jej 13-ročná dcéra. Možno to bolo prekladom, no pochybujem.)

06.03.2014 1 z 5

Som číslo štyri Som číslo štyri Pittacus Lore

Čítalo sa to neskutočne dobre. Len keby som sa vrátil tých 6-7 rokov späť. Mal by som 15 a bolo by to dokonalé. :)

11.02.2014 3 z 5

Rovnako iný ako ja Rovnako iný ako ja Ron Hall

Čítal som ju už dávnejšie. Skutočné príbehy mám veľmi rád.

Mnohí jej vytýkajú prílišné náboženstvo a podobne. Takéto námietky som nikdy veľmi nepochopil.

Kniha je pre mna výpis z duše, rozprávanie a pohľad autora na danú tému. Keď je veriaci nechápem prečo by sa mal držať bokom a vynechať to čo je pre neho prvoradé. Keď je autor ateista či budhista nikomu nikdy nevadia jeho často rozsiahle úvahy. New Age je prezentovaná skoro všade. Ale akonáhle niekto len trošku zabŕdne o kresťanstvo razom vidím množstvo narážok... Prečo?

Štýl a obsah ma bavil takže ja rozhodne odporúčam.

17.12.2013 5 z 5