Mufka Mufka komentáře u knih

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Na to, jak je kniha tenká, jsem ji četla poměrně dlouho. Nikdy mi nebyla žádná postava v knihách přímo nesympatická, ale všechno je jednou poprvé. Téma jako takové by mohlo být zajímavé, ale celou dobu se mi zdálo, jako by ani autorka, ani hlavní hrdinka nevěděly, co vlastně chtějí říct. Rozhodně mě to nenalákalo k přečtení další její knihy. A pokud je toto její nejlepší kniha, jak je napsáno níže, tak si nejsem jistá, že bych sáhla i po nějaké budoucí...

22.02.2023 2 z 5

Stíny noci Stíny noci Irena Šenová

Tak to byl trochu bizár.. :-) Ale možná jen pro mě, knihy o upírech běžně nečtu. Kromě interpunkčního freestylu mě docela zaujaly i pasáže popisující spojení dvou hlavních postav, kdy autorka zřejmě dost často prostě použila jen ctrl+c; ctrl+v.. :-) Hvězdičku navíc dávám za to, že mám historku k pobavení svého okolí o tom, co všechno se dá vydat.. :-)

17.01.2023 2 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Poslouchala jsem jako audioknihu. Nejsem expert, ale myslím, že některé výrazy nebo slovní spojení ve středověku rozhodně neznali. Tím (alespoň u mě) klesá bohužel hodnocení. Příběh samotný je zajímavý, ale asi to není něco, po čem bych příště extra sáhla. Tentokrát to bylo pro krásně barevnou obálku audioknihy a fakt, že se jedná o historický příběh.

06.05.2022 3 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Ke knize jsem se dostala až pár měsíců po Vánocích, možná proto jsem měla trochu problém se začíst. Poté jsem se ale do děje dostala, je samozřejmě předvídatelný, ale zároveň milý, oddechový. Trochu navíc pro mě byla část Svatba na Vánočním táboře, ale poté, co se objevila postava Trishy, to bylo trochu zajímavější.

12.04.2022

Křehké otázky Křehké otázky Zuzana Maléřová

Mám knihy paní Maléřové strašně ráda. Kdysi jsem narazila na titul Příběhy z tribuny, a protože se v tomto prostředí mohu více či méně pohybovat, neváhala jsem. Rychle následovaly další knihy, ať už Jak potkat děti nebo Život je kulatý a další. Všechny jsou psány s nesmírným pochopení, bez odsouzení jakýchkoli rozhodnutí nebo činů, je z nich cítit velká láska(vost)... Lepší komentář než ten předchozí od "milamarus" asi ani napsat nelze...

29.03.2022 5 z 5

Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Kateřina Procházková

Kdyby nebyla kniha psaná deníkovým způsobem, asi by mě úplně nebavila. Ale s tímto stylem a vědomím, že jde o zápisky skutečných prožitků, tak jak je přinášel život, je kniha docela fajn. Některé zápisky (asi dva) bych si asi odpustila, ale jde vlastně o osobní deník, kterému svěřujeme opravdu veškeré pocity, city... a nemáme důvod něco předstírat, takže nakonec, dobře :-)

29.03.2022 4 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

Knihu jsem poslouchala v audioverzi a nejsem si zcela jistá, jestli bych jí chtěla číst jako klasickou knihu. Vyprávění bylo hezké, ale ty dlouhé a pro mě někdy úporné popisy i přes tři kapitoly, jak na pozemku vytrhávali kořeny a plevel.... Chvílemi se mi to opravdu strašně táhlo a představa čtení těchto pasáží v knize mě fakt nenadchla. Naproti tomu jsem si užila popis rekonstrukce (i když i tady se našly táhlejší místa :-) - ale to přičítám vystudovanému oboru). Jinak poslouchání o životě v jiné zemi, kde se člověk přizpůsobuje místní mentalitě, případně popisy jídel, byly fajn :-)

05.03.2022 3 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Tuto knihu jsem poslouchala v audioverzi a v úvodu si říkala něco ve smyslu, že holt ne každý může být Vondruška a jak je po Vondruškovi těžké psát tyto historické detektivní příběhy. Nedalo mi to a zjistila si více a jaké bylo mé překvapení, že tento příběh byl napsán dávno před érou "klasika" Vondrušky. Ze začátku to bylo na poslouchání trochu zmatečné, kdo s kým a proti komu, ale později už jsem se zorientovala a vždycky, když jsem si myslela, že už už vím, kdo to provedl, byla to mylná stopa. Omlouvá mě snad jen to, že nejsem čtenář klasických detektivek :-) Každopádně, za mě ano.

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Klasická romantická kniha, milý příběh a moc pěkně zapracované scény z romantických filmů. Doufala jsem, že se Kensington nakonec rozhodne tak, jak se rozhodla, a že si začne plnit své sny.

05.03.2022 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Tuto knihu jsem poslouchala v její audioverzi, ale protože mám dost naposlouchaných Vondruškových knih, začátek mi připadal strašně táhlý, bez akce, se spoustou popisů reálií, které jsou ale asi nutné pro vhled do situace. Později už to bylo lepší a mělo to spád, jsem ráda, že jsem si ji poslechla a příběh mě zaujal.

05.03.2022 4 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Knihu jsem si vybrala podle názvu, rozhodně byla má představa hlavního hrdiny naprosto odlišná od obálky.. :-) Příběh to byl zajímavý, zápletka taky a jak se říká, pokud to nedopadlo dobře, ještě to neskončilo, a tak tomu bylo i v případě téhle knihy.

Čtenářský klub slečny Lucie Čtenářský klub slečny Lucie Emma Davies

Přečtení knihy jsem dlouho odkládala, stále byly nějaké jiné, které byly pro tu chvíli zajímavější. Zpočátku jsem si nebyla jistá, jakým směrem se bude příběh odvíjet, ale líbily se mi jednotlivé postavy i jejich osudy. Závěr je trochu otevřený, alespoň s jednou osobou, ale pokud by i toto dopadlo podle předpokladů, možná by to bylo až neuvěřitelné.

Lewandowski Lewandowski Harry Coninx

Vím, že jde o knihu spíše pro dětské čtenáře a sám autor na úvod předesílá, že něco z příběhu může být smyšleno a domyšleno, ale moc se mi líbila. Jako hráč byl pro mě zajímavý už dříve, takže jako nástřel jeho života je kniha dobrá. Zkusím si ale asi vyhledat i jinou knihu, pokud nějaká je. O hvězdičku méně jsem dala jen kvůli přiznaným smyšlenkám.

Jak ztloustnout do plavek Jak ztloustnout do plavek Eva Nedvědová

Knihu jsem si vybrala hlavně podle názvu, četla jsem souhrnné vydání autorčiných tří povídkových knih - u první povídky jsem se opravdu smála, zbytek byl spíše už "jen" úsměvný. Kniha se ale dobře a rychle čte, jde vlastně o vydání všech tří povídkových knih autorky v jednom. Vydá-li další knihu, určitě si její příběhy ráda přečtu.

20.01.2022 3 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Třetí kniha v pořadí - třetí muž a jeho příběh. Čte se dobře, rychle, bavila mě jako předchozí. Těším se na další v pořadí, po které brzy sáhnu. Bavilo mě zasazení nových postav do příběhu, o kterých jsou pak i následující knihy.

20.01.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Čekala jsem oddechovou knihu, nenáročný příběh, a to jsem dostala. Za mě spokojenost. A dva náhradní "tátové".. ti mě bavili, byli úžasní :-)

20.01.2022 4 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

Zaujal mě název i obálka, začátek mě moc nebavil, ale potom jsem se už začetla. Myšlenka zajímavá, opakuje se v různém zpracování (nejen v této knize). Svět asi tohle potřebuje, ale je zřejmě dost náročné, začít mnohdy u sebe. Na sebe je člověk přece jen většinou přísnější než na své okolí.. :-)

23.12.2021 4 z 5

Tajemství závoje Tajemství závoje Soňa Bulbeck

Zajímavý vhled do života a společnosti Saúdské Arábie. Kniha má pěkné fotografie, škoda jen, že jsou v černobílém provedení. Zaujaly mě i odkazy, které autorka dává jako zajímavosti ke shlédnutí např. na youtube.

23.12.2021 4 z 5

To je Istanbul To je Istanbul Tereza Říčanová

Strašně moc jsem se těšila do Istanbulu, kde jsem chtěla strávit aspoň týden touláním po tomhle zajímavém městě. Bohužel přišla situace s covidem a já mám aspoň na nějaký čas s výletem utrum. Snad proto sahám po všem, co se Istanbulu a Turecka týká. Kniha má zajímavé ilustrace a je rychlým a stručným seznámením s městem.

05.08.2021 4 z 5

Viděla jsem jitro Viděla jsem jitro Zuzana Maléřová

Knihy této autorky mám ráda, příběhy, události i zážitky - ať už své nebo jiných - vždy popisuje s laskavostí sobě vlastní.

05.08.2021 4 z 5