mufimuf mufimuf komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Neskutečná kniha o neskutečných lidech. Nemám moc ráda knihy z války, ale tuhle jsem přečetla jedním dechem.

18.12.2023 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Úžasná kniha, která se čte jedním dechem. Člověk se u ní usměje i popláče a také se doví zajímavé věci z historie.

10.12.2023 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Knihu jsem přečetla jednim dechem, je pohodová a vtipná.

07.06.2023

Paví hody Paví hody Jan Štifter

No, na mě je to až příliš poetické na úkor příběhu... Ale to je asi můj problém.

06.01.2023 2 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá kniha, která čtivým způsobem přibližuje otřesnou historii.

15.09.2022 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Zajímavý, ale příliš jednoduchý příběh, kterému vůbec nesedí lyrický styl psani. A nejvíc mě rušilo množství přirovnání. Myslím, že nejčastější slovo v knize je "jako".

15.04.2022 1 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

V poslední době jsem četla několik knih odehrávajících se za války v různých státech. Je opravdu zajímevé srovnání, jak to prožívali jejich občané. Tento příběh ale navíc ještě velmi bere za srdce. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem.

15.03.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Knihy, které popisovaly prostě život mě nebavily až do přečtení této knihy.

15.12.2021 5 z 5

K čemu jsem došla - Výlety do mého života K čemu jsem došla - Výlety do mého života Jolana Voldánová

Tato kniha mi připadala, že je napsaná proto, aby vznikla kniha. Moc mě nezaujala.

15.12.2021 1 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Mám ráda detektivky, ale moc se mi nelíbí knihy, kde hraje roli umění a umělci. Tady to bylo spojené. Kniha byla zajímavá, ale podruhé si ji nepřečtu (a to píšu proto, že knihy, které se mi opravdu líbí dokážu přečíst s několikaměsíční přestávkou i 3x :)).

15.12.2021 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Historické romány moc nemusím, ale tenhle jsem přečetla jedním dechem.

15.12.2021 5 z 5

Bělouš prérie Bělouš prérie Gabriel Ferry

Děj knihy je velice jednoduchý, ale zajímavé je, jak se historie postav představuje vyprávěním u ohně.

08.01.2021 2 z 5

Hoši z farmy "X" Hoši z farmy "X" James Cody Ferris

Jako ditė jsem tuto knihu četla snad každé prazdniny, ale myslím, že dnešní déti, které nečtou ani Mayovky, by moc nezaujala.

08.01.2021 2 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Kniha je zajímavá i pro dospělé. Škoda, že místa podobná Prašině mizejí.

02.01.2021 5 z 5

Polní ptáci Polní ptáci Václav Zámečník

Zajímavý náhled do světa polních ptáků, jejich možnosti pozorování a především ochrany ze strany zemědělců. Jen s názorem na to, který pták je běžný, bych polemizovala. Například vidět koroptev nebo hrdličku divokou je (obzvlášť kolem Brna) vzácnost.

30.12.2020 4 z 5

Moje ptačí roky Moje ptačí roky Miloslav Nevrlý

Jako "ornitolog amatér" jsem knihu četla se zatajeným dechem a se závistí. Je to náhled do doby, kterou už nikdo nezažije. Kniha je napsaná jako velké dobrodružství člověka, který ví co by chtěl dělat a taky toho dosáhne.

30.12.2020 5 z 5

Hýčkaný vetřelec Hýčkaný vetřelec Oldřich Mikulica

Úžasná kniha plná neskutečných fotografií. Pro každého, koho zajímají ptáci nebo obecně příroda, je kniha velmi čtivě a zajímavě napsaná.

30.12.2020 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Pro mě byla kniha příliš depresivní, i když s dobrým koncem. Většina knihy je o tom, že kdo říká pravdu toho zabijí, všichni se bojí a platí nesmyslné daně... Je pravda, že jsem knihu přečetla jedním dechem, ale hlavně proto, že mě zajímalo, jaká je z té situace cesta ven.

30.12.2020 3 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Super kniha, naprosti předčila očekávání (většinou, pokud je knih delší řada, je v dalších knihách víc a víc politiky. Tady sice taky je, ale velice čtivě napsané).

04.06.2019 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Knihu jsem si chtěla přečíst jen proto, abych četla knihu, která vyšla v roce, kdy jsem se narodila :), ale fakt jsem se začetla a moc se mi to líbilo. Jen je to kniha, která se nedá číst v dopravních prostředcích, protože když se člověk nad knihou pochechtává, vypadá jako blázen...

07.06.2018