mudr_teena mudr_teena komentáře u knih

Švábi Švábi Jo Nesbø

Harry Hole v Thajsku. Skvělý příběh, prostředí. Ale ty jména thajských občanů mi občas vážně dělaly problém :D

21.01.2019 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

...Tohle bylo velice těžké dočíst. Pro mě. Rozečetla jsem to třikrát a až potřetí jsem to konečně dočetla. Avšak musím říct, že jakmile se začtete, už vás to nepustí. Občas ne tak zábavné pasáže střídal velice napínavý příběh. Pro příští knihu ubrat popisu a bude to perfektní.

21.01.2019 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Kniha zase přečtená jedním dechem. Je to úžasně čtivé. Zbožňuju ty postavy.
SPOILER
Erica s Petersnem. Čekala jsem trochu podrobnější popis. Nebo spíš jsem v něj doufala. Je pravda, že do toho žánru to nejspíš nepatří. Nevadí. Mossová, Petersen, Erica a John. Dokonce i Marsh. Crawford s Amandou největší osiny v zadku. :D
KONEC SPOILERU

18.09.2018

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

U prvního dílu jsem byla naštvaná (i když minimálně :D ), že jsem vlastně už od třetiny knihy tušila kdo je vrah.
SPOILER
U této knihy mě potěšilo, že jste se s vrahem seznámili ihned na začátku a snažili se pochopit proč se to všechno děje. Velice mě zaujalo vykreslení postav. Stephen, Sparks a Oakley. Tři pro mě nenáviděné postavy :D Ale asi to tak má být.
Možná ještě lepší než díl první.

06.09.2018

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Skvělé pokračování Jiskry v popelu.
SPOILER!!
Laia jako postava mi moc nesedí. Snesu ji jako hlavní hrdinku celé této serie. Eliase spíše spojuji s Helenou. Ona je ta oblibenější pro mě. Ale v rámci nových postav (tímto myslím Avitase) si myslím, že skončí v páru s ním. I když je Krkavec.
Keenan. Ach bože Keenan. Toho jsem milovala hned od začátku knihy a tak jsem doufala, že to dají s Laiou dohromady. A vlastně oni dali (*mrk_mrk*). Jen to s nimi pak skončilo uplně jinak než bych si přála.
KONEC SPOILERU!!!

Skvělá kniha a už se nemužu dočkat knihy číslo 3

26.09.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Ach sladká Eadlyn. Kdo by nebyl rozmazlený v její kůži. Ano něco bylo přehnané, ale když by mi někdo kradl korunku taky bych se zbláznila :D
Přebal knihy zase nádherný a obsah..jo líbil se mi. Rychle se to četlo a příběh ubíhal. A jsem tým Kile ... ano Erik je strašně super ... a víte co asi jsem i tým Erik. Oba je zbožňuju.

13.10.2016

Vážka Vážka Michel Bussi

Měla jsem stejný problém jako spoustu dalších lidí tady. Nemohla jsem se začíst. Mátly mě příběhy ostatních lidí. SPOILER! - A říkala jsem si jak Credule Grand-Duc je výborný detektiv a vlastně i chudák. Nechal se uvrtat do tohoto těžkého případu. Ale na konci mě pěkně naštval - SPOILER!
Po polovině příběhu jsem se začetla, ale už jen do některých příběhů. Deník Grand-Duca a příběh Marca mě bavil. Ovšem Mathilde de Carville mě neskutečně štvala. A konec? Skvělý..nemohla jsem se odtrhnout a šla spát až v jednu ráno. Musela jsem to dočíst.
Až po konci knihy jsem si přeložila francouzský název...a tady vážně musím pochválit naše překladatele, kteří si dali tu práci se změnou názvu. Francouzský název vlastně prozradí celou zápletku příběhu.
Jo a ještě skvělá obálka!!!!

12.10.2016

Cizinci ve městě Cizinci ve městě Ian McEwan

Mělo by se to odehrávat v Benátkách.

07.09.2016

První První Kiera Cass

Dobře .. jako první věc bych řekla, že celá ta trilogie mě naprosto dostala. Už jen tím nádherným přebalem (a že na ty hodně dám).
Asi radši zde napíšu varování SPOILER:
Příběh byl napsán skvěle a čtivě. Přečetla jsem to za 4 dny. A ano jako většinu z nás mě iritovala America, neschopná se rozhodnout. Aspen, Maxon. Kdykoli Maxon udělal něco špatně, běžela za Aspenem.
Ale vážně, vážně VÁŽNĚ jsem se těšila na postelovou scénu mezi A+M. Ani by to tam tak nemusela vypisovat do detailů, to bych si vybrala nějakou Desire Harlekýnku, avšak zajímalo mě to. Jaké by to bylo, co pocity a další věci.
Dále jsem byla překvapena, že si Celestu oblíbím a že ji budu mít i ráda. A Marlee s Cartrem? No to bylo neskutečně okouzlující (a i zdrcující, u téhle části jsem si pobrečela)

13.03.2016