muchomurka muchomurka komentáře u knih

Jak fungují počítače Jak fungují počítače Rosie Dickins

Tahle knížka se mi líbí. A myslela jsem si, že jednoduché a jasné vysvětlení osloví i Bambulku, ale ještě ji to nebralo a úplně to asi nechápala. Ale věřím, že do knížky doroste. Je dobře napsaná, akorát jednoduchá, ale ne na úkor srozumitelnosti.
A odklápěcí okénka, bez toho by to nebylo ono. :)

02.10.2023 4 z 5

Moje velká kniha zvířat Moje velká kniha zvířat Agnese Baruzzi

Krásná a rozmanitá knížka. Baví nás v ní prohlížet. Jsme zvědaví na ostatní.

28.09.2023 4 z 5

Cvičíme, posilujeme a hrajeme si s dětmi Cvičíme, posilujeme a hrajeme si s dětmi Hana Kišová

Není špatná, nějakou inspiraci mi poskytla. Ale jsou lepší knížky.

28.09.2023 3 z 5

Cvičení s říkankou pro malé děti Cvičení s říkankou pro malé děti Helena Vévodová

Skvělá knížka, přesně něco takového jsem hledala - říkanky se cvičením pro batolata. Říkanky jsou veselé, smysluplné a hravé, dobře se pamatují. Za mě jedna z nejlepších knížek na toto téma.

28.09.2023 4 z 5

Hrátky s batolátky Hrátky s batolátky Hana Kišová

Spousta hezkých básniček, které se dají využít nejen doma, ale také na kroužku pro malé děti. Básničky se hezky rýmují, nejsou příliš dlouhé a dá se u nich dělat různá cvičení - protažení apod. Za sebe můžu doporučit.

25.09.2023 4 z 5

Pohyb s říkadly pro nejmenší Pohyb s říkadly pro nejmenší Zuzana Pospíšilová

Knížka v zásadě není špatná, ale jak píše Veggi, je taková nepřehledná. Co je naopak dobré, je popis toho, co maminka a děťátko má při cvičení dělat. Co se týče básniček, některé jsou lepší, některé dost na sílu zveršované, ale vybrat se dá.

24.09.2023 3 z 5

Hry na rozvoj verbální komunikace Hry na rozvoj verbální komunikace Petr Staníček

Skvělá knížka, která obsahuje spoustu zajímavých her. Velmi mě potěšily hry na rozřazení.

23.09.2023 5 z 5

Srandičky kočičí partičky Srandičky kočičí partičky Agnieszka Stelmaszyk

Nedočteno. Nešlo to, nebavilo. Je mi líto, na knížku jsme se s Bambulkou těšily, ale neoslovila nás.

23.09.2023 1 z 5

Ježek Bodlinka Ježek Bodlinka Tereza Anteneová

Zajímavý nápad a realizace, ale mě se příběh úplně nelíbil. To ale nemůžu říct o ilustracích, ty se mi naopak líbily moc. Ale hlavní je, že Bambulka byla spokojená jak s příběhem, tak i obrázky.

23.09.2023 3 z 5

Šťastné a vousaté hipsterské Vánoce Šťastné a vousaté hipsterské Vánoce Dawn Machell

Ač nemusím Santu Clause, tahle knížka se mi líbí. Jednoduché verše, vtipný nápad a hlavně různé povrchy vousů. U nás má knížka úspěch.
Jen jsem myslela, že je to velkoformátová knížka, ale ona je malinká.

23.09.2023 4 z 5

Kouká Mína do Komína Kouká Mína do Komína Jana Havlíčková

Básničky jsou nápadité, hezky se rýmují. A některé jsou docela jazykolam. :) Skvělé jsou i ilustrace. Veselé, hravé, zřejmé. Nám se s Bambulkou knížka moc líbí.

19.09.2023 4 z 5

Rok na horách Rok na horách Małgosia Piątkowska

Ttahle knížka je krásná, úplně jsem si přišla, že koukám z okna nějaké chaloupky na hory. Jak kdybych tam byla. A jelikož velkoformátová leporela máme moc rádi, tohle nám v knihovně nemohlo chybět.

18.09.2023 5 z 5

Výchova bez ponižování Výchova bez ponižování Daniela Gaigg

Pokud už máte přečteno více knížek na téma respektující výchovy, od této už nic navíc nečekejte, tahle nic nového nepřinese. Je poměrně krátká, ale chvílemi odbočuje do vědy, takže pro mě bylo těžké nějak popisované věci uchopit. A pak mi vadilo, že knihu napsala jedna autorka s tím, ale na obálce jsou dvě. Linda ale byla koučkou Daniely, která pak pouze tlumočí, jak a co jí Linda řekla a jak jí to hrozně moc pomohlo. Celkově mi to přišlo, jak kdyby se autorka chtěla pochlubit nebo poplácat po rameni.
Pokud můžu doporučit, sáhněte radši po Respektovat a být respektován nebo po Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly. Ty dají čtenáři více. Jsou čtivější.

17.09.2023 3 z 5

Mimi & Líza: Zahrada Mimi & Líza: Zahrada Katarína Kerekesová

Měli jsme s sebou na dovolenou a moc se nám líbila. Četli jsme ji opakovaně. A už se těšíme i na ostatní příběhy.

16.09.2023 4 z 5

Barevný rok: Celoroční program pro mateřskou školu Barevný rok: Celoroční program pro mateřskou školu Kristýna Kapounková

Nevím, jak je knížka přínosná pro učitelky a učitele ve školce. Ale pro mě knížka přínosná je. Najdu v ní spoustu dobrých nápadů k aktivitám, které se hodí nejen do školky, ale i do kroužků.
Oceňuji tipy ke čtení na aktuální dětské knihy, tj. jsou nyní nové. Je mi jasné, že za pár let už budou staré, ale teď super.

11.09.2023 4 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Skvělá detektivka. Přečteno téměř na jeden zátah. Nejdřív jsem si tedy ověřila na konci, jak to bude s Tomasettim a pak se vrhla do příběhu. A jediná věc, která mě nedává smysl, ale očekávala bych, že když má Kate za sebou policejní akademii, tak bude mít i minimálně základy sebeobrany a bude vědět, jak reagovat při napadení. To její rvaní se, které je snad v každé knize, je nelogické. Ale jinak nemám co vytknout a těším se na další díl.

10.09.2023 4 z 5

Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Radim Pařík

Mně se knížka celkově líbila a byla pro mě přínosem. Ale uznávám, že je to takový přehled, od kterého je fajn se odrazit a pak jít dál do hloubky. Když člověk neví, jak téma uchopit a kde začít, tak tohle je knížka, která pomůže.
Co bych vytkla knize, tak je až přílišné opakování. Ke konci už to bylo otravné. Ale jinak to bylo super, protože tím opakováním se to člověku dostane aspoň trochu pod kůži. A co mi ale hodně chybělo, tak byly praktické příklady k teorii. V knize jich bylo k uzoufání málo. Kolikrát jsem si špatně představovala, jak by taková teorie byla použita v praxi.
Celkově knihu hodnotím kladně. Dostala jsem to, co jsem očekávala.

01.09.2023 4 z 5

Sny: Fakta, mýty, nesmysly Sny: Fakta, mýty, nesmysly Maciej Szymanowicz

Ve středu jsme ji okoukly v knihovně. A tak cíl včerejšího výletu byl jasný a rozhodně stál za to. Knížka je krásná, milá, vtipná, neotřelá, nápaditá. Máme s Bambulkou moc rády tahle velkoformátová leporela. A tohle nám nesmělo chybět.

01.09.2023 5 z 5

Hry, sítě, porno Hry, sítě, porno Michaela Slussareff

Knížka byly velmi podnětná. Akorát se špatně četla, jak kdybych se brodila medem. Autorka všechno brala hodně zeširoka, často odbíhala k tématům, která sice souvisí, ale stačilo by krátké shrnutí a odkaz na příslušnou studii, knihu či výzkum. Mimochodem soupis zdrojů na konci knihy velmi oceňuji.
Docela mě mrzí, že je to kniha a není možné pokládat otázky. Třeba by mě zajímal autorčin názor na Albi tužku a knihy.
Mám od autorky i její e-kurz a její stránky jsou také zajímavým zdrojem informací.
No, mám o čem přemýšlet a co zavádět do praxe.

26.08.2023 4 z 5

Dveře ke snu Dveře ke snu Daniela Krolupperová

Krásná, ale melancholická. Bohužel jsem ji četla ve špatném rozpoložení a její přečtení mě tíží. A ty ilustrace, ty se mi moc líbily.

26.08.2023 3 z 5