Ms.Floyd Ms.Floyd komentáře u knih

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Max. 3* a ještě s přivřenýma očima. Plochý příběh, u hlavní hrdinky jsem si říkala, jestli netrpí rozdvojenou osobností, hlavní hrdina zas v totální depresi (což sice hlavní hrdinové často bývají, ale tady mi přišlo, že Val ztratil úplně mužnost), ale pak velice rychle a až nepřirozeně podlehl ztřeštěné Mrytle.... Průměr, neurazí, nenadchne, určitě se k ní nevrátím.

01.02.2024 3 z 5

Vánoce v knihkupectví Vánoce v knihkupectví Jenny Colgan

(SPOILER) Uf, kde začít. Tohle je totiž špatné od začátku téměř až do konce.
Námět? Úplně super, Edinburgh, staré zaprášené knihkupectví, vánoce Tohle podle anotace vypadalo jako učiněný zázrak, který se ale nekonal. Příběh nudný, strašně povrchní bez nějaké výraznější hloubky, která je standardem i pro obyčejné harlekýnky. Navíc ta ústřední myšlenka - záchrana knihkupectví, to, o co se vlastně Carmen v prosinci tak strašně snažila kam to vyšumělo? Co se vlastně mělo s knihkupectvím stát? Mělo se zachránit tak, aby si ho pan McCredie mohl nechat? Nebo se jen mělo postavit na nohy natolik, aby se dalo prodat, ale to by zase přišel o smysl života pan McCredie, který byl jako jedna z mála postav sympatický? Je teda fakt, že už jsem na konci přeskakovala, protože se to nedalo, tak to možná někde padlo, ale stejně Tohle chtělo více prostoru, nebo aspoň nějaký rozumný závěr.
Hlavní postavy? Eh až do konce knížky jsem doufala, že se Carmen nějak sebere. Ok, sebrala se možná o půl stupně, ale pořád, až do konce to byla sobecká, ufňukaná nána s přetrvávajícími pocity ublíženosti, ukřivděnosti a paranoiou neustálého srovnávání s úspěšnější sestrou (která ale měla svůj úspěch vydřený). Pseudovztahem s Blairem Carmen navíc jen dokazovala, jak je ještě ke všemu hloupá. Sofia, dokonalá sestra, mi přišla fajn a asi nejlepší postava, nejreálnější, která se prostě v životě snaží být úspěšná a razí heslo, že bez práce nejsou koláče. Blair, první hlavní mužská postava, hlupák na entou, což Carmen vidí a stejně se za ním honí, i když ví, že je to hlupák, ale je to přece slavný a bohatý hlupák, ne? Blairovo chování ke Carmen bylo od konce jejich prvního oběda hodné kopance do rozkroku a zablokování mobilního čísla. Oak, druhá hlavní mužská postava To asi nebylo úplně špatné, ale na můj vkus to byla tak trošku leklá ryba. Nejvíc bizarní mi přišlo jeho kvakerství, kvaker, ale vlastně ateista. WTF? Dendrolog kvaker ve vánočním Edinburghu Jestli to byl pokus o odlišení od typických hlavních mužských hrdinů, tak tady se to povedlo, ale v negativním slova smyslu.
V tom panoptiku byl nakonec moc fajn pan McCredie, jehož postava měla nějaký hlubší příběh a hloubku vůbec. Tam byl za mě vidět v průběhu knihy vývoj, jak se dokázal otevřít a vlastně si ještě oblíbit Carmen (nechápu).
A když už jsme u téch pár kladů, které jsem v knize našla, tak celkem milé bylo závrečené dání se dohormady Carmen a Oaka pod tím starým stromem, to bylo až takové mystické, což se ovšem ale nedá říct o tom prvku mysticismu, který autorka promítla do opakujícího se snu s vláčkem. Eh, to bylo fakt blbý.
Jsem naštvaná :D (to je asi poznat ..) Vkládala jsem do téhle knížky velká očekávání a čekala mě nudná sprcha velice velice průměrného příběhu, který by mě na advent nenaladil ani po litru svařáku. Tak snad příště budu mít šťastnější ruku na výběr.

14.12.2023 1 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Nedočetla jsem, dostala jsem cca na 20. stránku a knihu jsem odložila. Hlavní hrdince je 17 let a hrdinovi kolem 20. Za mě by to mělo být v YA, kdyby tam asi nebylo tolik sexu, drog a alkoholu (usuzuji podle komentářů níž). Každopádně po těch pár stránkách mě oba nevyzrálí hrdinové tak otrávili, že dál jsem nečetla a číst nehodlám.

07.11.2023

Láska online Láska online Penelope Ward

Nemastné neslané od hlavních hrdinů až po příběh samotný včetně konce. Jak psala sssimkova, Amerika jak vyšitá.

20.07.2023 3 z 5

Podvedený vikomt Podvedený vikomt Julia London (p)

Jedna z nejnudnějších harlekýnek, co jsem četla. Zbytečně natahovaný příběh, nevýrazní hrdinové .. určitě nejslabší díl z cele série. Znovu už se k sérii určitě nevrátím.

18.04.2023 2 z 5

Princ z Powys Princ z Powys Julia London (p)

Ze začátku to vypadalo velice slibně. Sice průměrná hlavní hrdinka, ale zajímavý hlavní hrdina - moc se nestává, že je mezi hlavní dvojicí větší věkový rozdíl. Rhoderic měl za mě ale mnohem větší potenciál, než jaký využila autorka. Duchařina v příběhu byla taky celkem osvěžující. Do první půlky jsem byla napnutá jako guma u spoďárů, ale bohužel jak už nadšení opadalo. Z příběhu/nápadu se dalo podle mě vykřesat mnohem víc. I tak to je ale fajn oddechová romantika. Možná bych se k ní i někdy vrátila díky Rhoderikovi.

04.04.2023 3 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Několikrát jsem se musela ujistit, že čtu knihu od Penelope Ward a ne nějakou YD literaturu začínající autorky. Přeslazení hlavní hrdinové s těžkostmi v životě, nepropracovaní, jen takoví povrchní a stejně takový byl i přeslazený příběh se životní zamilovaností víceméně od první stránky, "zvrat" víceméně žádný... Chtěla jsem odložit po prvních stránkách, ale nakonec jsem dočetla. Lituji ztraceného času a vyhozených peněz za tuto knížku.
Jinak se plně ztotožňuji s hodnocením Siegrid a Tesset.

28.01.2023 1 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Téhle knížce i jejím hlavním hrdinům rozhodně chyběl balanc. Jak Jameson tak Emily mi přišli duševně nevyrovnaní. V jednu chvíli cukrují a ve druhé si skoro chtějí podříznout krk. "Detektivní" zápletka zůstala z části nedořešená a nebo jsem opravdu nepostřehla, kdo tedy prodával ty články. Je ale pravda, že ke konci mě knížka už tak nudila, že jsem dost přeskakovala. Nějak mi uniká, proč má kniha tak vysoké hodnocení, protože jsem určitě četla už mnohem lepší příběhy, než je tenhle. Do dalších dílů asi nepůjdu.

12.08.2022 2 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Tak tahle knížka si plně zaslouží tak vysoké hodnocení! Krásný příběh, ale hlavně perfektní chemie mezi hlavními hrdiny. Ty jejich slovní přestřelky byly absolutně top ️

25.02.2022 5 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Za mě má příběh mnohem větší potenciál, než jak ho bylo využito v knížce. Nápad super, ze začátku to vypadalo slibně, ale pak se to poměrně dost vleklo. Celé tajemství, o kterém se píše v průběhu příběhu, je odhaleno na posledních čtyřech stránkách a to ještě útržkovitě. Kdyby se to shrnulo, tak by stačila jedna stránka, což mi přijde v poměru k tomu zbytku plkání dost málo. Škoda, no, dalo se z toho vyždímat mnohem víc. Ale jako oddechovka asi dobrý :)

06.02.2022 3 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Knížka měla trošku pomalejší první polovinu. Druhá byla určitě dynamičtější, avšak při rozplétání děje jsem se chvílemi maličko ztrácela. Každopádně příběh má fajn atmosféru i nápad.

05.02.2022 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Na knížku jsem se strašně těšila a pořád jsem váhala, zdali koupit či ne. Nakonec jsem si ji půjčila a udělala jsem dobře, protože kdybych si ji koupila, tak budu o to víc zklamaná. Myslím, že s mysteriózním příběhem s prvky thrilleru to nemá nic společného. Je to takový nemastný neslaný příběh s prvky duchařiny, ale dosti slabými.

30.01.2022 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) No... já tedy nevím. Asi to není určitě nejhorší fantasy kniha/série, kterou jsem četla, ale za mě to tedy na tak vysoké hodnocení (87%) spíše nemá. Příběh samotný i hlavní hrdinové mi přijdou strašně ploší, bez větší hloubky a propracovanosti. Nápad je super, ale na ten počet stránek to mohlo mít klidně více hlubší myšlenku a rozhodně méně vaty, kterou jsem dost přeskakovala. Jediný důvod, proč jsem se rozhodla v sérii pokračovat, bylo zjištění, že se jeden ze záporáků stane druhem hlavní hrdinky. Rozhodně dávám černé přednost před blonďatou :D Rhys je pro mě takovým "světlým" bodem mezi všemi hrdiny.
Ten první díl je prostě za mě slabší, nicméně - pokud vám nedojde trpělivost, tak zkuste druhý díl, ten je za mě o trochu lepší.

A to vtipné upozornění autorky, že kniha obsahuje:
• explicitní erotický obsah - ehm, ať si autorka přečte nějakou pěknou harlekýnku např. od Lisy Kleypas, tam jsou explicitní erotické scény. Ve Dvoře z trnů a růží je ale fakt nečekejte;
• znásilnění - to jsem tedy v knize nepotkala, pokud nebylo zamíchané do nějaké "vaty", kterou jsem zrovna přeskočila;
• násilí na ženách - násilí tam obecně je, za mě i možná víc, ale násilí explicitně na ženách? Spíše ne..
• psychické problémy - je to fantasy o vílách... já nevím, no, tak asi asi tam některé postavy budu spíše labilnější, ale to většinou u záporáků bývá. Je třeba na to upozorňovat?
• promiskuita, diskriminace - ??? asi jsem slepá, ale nějak jsem tam ani jedno nezaznamenala.
• problémy s alkoholem - kde?
• potrat a traumatický porod - rozhodně ne v tomto dílu, a ani ve druhém se k tomu podle mého názoru neschyluje;
• smrt blízké osoby - tak o nějakých smrtích se tam píše, ale většinou to jsou vzpomínky na minulost;
• válka - ta spíše až ve druhém a třetím díle;
• traumata z dětství - tak ty už by se měly uvádět asi i u klasické Popelky, ne? ...
Tohle upozornění je více, než směšné. Chápu, že je série řazena mezi YA, ale myslím, že je to víceméně pohádka pro batolata, když vezmu v potaz, na co se dnešní YA dívá v TV/Internetu, co paří za hry a podobně.
Já osobně bych si snad představovala silnější milostnou linku (ano, doslova více sexu z lásky), než relativně časté vyvrhování vnitřností, lámání kostí, upalování zaživa, řezání a vůbec.. méně krve.

24.01.2022 3 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

(SPOILER) Díky sérii Mount trilogy od Meghan March jsem se nechala nalákat na "mafiánskou" tematiku a tím pádem jsem se nemohla vynechat ani knížku Bennett Mafia. I přes super kladná hodnocení já musím za sebe zkonstatovat, že jsem byla opravdu hodně zklamaná. Strašně překombinovaný děj, nesmyslné dialogy někdy jsem nepochopila, kdo co vlastně říká, v ději bylo hodně vaty, přeskakovala jsem. Hlavní postava Riley snad trpěla rozdvojenou osobností - X stránek popisu, jak se bojí Kaie Bennetta, a pak o tři řádky níž o něm má "vlhký sny" a jen z pohledu na něj je úplně v rauši, prostě z extrému do extrému. Kai mi byl celkem sympatický, tedy až na úplný závěr knihy. Od úplného začátku z jeho postavy doslova "kape", jak je do Riley zblázněný a na konci, aby autorka děj trochu "zdramatizovala", tak ji odežene, aby se následně stalo to, co se stalo? Posledních pár kapitol si autorka mohla odpustit, za mě už byly prostě navíc.
Takže za mě dvě hvězdy a ke knize ani k autorce už se nevrátím.

03.01.2022 2 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Neurazí, ani nenadchne... Občas některé už přečtené knížky po čase čtu znovu, téhle se to ale netýká. Styl Samanthy Young mě úplně nenadchnul, touto knihou jsem si to jen potvrdila.

04.09.2021 3 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

(SPOILER) Ahoj ještě jednou!
Všem, kteří komentovali s tím, že dílu něco chybí, že příběh byl divný, vztah mezi Lucem a Avou ještě divnější, bych chtěla říct vydržte do dalšího dílu, případně se vrhněte na jeho originální anglickou verzi. Právě jsem ji dočetla a laťka je po Dokonalém zločinu opět vysoko!

01.06.2021 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

(SPOILER) Částečně souhlasím s názorem Jeanie8, že v Dokonalém zločinu byla oproti předchozím dílům hodně výrazná dějová linka mezi Lucem a Avou, nicméně troufám si říct, že si toto vygradování oba hrdinové po těch předchozích 4 dílech zasloužili (4 díly = ticho před bouří). Dál se Jeanine8 souhlasím v tom, že se Ava vybarvila značně nedospěle, což je škoda. A ano, Luc boží, i když mi přijde, že byl v Dokonalém zločinu trošku upozaděný, než normálně. Na závěr mi ho bylo trošku líto a měla jsem vztek na Avu. Konec knížky měl ale donutil koupit si šestý díl v angličtině, protože než bych se dočkala českého překladu, tak bych si asi ukousala zvědavostí nehty :D
Co se týče detektivní linky, je pravda, že vrah byl lehce předvídatelný. To tyhle typy jsou ale vždycky. Zajímavá byla i dějová linka navazující na Lukovu minulost. Tam jsem chvíli tipovala jiného pachatele, ale ještě před koncem mě napadl někdo jiný a druhý tip se ukázal jako správný. A jsem ráda, jak zrovna tohle dopadlo.
Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdy za tu Avu (fakt, holka, tohle se ti nepovedlo), ale za Luka dávám plný počet a jdu lovit ten šestý díl :) čtení zdar!

11.04.2021 5 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

(SPOILER) Po dočtení se ve mě perou celkem rozporuplné pocity. Za super nápad bych dala 5* - jak už tu několikrát padlo, je to taková odlehčenější Barbara Erskine co se prolínání minulosti a současnosti týče. Myšlenka příběhu je krásná, ojedinělá, neotřelá a bez přítomnosti upírů, což je v souvislosti s Draculou opravdu originální a já to hodnotím velice kladně. Navíc téma věčné lásky a dvou hledajících se duší napříč staletími je prostě sázka na jistotu pro romantiku hledající milovnici středověku.. Ale ... Ale to zpracování.
Celková stylistka textu byla divná, takový nevyzrálý sloh. Na maturantku, nebo na první knihu dobrý, ale na produktivní spisovatelku spíš nic moc.
Příběh mohl být v některých částech více rozpracovaný. Bylo tam několik míst, které byly nešetrně useknuté, nebo naopak vyplynuly z ničeho. Abych uvedla příklad - ke konci, když se Karolina s Vladem setkali se Sašou, mluvila Saša s Vladem o nějakých dokumentech s tím, že Vlad řekl, že to Karolině objasní později. Na můj vkus kolem toho dělal tolik tajností, že jsem myslela, že se třeba v epilogu objeví objasnění, což se ale nestalo, takže celý ten rozhovor de facto vyzněl do ztracena a byl v knize jen jako hluchá vata. Myslím, že by knížce slušelo třeba 100 stránek navíc, na kterých se mohl příběh ještě trochu rozvinout.
Už tu také zaznělo, že používání cizích slov v knize bez vysvětlivek/překladu není úplně ok. Něco jsem si odvodila, ale i tak to nevypadá dobře, takže k tomuto názoru se připojuji.
Postavy byly příjemné. Mně asi nejvíc seděl Vlad, který byl neodolatelný v jakékoliv době. Dobře byla také zpracovaná Ilona, ale o to hůře současná Karolina, která začala být z ničeho nic výrazná až ve druhé polovině knihy. Bylo to celkem kontrast a moc mi tam neseděl. Za mě skvělá postava byla ta Saši - Alexandry, trochu mě mrzelo, že zrovna ona nedostala více prostoru.
Když bych to celé shrnula, tak mi nejlépe napsaný přišel doslov :D
Ale tak... abych nebyla jen negativní - oceňuji, že se autorka snažila používat dostupná historická fakta a odbornou literaturu, kterou najdete úplně na konci knihy.
I když mě způsob, jakým je knížka napsaná, úplně neuchvátil, tak o samotném příběhu můžu říct, že je úžasný.. Vlad je neskutečná historická postava a mně je líto, že se o něm dá část buď jen čistě odborná historická literatura nebo upíří fantasy. Ne, že bych proti tomu něco měla, ale .. Myslím, že by si zasloužil víc normálnější pozornosti. Takže dávám 4* hvězdy a vím, že až se mi bude stýskat po (ne)obyčejném Vladovi, sáhnu po Draculově ženě.

14.03.2021 4 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

Tato série mě velice milé překvapila. Je tedy trošku netypická, ale není to na škodu, právě naopak.
Hlavní hrdinové Emma a Nikolaj jsou sympatičtí, příběh má originální zápletku lehce podobou tématům knih od Barbary Erskine, nicméně Síla osudu se mi líbila mnohem víc. Za sebe ráda doporučuji oba svá díly série, Síla osudu se mi líbila asi o chlup víc!

25.02.2021 5 z 5

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Už jsem to psala ke druhému dílu, tahle série je díl od dílu lepší a lepší ❤️ Harry i Poppy byli skvělí, příběh obsahoval i malou zápletku, dostatek humoru a nezapomnělo se ani na fretku ❤️ Těším se na další díl❤️

29.01.2021 5 z 5