Ms.Floyd

Síla osuduSíla osuduLisa Kleypas

Tato série mě velice milé překvapila. Je tedy trošku netypická, ale není to na škodu, právě naopak.
Hlavní hrdinové Emma a Nikolaj jsou sympatičtí, příběh má originální zápletku lehce podobou tématům knih od Barbary Erskine, nicméně Síla osudu se mi líbila mnohem víc. Za sebe ráda doporučuji oba svá díly série, Síla osudu se mi líbila asi o chlup víc!

Vábení za soumrakuVábení za soumrakuLisa Kleypas

Už jsem to psala ke druhému dílu, tahle série je díl od dílu lepší a lepší ❤️ Harry i Poppy byli skvělí, příběh obsahoval i malou zápletku, dostatek humoru a nezapomnělo se ani na fretku ❤️ Těším se na další díl❤️

Sveď mě za úsvituSveď mě za úsvituLisa Kleypas

Krásný příběh, o hvězdu lepší, než první díl! Příjemná hlavní hrdinka, nezkrtoný a trochu temný hrdina, fajn zápletka a jako třešnička na dortu happy end a zlobivá fretka milující krajkové podvazky :D Jo, tak tohle by určitě šlo ❤️

Hříšné dopisyHříšné dopisyVi Keeland

Naprosto zasloužených 5 hvězd! Skvělý příběh, milí hrdinové, příjemně praštěný psychiatr a prasátko Hortenzie! Knížka přečtená jedním dechem. Rozhodně doporučuji, Vi Keeland prostě umí!

28.11.2020

Napsáno krvíNapsáno krvíChris Carter

O ždibíneček slabší, než je Carterův běžný standard, nicméně i tak skvělý thriller s božím Robertem v hlavní roli! Je pravda, že Nenávist se mi líbila o trošku víc, ale tohle je taky výborné. Robert byl jako vždy nepřekonatelný a opět neminul cíl :)

14.11.2020

Ztracený příběhZtracený příběhCharles Martin

(+ SPOILER) Takový typický americký kýč - dva pohádkově bohatí, ale zničení lidé odhodlaní zemřít, jeden kněz, výlet do Francie a následný happy end, když se oba hlavní hrdinové zase postaví na nohy.
První půlka knihy naprosto strašná, nemohla jsem se začíst, příběh byl nudný, těžkopádný. Nemohla jsem si najít cestu k hlavním hrdinům. Katie mi byla vyloženě nesympatická, Steady byl jako kněz, no, já vám nevím.. Ještě nejvíc z nich byl ok Sunday.
Za mě to byl spíš, než Ztracený příběh, ztracený čas. Ke knize se nevrátím a od autora už nic dalšího s největší pravděpodobností číst nebudu. Kniha mi přišla jako děsná slátanina.

26.10.2020

Dokonalé tichoDokonalé tichoHelen Fields

Skvělý příběh! Přijde mi, že díl od dílu je tahle série lepší. Akorát, co mě trochu mrzí.. Mezi Lucem a Avou to od prvního dílu jiskří. Myslím, že už by si oba zasloužili nějaký posun.

10.10.2020

NemrtvýNemrtvýJ. Nowak (pseudonym)

(+ SPOILER) No, tak já nevím.... z prvního dílu jsem byla v průběhu čtení dost rozpačitá, pak jsem se ovšem úplně zamilovala a od čtení jsem se nedokázala odtrhnout. Zbylé díly jsem doslova zhltla a těšila se na epické finále, které se téměř konalo, ale! Ten konec... jakože fakt? Vždyť z toho vůbec není patrné, zdali Vlad/Bela definitivně zemřel? Čekala jsem, že na samém konci ságy Vlad zemře minimálně s kůlem v srdci, prostě tak, aby jeho duše konečně došla pokoje, aby se mohl shledat s tou, kterou celá staletí hledal, případně, aby se oba mohli znovu narodit, setkat a šťastně naplnit jejich osud. Takhle mi přijde, že je Vlad navždy uvězněný do své upírské podoby a vzhledem k tomu, že se neví, kde jeho tělo leží, tak není šance tento osud zvrátit. Nebo jsem to špatně pochopila? Klidně mi někdo napište do zprávy..
Jinak, přidávám se k ostatním - díly odehrávající se ve středověkém Rumunsku mi byly také bližší a i Vlad v nich byl, no... sympatičtější? Přišlo mi, že s každým dílem a se zvyšujícím se upírským věkem se Vlad stával nezvladatelnější, mrzutější (což se snad dalo i pochopit). A pak Vlad v Hollywoodu jako Bela Lugosi... No, žádná hitpoška to nebyla, ale asi mě to nedráždilo tolik, jako ostatní čtenářky. Spíše jsem se soustředila na linku s Bridget, která se dle mého povedla. Sice nesnáším smutné konce, ale tady to k tomu tak nějak patřilo.

04.09.2020

Dračí krevDračí krevJ. Nowak (pseudonym)

(+ SPOILER) Dračí krev mě jakožto v obdivovateli Vlada III. (reálné historické postavy) vyvolávala po celou dobu čtení rozporuplné reakce. Vy, kteří toužíte po příběhu co nejvíce se držícím historických faktů, knihu spíše nečtěte, případně si nedělejte velké naděje. Já byla ze začátku zklamaná a i trochu frustrovaná, protože jsem čekala něco o hodně jiného. Autorka se Vladem III. nechala jen volně inspirovat. Vladovi v knize říkají Bela, jeho matka se jmenuje tak, jak se zřejmě jmenovala Vladova manželka, Radu Krásný se v knize objevuje jako vzpurný bojar, reálně to však byl bratr Vlada, a vlastně Vladovi zbylí bratři v příběhu neexistují a hrad Bran, se kterým Vlad neměl téměř nic společného, je v knize určen jako rodové sídlo (Vladova pevnost se však jmenovala Poenari). Docela dlouho jsem se s tím prala, říkala jsem si, zdali knihu přeci jen neodložím. Mému pocitu moc nepřispíval ani celkový ráz příběhu, kdy mi přišlo, že kniha nemá jednotnou příběhovou linku, protože kapitoly jsou celkem výrazně rozsekané tak, že na sebe časově ani dějově moc nenavazují a člověk se v tom snadno ztratí. Ale ... postava Bely - Vlada vám to zmatečné čtení a smyšlený příběh vynahradí. Nejde si ji nezamilovat a nakonec jsem mu v průběhu knihy propadla i já. I ostatní postavy jsou všechny sympatické, Vladovy statečné družky nevyjímaje.
Nebudu prozrazovat víc! Kdo si chcete přečíst fiktivní středověký příběh inspirovaný Vladem III., tak směle do toho! Těm, kteří očekávají, že se příběh bude držet spíš historie, doporučuji knihu Vlad: Poslední zpověď. Je to sice také fikce, ale rozhodně mnohem více respektující historii.

30.07.2020

Čas čarodějnicČas čarodějnicDeborah Harkness

Přidávám se ke Cress - i já jsem se dostala k Času čarodějnic díky stejnojmennému seriálu a tedy hlavně díky představiteli Matthewa :) Nutno podotknout, že seriál se opravdu vydařil a musím říct, že se snaží zůstat co nejvěrnější knižní předloze. Ano, v seriálu jsou odchylky od knížky, ale myslím, že k nim bylo přistoupeno citlivě a hlavně tak, aby šel ten seriál vůbec natočit. Ono totiž, co si budeme povídat, Čas čarodějnic je dlouhá a ze začátku hodně rozvláčná knížka, co je za mě jedna hvězda mínus. Opravdu některé pasáže mohly být kratší, případně vypuštěny. První čtvrt až polovina knihy má takový pomalejší rozjezd, kdy vás to občas může nutit přeskakovat pasáže. Ve druhé polovině máte problém se od knihy odlepit, protože vás to neustále nutí jít dál a dál, abyste se dozvěděli, jak to teda dopadne :D Za mě tedy druhá polovina knihy naprostá pecka.
Hlavní postavy jsou výborné. Diana je sice na můj vkus taková trošku nevyzpytatelná a Matthew zase "lehký" neurotik (oproti jeho ztvárnění v seriálu, ale třebas se tam ještě projeví), ale i tak jsem si je oba zamilovala a stejně tak i ostatní upírské (Ysabeau), démonské (Hamish) i čarodějnické (Sarah) postavy.
Myslím, že milovníci fantasy neudělají s touhle knížkou, a troufám si říct i sérií, chybu :)
Doporučuji všem a já se jdu vrhnout na druhý díl.

04.07.2020

Ochránce z VysočinyOchránce z VysočinyHannah Howell

Příběh i postavy jsou hodně průměrné, neurazí, ani nenadchnou. Souhlasím s komentářem petraj30, že základ příběhu - vražda Giselina manžela - který se prolíná celým příběhem, je na konci vylíčen na pár řádcích a ještě dost nepřímo. Díky tomu působí celkově příběh nevyváženě.

18.06.2020

Láska a čestLáska a čestJulie Garwood

Tohle je snad nejlepší romantika, kterou kterou jsem kdy četla! Krásný a dobře vylíčený příběh, úžasní hrdinové a šťastný konec. Knížku doporučuji a určitě se k ní vrátím :)

21.05.2020

Dar láskyDar láskyJulie Garwood

Jedna z nejlepších romantik ze středověkého Skotska! Sympatičtí hlavní hrdinové Gabriel a Johanna, krásný příběh a ještě ke všemu i dobře napsaný. Kdo má rád historické romány romány, tomu tuto knížku vřele doporučuji :) !

10.05.2020

SvatbaSvatbaJulie Garwood

Tahle knížka mě bohužel trošku zklamala. Brenna ani Connor mi byli nejmíň sympatičtější hrdinové Julie Garwood. Brenna byla opravdu hodně naivní s nepochopitelnými výkyvy nálad, Connor mi zas chvílemi přišel až moc chladný, skoro až krutý a nemající pochopení. Celý příběh byl takový nemastný neslaný. Ještě mi pár knížek od JG zbývá, tak snad budou lepší. Každopádně série Zemani z Vysočiny je mnohem lepší :)

05.05.2020

RakvářRakvářSharon J. Bolton

Ne, tak tohle se opravdu nepovedlo! Pozor, hodnocení obsahuje SPOILER.
Bolton patří k mým nejoblíbenějším autorkám detektivek - série Lacey Flint je naprosto fenomenální. Bohužel kvalita posledních v ČR vydaných knih (Malé temné lži, Už teď jsi mrtvá) značně klesá a Rakvář tomu snad jen dodává korunu.
Rakvář má díky námětu velký potenciál, ale to by muselo být téma zpracováno úplně jinak a hlavně lépe!
Na začátku je příběh částečně objasněn, poté se velice dlouho nic neděje, takže pokud byste rovnou přeskočili na závěr, o nic nepřijedete. Na očekávaném konci se na jedné stránce dozvíte, kdo byl/i vrah/zi a že jedna "kladná" postava vlastně není až zas tak kladná. A teď k těm již zmiňovaným prvkům magie a jistého mysticismu, které se táhnou celým příběhem ... Toto téma může být skvělým zpestřením takových to detektivek, ale musí se použít s citem a né tam na konec fláknout jen tak "bájdvej" poznámku, že hlavní hrdinka je vlastně taky čarodějka, která závěr celé knihy korunuje přesně tou magií, kterou tam kdysi přijela vyšetřovat. Bylo to v kontextu příběhu a i rytmu vyprávění naprosto umělé, divné, prostě to tam nesedělo. Je to škoda, protože Bolton duchovno a mystiku do detektivek rozhodně zapracovat umí dobře, což předvedla třeba v Obětině, kterou ráda doporučuji.
Bohužel, za mě byl tedy Rakvář veliké zklamání.

16.01.2020

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Jakákoliv knížka ze série o Kim Stone je víceméně sázka na jistotu - výborná zápletka, hrdinové, kteří vám přirostou k srdci, text, který dává od začátku až do konce smysl a to vše sesazené do jedné skvělé knihy! No, co chtít víc? Za mě, zrovna v tomto případě, optimističtější konec. Ale i tak 5*.

05.01.2020

Oddechový časOddechový časKatie Fforde

Přemýšlela jsem, zdali dvě nebo tři hvězdy... Nakonec to vyhrály tři hvězdy a to za dobrý nápad. Klady - zmíněné téma knížky, docela sympatičtí hlavní hrdinové, prostředí anglického venkova. Zápory - příběh se opravdu hodně vlekl, bylo tam hodně pasáží, které jsem přeskakovala, protože byly jen nudnou vatou a často do příběhu zasahovali docela nelogicky. Když by byla knížka o polovinu kratší, asi by zasloužila min. 4 hvězdy.
Za mě tedy průměr a zpátky už se ke knížce spíše nevrátím.

02.01.2020

BožskýBožskýChristina Lauren

Bohužel, tohle bylo hodně slabé. Možná si autorka mohla ten poslední díl odpustit, nebylo jej, dle mého názoru třeba. Příběh Jensena a Pippy byl smutně průměrný, až podprůměrný, nepřišel s ničím novým. Hlavní hrdinové nemastní neslaní. Podezřívám autorku, že tento díl napsala kvůli samému závěru knihy, posledním pár stránkám, kde se sešly všechny ostatní postavy z předešlých dílů a uzavřelo se jejich vyprávění. Příběh o Jensenovi a Pippě, byl tedy jen taková nezajímavá vata.

13.09.2019

Tajemství hradní věžeTajemství hradní věžeKathleen Kirkwood

Jeden z nejhezčích historických románů, který jsem kdy četla!
Rozhodně doporučuji!

14.07.2019

Dokonalé stopyDokonalé stopyHelen Fields

Jak už tu několikrát padlo - detektivka "co neurazí, ani nenadchne". Hlavní hrdina mi byl chvílemi spíše nesympatický, příběh víceméně průměrný, hlavní záporák měl takový docela zvláštní vývoj... Nevím, no. Jsem z této knížky taková trochu rozpačitá. Nemůžu říct, že by byla špatná, ale wow efekt se na konci nekonal. Zkusím druhý díl, třeba to bude lepší :)

07.04.2019

Rozbití anděléRozbití anděléGraham Masterton

Wow efekt, jako na začátku Bílých kostí, se nekonal. Příběh průměrný a spíše předvidatelný, závěr na mě už překombinovaný. O brutalitu opět nebyla nouze, avšak po Bílých kostech už to nebylo takové překvapení. Nevím, asi jsem měla větší očekávání. Za mě 3*.

06.01.2019

Bílé kostiBílé kostiGraham Masterton

Ze začátku knihy jsem byla nadšená, ale postupně moje nadšení maličko opadlo, neboť nejsem příznivcem drastických a dopodrobna vylíčených scén, takže slabší povahy - přeskakujte! Jinak je kniha docela čtivá, hlavní hrdinka je vcelku sympatická. Motiv mi přišel v závěru trochu překombinovaný a co se týče mystična na konci knihy, pro mě bylo v kontextu celého příběhu spíš neuvěřitelné. Takhle... ráda si od autora přečtu další díl z této série, ale že bych se z toho "kecla na zadek", jako třeba ze série David Raker od Tima Weavera, to tedy spíš ne. Za mě 4*.

03.01.2019

JatkaJatkaLee Child

Od začátku až do konce to bylo úmorné, ať už se jednalo o styl vyprávění příběhu - krátké úsečné věty (divný překlad?), nebo o nesympatické hlavní hrdiny. Jack Reacher -neomylný a otřískaný voják, který neudělá žádnou věc špatně, všechny jeho plány vyjdou naprosto přesně, nikdy se nemýlí a zřejmě taky disponuje věšteckou koulí, nebo co - působí jako nadpřirozená bytost, i když vlastně je to "Američan", ti jsou přece nejlepší, nejchytřejší a nejsilnější. Ne, fakt ne, za mě ne. Posedlost kultem úžasné Ameriky z této knížky čiší na sto honů a tím knížku úplně degraduje. Hlavní hrdinka na začátku jako romantická dušička, které na třetí stránce spadnou kalhotky, jen co poprvé uvidí hlavního hrdinu, a na konci je z ní najednou emancipovaná žena (víc prozrazovat nebudu)? Nejmíň strašný z celé bandy byl polda Finlay, má ode mě jednu hvězdu. Záporáci byli směšní. Závěr knihy o rozervaných pocitech Jacka nebyl ani romantický, ani dramatický ... byl prostě otravný a nehodící se k celkovém stylu knihy. Příběh naprosto průměrný, pro mě spíš lehce podprůměrný. První a zároveň poslední autorova kniha,kterou jsem četla, tohle určitě není můj styl, každopádně nějaký "amerikanofil" si jistě přijde na své :)

19.12.2018

Němé obětiNěmé obětiTim Weaver

Na díl, ve kterém se najde vrah matky a jejích dvou malých dcer, jsem se moc těšila, ale možná, že v tomto případě platí, že se to těšení předem zrovna nevyplácí. Nebylo to špatné, ale moje očekávání byla větší.
Bylo to hodně překombinové, z neustálého prolínání dějových linií, které zřejmě měly čtenáře dokonale zmást, jsem byla v polovině knihy totálně ztracená, takže ano, prolínání svůj účel asi splnilo, nicméně pro mě, jako pro čtenáře to moc příjemné nebylo. Tentokrát mi děj knihy přišel jako puzzle, které sobě až tak dokonale nepasuje.
Healyho dějová linie je trošku předvídatelná, nicméně to třeba mně vůbec nevadilo.
Co se týče rozvláčnosti příběhu a toho, že je natažen na víc než 500 stránek - to je prostě typický Weaver, je to jeho styl. První polovina představuje velice pomalý úvod do případu, jestli se to tak dá nazvat, zhruba v půlce se začne něco dít a kolem třetí čtvrtiny knihy už se ví, kdo je hlavní padouch, pak následuje jeho chycení a na závěr nějaká ta pomyslná tečka, kterou Weaver schválně nedal už k odhalení padoucha, aby ještě knížku natáhl. V případech, kdy vás děj nijak zvlášť neosloví, se vám kniha vleče jako týden před výplatou. Nicméně, pokud vás děj baví a radši nejdete spát, jen abyste knihu dočetli, tak pak vám nějakých 500 stránek detektivky nedělá problém a naopak jste rádi, že to nemáte přečtené za jeden večer.
Já tentokrát dávám tři hvězdy, nebyl to úplně můj šálek kávy, ale nic to nemění na skutečnosti, že Tim Weaver a jeho série David Raker pro mě představuje jedno z nejlepších čtení tohoto žánru.

05.12.2018

Bez slitováníBez slitováníTim Weaver

David sám o sobě opět super, ale přiznám se, že tenhle příběh mě nijak zvlášť nenadchnul. Chvílemi jsem se trochu ztrácela, protože mi místy přišel příběh překombinovaný. Myslím, že celá série DR má i silnější knihy, např. Ta předchozí, to byla naprostá pecka.
Takže za mě tentokrát za 3*, každopádně moje dojmy z toho dílů nijak nemění můj celkový dojem z díla o Davidu Rakerovi, kterého jsem zamilovala a díky tomu zařadila Tima Weavera mezi své oblíbené spisovatele.

16.11.2018

ZtracenýZtracenýTim Weaver

Tim Weaver píše vážně skvěle! Davida jsem si od prvního dílu hodně oblíbila, a ani ve třetím dílu nezklamal. Příběh takový trošku netypický a ke konci jsem měla pocit, že příběhu dochází dech, neměl jste to někdo podobně? Jakože jo, super, dobrý, ale ten konec... Neříkám, že je špatný, akorát oproti Údolí mrtvých mi přišel takový krapet nedotažený. Nicméně i tak čtyři hvězdy jsou jasný :)

03.11.2018

Údolí mrtvýchÚdolí mrtvýchTim Weaver

Pecka, pecka, naprostá pecka!
Také moje první kniha od TW. Ze začátku takový nenápadný rozjezd, nevěděla jsem úplně co čekat od hlavního hrdiny, ale pak mi byl čím dál tím víc sympatičtější. Děj napínavý, trošku mysteriózní, vyladěný do detailů. Konec naprosto se hodící k celkovému konceptu knihy. Myslím, že jsem konečně našla autora, který může soupeřit s mojí oblíbenou S. J. Bolton.
Údolí mrtvých fakt doporučuju, jsem z knížky maximálně nadšená!

Edit: Tak trochu nelogicky jsem přečetla druhý díl před tím prvním. Druhý díl byl super a nepřišlo mi, že by člověk nutně musel číst každý díl série. Knihy na sebe přímo nenavazují. A za mě tedy, jo, první díl nebyl špatný, ale mě se rozhodně více líbil ten druhý :)

15.10.2018

Sběratel motýlůSběratel motýlůDot Hutchison

Pro mě těžko uvěřitelný příběh, značně depresivní, bez nějaké dynamiky ve vyprávění. Konec nemastný, neslaný a nehodící se ke zbytku knihy. Za mě zklamání, druhému dílu se vyhnu a dál se budu těšit na nepřekonatelnou S. J. Bolton, protože po přečtení jejích knih už se mi asi žádná jiná kniha - thriller, detektivka, líbit nebude.

09.10.2018

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Těžko uvěřitelné, překombinované, zmatené... Asi jsem čekala víc.

04.10.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Kniha mě nijak nenadchla. Průměrný příběh průměrně napsaný, průměrné postavy, které za týden zapomenu. Četla jsem horší, ale i mnohem lepší knížky.

03.10.2017