mrousek mrousek komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Kniha je perfektní pro oddechové, romantické čtení. Příběh plynul příjemně pomalu, krásně jsem se přenesla do děje a představivostí se ztrácela v prostředí Londýna. Avšak musím říct, že mě naprosto zklamal konec. Celý příběh se vyvíjel ideálním tempem, ale poslední stránky mi přijdou unáhlené a "ať už to mám rychle za sebou". Rozhodně jsem od toho čekala něco méně romantického, kýčového a realističtějšího.
Ale i tak je to úžasná kniha a proto dávám 4*/5*.

02.09.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásný rodinný příběh, který mi mnohokrát připomněl se radovat z maličkostí a vážit si věcí a osob, které mám ve svém životě.

29.03.2021 5 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Musím uznat, že začátek byl trochu pomalejší a pořádně jsem se začetla až za druhou polovinu, ale i tak to byla neuvěřitelná kniha.
Perfektně vyzobrazené romantické scény, pouta, vztahy, dokonce jsem se u toho i smála, skoro brečela a nechyběla ani husina, plus ten konec byl napsaný skvěle.
Také musím uznat, že autorka psala výborně, jednoduché čtení, přesto zajímavé a hutné věty (snad to dává smyl)... za mě jedna z nejlepší knih, na kterou jsem doposud narazila.
5/5, doporučuji - dejte ji šanci a nenechte se odradit začátkem!

22.09.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Abych byla upřímná, kniha mě nenadchla tak, jak jsem očekávala. Chtěla jsem o tolik více slov, konverzace a vysvětlování, ale místo toho mi to přišlo jako brouzdaliště. Z příběhu jsem neprozkoumala skoro nic, necítila jsem tam žádné pořádné pouto, ani lásku.
Přátelství ano, o tom se četlo hezky, ale láska tam pro mě nebyla žádná.

Abych to ale shrnula jako celek, kniha byla napsána krásně, četlo se to hezky, nicméně pořád jsem našla určité nedostatky, které mi osobně velice vadily.

29.08.2020 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

(SPOILER) Kniha mě upoutala hnedka, ale sotva jsem se do ni začetla, nebyla jsem tak ohromená. Přišlo mi, že svět je příliš složitý na to, aby byl popsán pouze v jedné knize a příběh měl celkově spoustu mezer. A to ani nemluvně o postavách. Nyx byla vychována jako zbraň? Povězte mi prosím, kde přesně tak moc zabíjela.
Hele já nevím. Dobrá, dobrá, musím uznat že Laskavý pán mě zaujal a velice ráda jsem o něm četla, ale tím to celé haslo.
Za mě 3/5.. Jednoduše nic moc.. nenadchne, ale ani neurazí.
(a ten konec byl jeden velký nepořádek)

30.05.2020 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Prvních 70 stránek, kdy autorka popisovala sklenit jem si říkala, co se to pro krista děje a kdy už to konečně začne! A nemyslím to tam, že by začátek byl nudný, vůbec ne, ale neskutečně jsem se těšila na to, jak to celé bude pokračovat.
Od české autorky jsemm si nedělala přilíš velké naděje, ale páni, jsem neskutečně překvapená. Pokaždé jsem se těšila na další kapitolu a dokonce jsem i poprvé u knihy brečela. Příběh je krásný, autorka píše přehledně a zajímavě.
Knihu určitě doporučuji, já již čtu druhý díl a hádám, že ten bude stejně úžasný, jako tento první.

24.05.2020 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Kniha mi byla doporučena, ale nevim nevim. Tak moc jsem se na ni těšila, až jsem měla obrovská očekávání. Kapitoly z pohledu princezny jsem zbožňovala a hltala, ale zbytek mě jednoduše tolik nebavil. Ono to bylo hezky napsané.. ale nebylo to atraktivní psaní.

21.05.2020 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Pokud máte rádi fantasy knihy, tento příběh doporučuji všemi deseti! Přísahám, že jsem to přečetla jedním dechem a určitě nebudete litovat.

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Od této knihy jsem dostala přesně to, co jsem čekala a co chtěla. Četla se krásně, klidně a pohodlně. Hygge život je mým cílem a po přečtení jsem dostala inspiraci, jak to chci vlastně udělat.
Knihu doporučuji jako oddechovku:).

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

(SPOILER) SPOILER ALERT!
Knihu rozhodně hodnotím 5/5 hvězdiček. Zbožňovala jsem záhadnost a tajemnost Arina.. no ale hlavně mě u něj lákalo to, že neskrýval svoji náklonnost. Kestrel byla také úžasná postava, žádná Mary Sue. Měla jak své chyby, nedokonalosti, tak i silné stránky. Postavy byly lidé, obyčejní smrtelníci, ne nesmrtelní a bezchybní hrdinové.
Příběh se četl krásně, těšila jsem se na další kapitoly a všechny kromě Jess jsem považovala za zajimavé charaktery (Jess byl až moc no... wow jsem tvá nejlepší kamarádka, miluji nákupy!)

Nicméně knihu doporučuji! A na další díly se neskutečně těším.

Polibek Polibek Anna Todd

Hele takhle... poznáte, že původní příběh patřil na wattpad. Koupila jsem si knihu proto, abych se lépe mohla podívat na film a hele já nevím. Kniha plná slz a usmiřování, seriózně tam nic jiného nebylo. A ono to nebylo napsané špatně, to vůbec neříkám, nicméně děj se stále opakuje a opakuje.
Takže mé ohodnocení je 3/6 - pokud máte rádi slaďárny s badboyem, s chutí do toho, ale pokud máte zájem o něco lepšího, doporučuji Austenovou.

04.11.2019 2 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knihu jsem četla neskutečně dlouho, ale upřímně neznám ten pravý důvod. Příběh byl dynamický, věčně se něco dělo, autor psal krásně, přehledně a postavy měly zajímavé charaktery. Spíše je to o tom, že jsem osobně preferovala jiná díla.
Nicméně kniha je krásně vymyšlená, rozhodně ji doporučuji a ať se děje, co se děje, druhý díl si rozhodně přečtu.

21.05.2019 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Takže jak popsat kniha Diabolik?
Pravděpodobně jako něco naprasto geniálně napsané, vymyšlené a celá tahle kniha mě uchvátila, jako dlouho žádná. Autorka psala naprosto dokonale, v kapitolách se dalo vyznat a především text byl neskutečně čtivý - rozhodně jí závidím, že tak krásně píše.
Děj nestál na místě, ale neustále se posouval kupředu a konec byl velkolepý - hltala každé slovo a byla jsem jak překvapená, tak i udivená (v dobrém slova smyslu), jak to vlastně všchno dopadlo.
Takže pokud máte rádi fantasy a sci-fi, tenhle příběh rozhodně neodkládejte!

08.05.2019 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Chvilku mi trvalo, než jsem se ke knize dostala, neboť jsem od ni měla nízké očekávání, ale abych byla upřímná, překvapila mě. Wren a Callum byla úžasná dvojice a já si naprosto vychutnávala jejich popichování, humor a dokonce i ty těžší časy.
Ale abych byla upřímná, spoustu věcí mi tam nedávalo smysl, často mi přišlo, že závěry byly příliž ukvapené a nezlobila bych se, kdyby spoustu věcí bylo podrobněji popsáno.
Nicméně tak či onak příběh doporučuji.

14.04.2019 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Výborná young adult fantasy kniha, kterou rozhodně nepohrdne žádný nadšenec tohoto žánru. Celou triologii mám v plánu přečíst v krátkém úseku, neboť je opravdu zajímavá a většina postav je mi velice sympatická. Děj je parádní, nicméně se mohlo lépe popsat Mare a její vstoupení do celé královské rodiny a celého existování stříbrných.
Avšak knihu samozřejmě doporučuji.

14.04.2019 4 z 5

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Kniha mě samozřejmě jako první zaujala obalem a poté příběhem - děj byl pro mě jako na míru. Příběh byl do-ko-na-lý a hodně jsem soucítila s postavou Carys. Vlastně tam ani nebyly pasáže, které by mě nebavily. První polovinu jsem přečetla ve vlaku a jakmile jsem se jednou začetla, přestala jsem jen proto, abych nepřejela zastávku. Konec nebyl urychlený a velice mě vabí na koupení pokračování (což samozřejmě udělám).
Knihu rozhodně doporučuji!

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Na knihu jsem se těšila a koupila jsem si ji co nejdříve po vydání. Začátek knihy byl perfektní, dynamická akce, příjemné seznámení s hlavními postavami a hezké popsání okolí a dění. Prostředek byl poté občas suchý, občas velice zajímavý, hodně se to střídalo. Každopádně mě štvalo to, jaký rychlý spád byl u konce. Kdyby autorka posledních dvacet stran rozepsala aspoň na padesát, rozhodně bych dala pět hvězdiček.
Ale i přesto se těším na další díl a knihu doporučuji.

30.03.2019 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Knihu jsem si vzala na dovolenou a moře oproti tomuto příběhu nebylo tak vábivé. Autorka psala krásně, hladce a milovala jsem každé slovo. Uměla popsat postavy s takovou elegancí a sympatičností, že jste si je okamžitě zamilovali.
Dokonce i přesto, že jsem se vyhřívala pod slunečníkem, myslí jsem byla v zasněženém lese.
Příběh doporučuji všemi desíti.

30.03.2019 5 z 5

Musím uznat, že tenhle příběh miluji celým svým srdcem. Přiznávám se, že jsem ji poslouchala pouze jako audio knihu, nicméně jsem se do toho zcela zamilovala.
Filmy byly sice perfektně natočené, nicméně v knihe je mnohem více popsána celá psychika Katniss a jak to všechno vnímala. Hlavně tedy u třetího a posledního dílu, kde jsem pravidelně zadržovala dech a přemýšlela, jak to vlastně celé dopadne.
Celou triologii naprosto doporučuji a jakmile se do toho jednou začtete, rozhodně jen tak knihu nezavřete.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Knihu jsem momentálně dočetla a jsem naprosto úchvácená. Musím uznat, že jsem si jednu dobu dala od knihy dlouhou pauzu, ale teď to nechápu. Posledních sto padesát stran jsem přečetla jedním dechem a vychutnala jsem si každé slovo.
Autorka je ohledně vymýšlení názvů, jmen a triků naprosto geniální. Rozhodně knihu doporučuji!