Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Sběratelka příběhů Sběratelka příběhů Sally Page

Další z knih, od kterých jsem nic nečekala a byla jsem velmi příjemné překvapená, krásné čtení, zajímavé postavy, chytlavý příběh, hluboké myšlenky. Ze začátku trochu těžkopádné, ale kdo vytrvá, bude odměněn.

18.04.2024 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Opět čtivé s bonusem mnoha zajímavých informací a odkazů. Jen ty filozofické úvahy a myšlenky hlavní postavy už mi přijdou přitažené za vlasy, to věčné morální pitvání a etické rozbory jednání jsou únavné. Na další díl momentálně asi chuť nemám.

30.03.2024 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Ačkoliv mi svět piercingu, tetování, veganství a fialových vlasů není nijak blízký a hlavní hrdinka mi ke konci už trochu lezla na nervy, přesto jsem se opět výborně bavila. Autorka má skvělý smysl pro humor a vědecký svět je zajímavé prostředí. Jen nevím, zda by téměř dokonalý Levi mohl v reálném světě někde existovat:-) Ale rozhodně doporučuji.

23.03.2024 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

První díl byl určitě lepší, ale i hračkář stojí za přečtení. Hlavní postava se nám vyvíjí, příběh je akční, čte se dobře, chvílemi člověku připadá, že se Teo od začátku minul povoláním, ale způsob vyšetřování je jedinečný a tím i zajímavý, zábavný a taky trochu poučný.

19.03.2024 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Rozhodně originální kniha se zajímavým neotřelým námětem, který se dotýká mnoha oblastí lidského života. Nejsem typ čtenáře, který řeší detaily, taky mě napadaly myšlenky, zda je možné, aby se příběh takto stal, ale zase až tak zásadní to pro ně není. Na knize mě zaujalo, že se dotýká několika společenských problémů, postavy byly většinou uvěřitelné, jejich chování, motivace a charaktery mi připadaly dosti reálné a k tomu nádherné popisy přírody. Měla jsem dojem, že kniha obsahuje určité autobiografické rysy, Autorka věděla, o čem chce psát a co chce knihou sdělit. Já doporučuji k přečtení.

28.02.2024 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Mám ráda knihy, ze kterých se něco dozvím, které se dobře čtou, mají zajímavý děj, spád a dobře vykreslené jednotlivé charaktery postav, které nejsou ani černé ani bílé. A to kniha Šelma splňuje. Jak moc je děj reálný, netuším a ani to netoužím zjistit:-.) Já se bavila.

28.02.2024 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Bernard Minier prostě umí, nebojí se popsat citlivá témata, poukázat na problémy společnosti, záporné postavy nejsou tak úplně záporné a kladné nejsou tak úplně kladné, nic není černobílé, nic není jasné, prostě realita života.

08.02.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Tak to vezmu tentokrát postupně. Obálka opět dokonalá, příběh zajímavý, prostředí inspirativní, opět se člověk dozví mnoho podnětných informací a poznatků z historie, gastronomie a architektury dané země, ale... tentokrát mi neseděly hlavní postavy, především ty ženské, zpočátku jsem měla problém se začíst, měla jsem z charakterů hrdinů rozporuplné pocity, příliš mnoho hysterických a nevyzrálých reakcí a dělání z komára velblouda takže za mě nejslabší díl ze série, ale i tak se těším na další.

28.01.2024 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Příjemný předvánoční příběh, hezké prostředí, zajímavé postavy, téma k zamyšlení, zvířecí hrdinové a happy end, prostě vše co funguje:-) Co víc si v tomto období ke čtení přát:-)))Doporučuji.

05.01.2024 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Milá jednohubka oblíbené autorky.

28.12.2023 5 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Krásný předvánoční příběh, není to jen romantické, je to plné života jako takového, postavy jsou sympatické, prostředí krásné, i psí hrdina se objeví. Moc krásné čtení před vánoci. Rozhodně doporučuji.

18.12.2023 5 z 5

Setkání o Vánocích Setkání o Vánocích Abby Clements

Tak od autorky jsem četla Zmrzlinové sedmé nebe a byl to spíš průměr, takže jsem od knížky moc nečekala a byla, jak to tak bývá, příjemně překvapena. Tohle bylo rozhodně lepší, příjemné čtení před Vánoci.

18.12.2023 4 z 5

Nebeská láska Nebeská láska Lorna Byrne

Knihy od autorky jsou podnětné a zajímavé, nemusíte se vším souhlasit (já taky měla problém s kapitolou o zvířatech a jejich duši...:-)), ale základní myšlenky, o kterých Lorna neustále a trpělivě mluví jsou pilíře, na kterých by lidstvo mělo stavět a láska ve všech svých podobách je tím nejzákladnějším.

24.11.2023 5 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Knihy od autorky mám ráda, sérii Romantické útěky mám v své knihovničce celou, ale s touto knihou jsem to měla jakoby na horské dráze. Přitom námět chytlavý, prostředí zajímavé i časově mi kniha ideálně vyšla do předvánočního období, ale nějak to nebylo ono. Hlavní hrdinka mi byla chvíli sympatická, chvíli mi lezla dost na nervy, zápletka byla lehce uhodnutelná se vším všudy, ale to mi zas až ta k nevadilo, ale někde to prostě tentokrát mírně drhlo.

12.11.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Nevím jak to autorka dělá, ale série s Kim je návyková a díly si stále drží vysokou úroveň. Moc se mi líbí, jak se postavy a vztahy mezi nimi vyvíjejí, to u některých sérií bohužel nebývá zvykem. Opravdu vynikající série, nemůžu jinak, než se těšit na další díl...

12.11.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Tak já hodnotím velmi vysoko, přijde mi jako jedna z jejích nejlepších knih. Tak nadutou a nepříjemnou hlavní hrdinku jsem snad ještě v těchto knihách nečetla, říkala jsem si, bože to je nána. Ala pak se to pěkně rozjelo, vysvětlilo. Popis venkova mi nepřijde zidealizovaný, na vesnici žiju a myslím, že to autorka docela pěkně vystihla, i ten pohled lidí z města:-))) Výhody i nevýhody života na vesnici a ve městě jsou krásně popsány, postavy jsou zajímavé, vyvíjejí se, příběh hezky plyne a šťastně skončí. Za mě super, kvůli toho tyhle knihy čtu. A u Julie se dozvíte i o zajímavostech z místa příběhu, takže za mě plný počet bodů.

29.10.2023 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Obal moc lákavý, ale úplně mi to nesedlo, asi jsem rozmlsaná knihami od Julie Caplinové, ta je pro mě zatím top mezi autory tohoto žánru. Ale koho baví tenhle typ literatury, asi si i u této autorky najde to své.

29.10.2023 3 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Když jsem začala číst první knihu autorky Andělé v mých vlasech, moje první dojmy byly mírně řečeno dost rozpačité, říkala jsem si tohle že má být bestseller...ale četla jsem dál a dál a nakonec si knihu užila a Schody do nebe jsou třetí knihou autorky, kterou jsem přečetla. Nebudu tvrdit, že i mě občas nenapadlo, jestli už to není příliš, zda to jako vůbec může být pravda a tak dále, ale na druhou stranu kdo jsem já, abych mohla soudit...Každý jednou zjistíme, jak to s Anděly, Bohem, nebem i peklem vlastně je, ale knihy Lorny Byrneové dávají lidem naději, jsou o lásce, životě i důležitých lidských hodnotách o kterých všichni víme, ale v běžném životě na ně jaksi zapomínáme. A to je důležité poselství těchto knih. Takže já určitě doporučuji.

15.10.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Je opravdu s podivem, jak dokáže autorka držet neustále vysokou laťku a kvalitu své série. Taky oceňuji, že hlavní postavy se vyvíjejí a posouvají, což také u takových sérií nebývá zvykem. Takže opět hodnotím všemi pěti hvězdičkami a těším se na další díl.

04.10.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Bernard Minier prostě umí psát, knihy jsou obsáhlé, ale jeho schopnost popsat atmosféru, náladu, prostředí je opravdu dokonalá. Knihy se čtou samy.

04.10.2023 4 z 5