mrliš mrliš komentáře u knih

Spánek a smrt Spánek a smrt A. J. Kazinski

(SPOILER) Ze začátku kniha přišla se zajímavým nápadem, který autor nedokázal uchopit a dobře zpracovat. Čekal jsem od toho mnohem lepší děj. Nakonec se z toho vyklubalo tuctové krimi, které není moc chytlavé. Vadily mi stále se opakující kapitoly, kde Hannah neustále ve své hlavě řeší potrat a jak to obhájit u poroty. Toto se stále identicky objevovalo po většinu knihy a bylo to až nepříjemně otravné. Naopak mi tam chyběl větší rozsah původní myšlenky knihy. Usmrtit a oživit aby oživený přinesl nějaké informace o posmrtném životě. Škoda.

01.04.2024 2 z 5

Ničeho se neboj Ničeho se neboj Dean Koontz

Hodně slabá kniha na Koontze. Zbytečně zdlouhavé popisy prostředí místo toho aby se více věnoval příběhu. A příběh - teda žádná sláva. Velké zklamání.

12.10.2023 1 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Nejsem úplně nadšený. Z počátku se zdálo, že by mohlo jít o fajn horor, ale nějak se to zvrtlo v ne moc záživný příběh. Škoda, mohlo to být mnohem lepší.

09.03.2023 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Těžko vyjádřit názor na tuto knihu. No je očividné, že King už nemá moc co nabídnout. Dejme tomu možná do půlky je kniha docela čtivá a těšil jsem se na nějaký pořádný rozjezd, který vygraduje do velkého finále. V reálu byl příběh čím dál nudnější, otravnější, nestravitelný. A závěr? To je bída!

01.01.2023 1 z 5

Měla jsi vůbec někdy rodinu? Měla jsi vůbec někdy rodinu? Bill Clegg

Dávám průměr. Tato kniha z mého pohledu nesedne každému. Já jsem hodně na vážkách ale úplně z knihy nadšený nejsem. Jak již bylo několikrát psáno v jiných komentářích i já jsem se občas ztrácel v množství postav. Bylo jich zbytečně moc a pořád autor skákal z jedné na druhou a navíc do toho i zamotal že June vystupovala i pod jiným jménem. Nevěděl jsem co od knihy očekávat a spokojený rozhodně nejsem. A konec takový nijaký.

25.07.2022 3 z 5

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Kniha ani styl psaní mi nesedly. Vůbec mě příběh nebavil, hlavní hrdina - detektiv v důchodu mi nebyl moc sympatický. Asi se kniha někomu bude líbit, ale pro mě nezáživná nuda.

28.06.2022 1 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Začalo to jako hezky čtivá kniha z rozbíhajícím se příběhem, který se zdál zajímavý. Tak nějak po polovině se to zlomilo. Proč? Protože v knize chybí jakákoliv atmosféra, napětí a strašení tam není skoro vůbec žádné. A to je to HOROR! Ale asi pro malé děti. Celou dobu sledujeme manžele kteří staví svůj vysněný dům, procházíme každou fází stavby, stavíme trámy, pokládáme podlahy, natahujeme elektrické rozvody, děláme stěny, přiděláváme okna, pokrýváme střechu. A v celém tom stavebním procesu sledujeme ještě příběh jejich kamarádky Olive a její tety. A celý děj po polovině začne být hodně předvídatelný až nakonec skončí tak nějak nudně. Jako za mě ne. Celkem nudná kniha. Zimní lidé mi přišli mnohem lepší. Za mě nedoporučuji.

17.05.2022 1 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Nejsem nadšený. Ze začátku příběh není špatný, taková mysteriózní detektivka, ale čím víc se příběh blížil ke konci, tím víc mě to nebavilo. No a samotný závěr dle mě hodně bídný. Zklamání.

30.03.2022 2 z 5

Les Les Jan Hlubek

Bída. Nijak mě to neoslovilo. Téma už nesčetněkrát proprané ve filmech i knihách. Autor nepřišel s ničím zajímavým. Navíc je to napsané tak, že to docela nudí. Za mě nedoporučuji. Ztráta času.

05.02.2022 1 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Vynikající! Napsaný tak živě a svižně, že mě to bavilo od začátku do konce. Ústřední dvojice Tryskáč a Johan jsou prostě parádní. Doporučuji.

31.12.2021 5 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Celkem fajn kniha. Klasika u Rollinse, že má některé akční scény až moc přehnané, což za mě sráží kvalitu. Ale námět s Odokuro je velmi zajímavý, takže vyváží jisté nudnější nebo přehnané pasáže. Průměr.

19.12.2021 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Průměrný thriller. Dá se říci šablonovitý jako spousta ostatních. Ničím nevyčnívá. Podle hodnocení jsem čekal, že to bude hodně dobré, ale bohužel. Neurazí, nenadchne. Alespoň , že se kniha čte dobře.

07.11.2021 2 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Je to zajímavá kniha. Není nijak akční, spíše psychologická s pomalejším tempem. Většina knihy se odehrává z pohledu malé dívky, která zná jen jediný svět na ostrově oddělený od civilizace a vyrůstá v područí psychicky narušeného otce. A však tento styl života nemůže trvat věčně. Za mě doporučuji.

09.10.2021 4 z 5

Blízká setkání se smrtí Blízká setkání se smrtí Petr Hubený

Hezká povídková kniha. Některé slabší, jiné vydařené. Jen poslední dvě mi přišly zbytečně moc dlouhé. Za mě doporučuji.

26.09.2021 3 z 5

Rebuilt Rebuilt Alex Scarrow

Já jsem spokojený. Je pravda, že je to nejslabší díl z trilogie, ale určitě ne špatný. Napsané čtivě, děj ubíhá rychle ke konci, který je takový jaký prostě je. :)

10.09.2021 4 z 5

Železný muž Železný muž Ted Hughes

Musím napsat, že dle recenzí a hodnocení jsem čekal něco velice zajímavého. Ale není. Pro mládež a děti asi možná trochu ano, ale pro mě to bylo takové nijaké. Železný muž, Drak, anděl či co mě opravdu neoslovili.

23.07.2021 1 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Příběh není špatný a celkově je kniha čtivě napsaná. Ale že bych byl úplně nadšený se nedá říci. Přijde mi, že se děj celkem vleče a rozjede se až skoro ke konci. Za mě průměrná kniha.

15.07.2021 3 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí * antologie

Průměrná kniha povídek. Některé povedené, některé špatné a některé takové neutrální, nic neříkající.

10.05.2021 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Kniha se čte dobře. Děj rychle odsýpá ale nějak to není takové jaké jsem očekával. Zase tak drsné jak se píše to není. Byl jsem vcelku i spokojený do doby, než došlo na nápad s rukavicemi. To mě opravdu přišlo celkem hloupé a přitažené za vlasy. No a v tu chvíli mě to docela odradilo. Takže za mě průměr. Jestli bude k mání další díl, tak budu hodně zvažovat jestli ho přečíst či nikoliv.

28.03.2021 3 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Ač mi styl psaní moc nesedl, tak se kniha čte docela dobře. Hodně mi tam vadí neustále opakování jmen Luisy a Livie. Pomalu co věta, to uvedení jména. Příběh není špatný, ale že by to bylo něco WOW, se opravdu za mě říci nedá. Taková jednohubka.

13.03.2021 2 z 5