Mr.Pajek Mr.Pajek komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Asi se svým hodnocením nezapadnu mezi zdejší nadšené dámy. Ale upřímně, kdyby to nebyl Hartl většina z těch kladných recenzí by (dle mého) kladná nebyla. Příběh nemá žádnou závratnou dějovou linku, ani extra zábavné to nebylo. Přehnané scény střídají ty super nudné. Za mě tedy slabota..

04.03.2024 2 z 5

Zábavnou formou přibližuje život záchranáře. Spoustu historek už použil na Instagramu nebo v různých rozhovorech,ale stejně doporučuji

04.02.2024 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

První část knihy byla taková hodně pozvolná, trošku jsem se musela přemlouvat ke čtení,ale od druhé půlky super, čtivý. Už otevírám druhý díl

10.01.2024 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Opět povedený kousek od Heather. Moc se mi líbil i závěr knihy, kde autorka přiblížila skutečné "konce" postav

01.09.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc krásné čtení. Popis prostředí a dialogy..Knížka s příjemnou atmosférou a charaktery postav.

14.08.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Krásná obálka, příběh v podstatě jednoduchý, moc se mi líbila dějová linka z oblasti současného zaměstnání hlavní hrdinky (tam bych klidně snesla samostatnou knížku). Dávám 5 hvězd, Jodi prostě umí ;)

14.07.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Neměla jsem tušení, co je obsahem knížky (kdybych věděla, asi se do ní ani nepustím). Síla! Byla jsem ráda, že téma bylo jen naznačeno (žádné podrobnosti, popisy a detaily).
Ale opět povedené, i když trochu jiné, dílo paní Mornštajnové.

26.06.2023 4 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Nenáročné sladké čtení, které občas neurazí.

16.05.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Skvělé, skvělé, skvělé! Ruta se začíná stávat mou oblíbenou autorkou..jen by teda měla máknout a psát víc

12.02.2023 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Toto dílo bylo z kategorie slabších. Námět a motiv mně docela zaujal (sama pracuji na ÚP :), takže jsem měla k hrdince celkem kladný vztah :D..ale postupem mě to nějak nudilo.
Dočetla jsem ze slušnosti k autorovi ;)

10.02.2023 2 z 5

Nějak hůř se mi hledají slova na hodnocení. Jsem taková rozpolcená..- spousta zajímavých informaci, donutí to určitě člověka o spoustě věcech přemýšlet. Bohužel je ale téměř nereálné žít dle pokynů v knize (podotýkám, že já těch 7-8h denně spánku dám :)

10.02.2023 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Osudy jedné rodiny pokračují..Opět výborné, čtivé. Těším se na další díl ;)

20.12.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

To je psáno tak pěkným jazykem, čte se to úplně samo. Doporučuji.

18.10.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Bomba! Skvěle napsané rozhovory,které slupnete jedním dechem a pak to rozdýcháváte týden! Povinná četba!

21.09.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Detektivka, která dle mého v paměti velmi rychle zapadne. Jako bych takových četla už desítky. Nejdřív se to táhne a konec je pak vyřízen na 10 stránkách.

29.04.2022 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

To bylo tak povedené. Na začátku mě těch 500 str. děsilo, ale pak mi bylo líto, že už to končí. Postavy mi hrozně sedli a forma, jakou Ruta píše je čtivá (žádné květnaté a barvité popisy nepodstatných věcí).
Ruto, chceme víc knih od vás..hned..!! :)

21.03.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nejlepší na knize byla obálka a to,že jsem si ji vzala s sebou na hory. Super slaďárna,která s realitou nemá nic společného. Občas je to fajn,ale asi nejsem ten správny Roman Tička

04.03.2022 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Asi nejsem úplně Hartlova cílovka..jako dobrý, ale že bych z toho byla nějak extra vydřená, to nemůžu říct. Knížka jejíž obsah v mé paměti zapadne, asi rychleji než by Patrik chtěl :D
Film jsem neviděla.

14.02.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ona je tak dobrá, myslím paní Morstajnova, hltala jsem každou stránku a bylo mi líto,že to končí.
Už se těším na další její knihu,protože tady je to opravdu záruka pěknýho počteníčka.
V porovnání s 15lety v base,bylo mejch 14 dní s covidem v izolaci pohoda.

11.01.2022 5 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Příjemné psaný příběh, četlo se samo. Postavy pěkně vykreslené.

04.10.2021 4 z 5