Mr.JaroCZ Online Mr.JaroCZ komentáře u knih

Lanna et Lanna: Rodina a podnikání Lanna et Lanna: Rodina a podnikání Milan Hlavačka

Přehledná historie s bohatým obrazovým materiálem. Žádné suchopárné čtení.

22.02.2024 5 z 5

Dívčí válka 1 Dívčí válka 1 Kóiči Óniši

Za českého samuraje Jana Žižku tři hvězdičky... Jinak nevím nevím...

04.10.2023 3 z 5

Tajná kniha Šerosvitu Tajná kniha Šerosvitu * antologie

V podstatě se jedná o soubor povídek, které na sebe (některé více, jiné méně) navazují. Mám rozporuplný názor na tuto knihu, což se odráží i v hodnocení...

03.03.2023 3 z 5

Oživené krásy vlasti Oživené krásy vlasti Jan Šmíd

Kniha mě formovala v mládí a podle ní jsem navštívil nejedno místo. Mohu doporučit.

27.10.2022 5 z 5

Neteleportovaný muž Neteleportovaný muž Philip K. Dick

Zajímavá kniha po všech stránkách, stojí za přečtení.

06.11.2021 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Povzbuzen hodnocením (nyní) 87 % jsem se vrhl dychtivě do čtení, ale ouha. Vydržel jsem to do strany 100 a skončil. Tak rozvleklou a uměle nastavovanou kaši jsem snad ještě v životě nečetl. Je mi líto, pro mne nejnižší možné hodnocení.

28.09.2021 1 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Slaďák na jeden dlouhý večír.

12.05.2021 4 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Výborné! Suchý humor mě opět dostal.

22.04.2021 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Pěkná detektivka u které se spíše zasmějete a zamyslíte, než abyste se báli večer vyjít na ulici :-)
Hlavní hrdina pokročilejšího věku řeší při "hledění do blba" záhady i vraždy, což mu nebrání stanout uprostřed akčního dění.
Rád si přečtu pokračování.

15.04.2021 5 z 5

Tygři z Kumáonu Tygři z Kumáonu Jim Corbett

Čteno už před mnoha lety :-)

15.02.2021 4 z 5

Černá čtvrť Černá čtvrť Robert B. Parker

Chcete-li porozumět mentalitě lidí, četba této knihy je k tomu dobrá příležitost.

14.02.2021 5 z 5

Pán ledové zahrady 4 Pán ledové zahrady 4 Jarosław Grzędowicz

Shrnutí všech dílů - dobré čtení.
Místy bych autorovi doporučil zhutnění a zkrácení počtu stránek ;-)

26.01.2021 4 z 5

Stráž času (9 povídek) Stráž času (9 povídek) Poul Anderson

Mohu-li srovnat, pak překlad Václava Kajdoše (titul Strážci času) byl čtivější, než překlad Veroniky Volhejnové (titul Stráž času). A to je škoda...

17.09.2020

Tasmanovy želvy Tasmanovy želvy Jack London

U Tasmanových želv, byl to ale muž!

15.02.2020 5 z 5

Jak nám zobák narost Jak nám zobák narost Carl Hiaasen

Vtipná, svěže napsaná krimi gangsterka.

04.01.2020 4 z 5

Flotila Země Flotila Země Patrick Zandl

Dobrý příběh dobře napsaný.

19.12.2019 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

„Takže… Jezdí takhle zajíc po louce ve svým ferrari a najednou slyší volání o pomoc. Přijede k hluboký jámě a tam vlk. Zajíci, vytáhni mě! Zajíc krčí rameny: Ale jak? Vždyť jsem malej! Vlk prosí: Vezmi lano, přivaž ho za svý ferrari, já se lana chytím, rozjedeš se a jsem venku! Jak řekl, tak udělali a vlk byl vysvobozenej. Druhej den ten samej vlk běhá po lese, slyší volání o pomoc a v jiný jámě je pro změnu zajíc. Vlku, vytáhni mě stejně, jako já tebe včera! Teď krčí rameny vlk: Ale jak? Vždyť nemám ferrari, abych za něj přivázal lano! A zajíc radí: Dřepni si k okraji jámy, spusť dolů ocas, já se ho chytím a tak mě vytáhneš! Jak řekl, tak udělali a zajíc byl vysvobozenej.“

Moje obecenstvo chvíli mlčelo, ale pak to někdo nevydržel.

„A to ponaučení?“

14.10.2019 5 z 5

Profesor Chytrolín a jeho přátelé Profesor Chytrolín a jeho přátelé kolektiv autorů

Vynikající obrázky, text rozdělen na dvě části - odbornou a příběhovou. Pro děti 9-11 let velmi dobrá kniha.
Obrázky 3D také zaujmou :-)

25.07.2019 5 z 5

Plamen z Faru Plamen z Faru Michael Peinkofer

Zvláštní kniha. Měl jsem na několika místech pocit, že už jsem něco takového četl (zvláště místo a honička v uličkách Paříže), ale jedná se o první vydání, takže nejspíš mea culpa. Jinak příběh čtivý, neurazil. Tři a půl hvězdy.

21.03.2019 3 z 5

Život ve staletích - 13. století Život ve staletích - 13. století Vlastimil Vondruška

Kniha je výborná a pro čtenáře od 12 let i pro starší zájemce o každodenní život ve středověku ji mohu jen a jen doporučit! A to platí pro celou sérii.

02.01.2019 5 z 5