mpb1913

ČervenkaČervenkaJo Nesbø

Jedu Harry Holeho popořádku a jsem překvapen kam mě zavedla severská krimi. Začátek v Austrálii, dvojka v Bangkoku a teď druhá světová válka. Sem spokojen pane Nesbø a těším se co přijde dál.
Červenka není detektivka při které má člověk ohryzaný prsty na kost, ale retrospektiva na východní frontu do zákopů u Leningradu jí dodává koule. Sem tomu pachateli i fandil :-)

19.03.2015

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Tak pro mě jedna ze slabších severských krimi. O celé sérii se hodně mluví (nutno říct že kladně), pro mě ale zklamání. Celá knížka mi přišla dost přitažená za vlasy (především scény které měly čtenáři našponovat nervy), za mě celé dost těžko uvěřitelné (patnáctiletý řezník, nedbaje vlastních kritických zranění páře lidi kudlou na počkání, zoufalá matka hledající syna si to jde rozdat s novým milencem v okamžiku kdy málem přijde i otce atd.), prostě se tomu nedalo uvěřit.

24.11.2015

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Nesbovy krimi téměř vždy dávají smysl. Je tam jasný motiv. Je tam vyústění, kterému se dá věřit, vše jednoduše sedí. To umí i jiní autoři. Ale ten balast okolo, ten umí Jo nejlíp ze všech.

11.03.2016

Ostrov EntryOstrov EntryPeter May

Výborný, bavilo. Člověk tak nějak čeká a chce, aby to dopadlo tak jak to dopadne a to se povedlo. Za mě naprostá spokojenost. Jsem rád že se autor opět vrací k "ostrovním" tématům.

23.11.2016

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdyM*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdyRichard Hooker

Tato kniha má jen jedinou chybu, a to je malý počet stránek.

21.01.2014

Chytám svůj životChytám svůj životRobert Záruba

Na knížce je vidět, že Robert Záruba je profesionál nejen jako komentátor. Škoda, že se do podobných projektů nepouští častěji.

22.01.2014

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Třetí a pro mě zatím nejlepší Jussiho knížka.

08.05.2014

SkálaSkálaPeter May

Výborně zvolené prostředí. Kdo se těší na "klasickou" detektivku ten si moc nezapátrá. Jednu hvězdičku seberu za tu těžko uvěřitelnou hromadu tragédií, která se na Fina celý život kupí. Do dvojky jdu určitě a hned.

26.11.2014

Šachové figurkyŠachové figurkyPeter May

Já bych snesl i čtyřku, především kolem Anny by se něco vyklubat mohlo. Jen už asi došli přátelé, které je ještě možno zabít.

11.12.2014

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Pecka. Pro mě mnohem lepší než stoletý stařík. Ove je klasik.

09.02.2015

Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

Já teda nevím, ale 91%? Za co? Kniha vyloženě pro náctileté. Zaujal mě úplný úvod, ale pak to šlo celý do kopru a konec jsem jen tak nějak přeskákal.

28.05.2015

MarťanMarťanAndy Weir

Ty vole borec sám na Marsu, to bude pecka. No nakonec to zas taková bomba nebyla. Autor je vtipný, i ta forma psaného deníku sedla, ale napětí a nutnost přečíst další stránku to tam není. I ty problémy a jejich řešení mi už pak přišli jako jeden a ten samej vrz.

05.06.2015

Andělé a démoniAndělé a démoniDan Brown

Výborně zvolené prostředí, první polovinu knihy jsem si užíval. No ale co se dělo potom už nebylo ani vtipný. Ohňostroj z antihmoty, seskok z helikoptéry na zácloně, farář s jeptiškou a se zkumavkou, ukázka toho jak posrat skvělou knihu na 50 stranách.

24.07.2015

Hra o trůnyHra o trůnyGeorge R. R. Martin

Dlouho jsem se jí vyhýbal, chyba. Měl jsem strach, že po tom co jsem viděl seriál, kniha už mě ničím nepřekvapí, chyba. Seriál je výborný, kniha ještě lepší.

06.10.2017

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Dost brzy jsem začal tušit zápletku a tak sem se od půlky modlil o nečekaný zvrat, který se bohužel nedostavil. Přesto velmi dobrá Jussiho práce.

18.04.2014

Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Jedu oddělení Q popořádku a musím říct, že každá další kniha je o stupínek lepší než ta předchozí.

16.05.2014

Všechny řitě světa i ta máVšechny řitě světa i ta máCharles Bukowski

Hned mám chuť vymlasknout spoustu "slkínek" kořalky, spoustu portskýho, spoustu piva, stáhnout celý máčka a jít píchat všechny kurvy co se namanou, ale holt nejsem Henry Chinaski, tak si dám matonku a zpátky do rachoty. Jinak neotřelý popis operace hemáčů.

21.05.2014

Cesta slepých ptákůCesta slepých ptákůLudvík Souček

Jako dítě jsem na ni narazil v nemocniční knihovně a fakt mě nadchla, domů jsem se vracel dřív než jsem ji stihl přečíst, to se mi podařilo z nostalgie až teď po dvaceti letech a dobrý.

30.10.2014

Vraní kostVraní kostRobert Low

Málo Orma, málo Fina. Olaf Tryggvasson těmhle řízkům nesahá ani po kotníky.

30.11.2014

Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisPeter May

Opět velmi dobré. Jen ten lehce akční závěr mi tam moc neseděl.

02.12.2014

Poslední LaponecPoslední LaponecOlivier Truc

Bez litrů krve, bez psychopatického vraha, bez charismatického vyšetřovatele, bez napětí, všude jen vítr, sníh, mráz, tma a soby. Na mě to ale překvapivě fungovalo dobře.

24.02.2015

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Moje hezčí polovička se u toho svíjela smíchy, tak sem to během dvou dnů přehrkal v autě a překvapivě to šlo. Nemám moc rád humoristické knížky, nemusím Saturnina ani Jeevese, nemusím Ernesta Goodbodyho ani Švejka, můžu jen Oveho a teď i Marii III z Kostky.

27.03.2015

Císařský oheňCísařský oheňRobert Lyndon

U Cesty sněžných ptáků někdo napsal, že se jedná o červenou knihovnu pro chlapy a já s ním souhlasím. Postavy jsou jasně vyprofilované a mi víme kdo je ten hodnej, kdo ten zlej. Kompletní sestavička z jedničky doplněná o Lucase, se vydává na nekonečnou cestu do Číny. Až na Waylandovu odbočku do Tibetu je děj našlapaný akcí a nenudí. Jen ten závěrečný pokus o doják se moc nepovedl a na mě to byl až příliš otevřený konec. Sem fakt chtěl vědět jestli na něj Caitlin počkala nebo mu ji někdo zbouchnul.

28.04.2015

Král KrysaKrál KrysaJames Clavell

Pro současného středoevropana je Čangi úplně jiný svět, něco jako Mordor nebo Západozemí, něco co je jenom v knížkách. Přitom to není tak dávno, kdy to bylo místo které zlomí, ohne nebo aspoň pokřiví i ten nejpevnější charakter, místo kde pár zrnek rýže navíc rozhoduje o životě či smrti, a kde vejce má cenu zlata. Jen jeden člověk si dokázal podmanit tohle místo, a proto se stal Králem a to se neodpouští.

24.07.2015

Klub rváčůKlub rváčůChuck Palahniuk

Tak na takovéhle knihy jsem asi moc jednoduchej (čti blbej), ale o čem to kurva bylo? Co to všechno ty vole mělo znamenat? Nelíbil se mi styl psaní, nelíbil se mi děj, nelíbilo se mi nic. Autor se snažil čtenáře šokovat a možná i vyprovokovat k nějakému hlubšímu zamyšlení, ale já sem nepochopil o čem. Sem jen celou dobu přemýšlel nad tím, jestli mi stojí za to tuhle hovadinu číst. Ale podle celkového hodnocení není chyba v knize, ale asi ve mě.

20.08.2015

SpasitelSpasitelJo Nesbø

Hodně, opravdu hodně mi to připomíná Červenku. Opět retrospektiva, tentokrát do války na
Balkáně a opět má HH soka kterému mám chuť držet palce. Pointa není nijak přeplácaná jako u Pentagramu, není to ani žádný nesmysl jako v Nemesis prostě výborné.

02.02.2016

PůvodPůvodJ. T. Brannan

Velmi dobrý nápad, s ještě lepším vyústěním, základní koncept je vážně výbornej. Škoda toho balastu okolo ( zuby, skákání ve větvích, dýchání přes pistole, pobíhání po rychlíku atd.), trochu komornější atmosféra by v tomto případě na čtenáře určitě zapůsobila více.

23.02.2016

HotelHotelArthur Hailey

No překvapivě žádná nuda, rozehráno spousta malých příběhů které dohromady daly jeden fakt fungující celek. Trochu masakr na závěr mi tam úplně neseděl, ale spokojenost.

01.06.2016

Mrtvá šelmaMrtvá šelmaJiří Walker Procházka

Takovej českej kříženec Harryho Holea a Cormorana Strikese. Nějaké extra napětí a akci nečekejte, ale příběh baví, žádná hluchá místa a zdlouhavé popisy. Myslím že série má dobře našlápnuto.

09.06.2016

Malý český bordelMalý český bordelPavel Frýbort

Je to čtivé, ale na můj vkus trošku přitažené za vlasy.

22.01.2014