mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

To nejlepší nakonec. Závěrečná kniha této velkolepé historické fresky se mi líbila nejvíc. Gratuluji každému kdo přečetl celou tuhle epopej, udělali jste ze sebe vzdělanějšího člověka a získali jste obrovský vhled do naší krásné historie.

11.04.2024 5 z 5

Poslední detektiv: Vykoupení Poslední detektiv: Vykoupení Claudio Alvarez

Má to nápad, tempo, příjemnou kresbu, určitě tě to pobaví.

31.03.2024 4 z 5

Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Herman Melville

Kniha mi ležela dlouho bez povšimnutí v knihovně, notoricky známý příběh navíc hodně založený na duševních pocitech mě jako komiks vůbec nelákal. Chyba, stačilo pár prvních stránek a naprosto fantastická kresba mě okamžitě dostala. Perfektní.

04.02.2024 5 z 5

John Haugland John Haugland Daniel Porazil

Excelentní. Nádherné fotografie, velmi čtivé. Tahle kniha pro fanouška Rally nemá chybu.

11.12.2023 5 z 5

Hitler Hitler Šigeru Mizuki

Moje první manga. Knihu předcházela skvělá pověst, ale já z ní nijak vystřelený nejsem. O vizuální stránce to tak úplně není, informačně to průměrnému středoevropanovi taky nic nového nepřinese, příběh jsem v knize nenašel a pokud tam byl nějaký humor, tak jsem ho nepochopil. Já si knihu neužil, škoda.

02.12.2023 3 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

První český král Vratislav II byl pro mě vlastně úplně neznámá postava, takže jsem rád že se mi kniha dostala do ruky. Vondruška tak jak ho znám a mám rád, historicky precizně vykreslená doba, čtivé, zábavné, poučné, za mě velká spokojenost.

16.10.2023 5 z 5

Cesta kostí Cesta kostí Richard Douek

Brutální doba, brutální místo, temný příběh a to vše umocněno skvělou kresbou. Cestu kostí si užijete.

09.10.2023 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Strhující úvod až do okamžiku, kdy se objeví Martin a od té doby se vše změní v jeden těžko uvěřitelný maglajz. Nemůžu si pomoct, ale tenhle policista tentokrát na co šáhne to posere (nenašel jsem výstižnější výraz). V každé knize vlastně přežije jen díky štěstí, náhodě nebo souhře okolností, už to začíná být dost fádní. Kredit musím panu Minierovi dát za to, že pokud o něčem píše má to nastudované do těch nejmenších podrobností.

05.09.2023 3 z 5

Matka Matka Jeff Lemire

Krásná jednohubka s milým koncem. Díky povedené kresbě jsem si tohle sci-fi na jeden večer fakt užil.

05.09.2023 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Hodnotím jako celek po přečtení všech osmi dílů. Jsem stejně jako u série s Hynkem Tasem z Boru nadšen. Velká, krásná pohádka pro dospělý kluky, která se odehrává ve známých kulisách Prahy, Českého Krumlova, ale i Lokte, Hradce Králové a dalších míst což románu pro mě ještě přidává na atraktivitě. Nechci nijak spoilerovat, tak jen napíšu, že rozloučení s hlavní postavou je přímé, chlapácké, dojemné a za mě to autor zakončil skvěle. Rozhodně si postavy oblíbíte a dočtete příběh dokonce za což budete krásně odměněni.

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Pach krve Pach krve František Niedl

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Království meče Království meče František Niedl

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Ozvěny Ozvěny Joshua Hale Fialkov

Kresba super. Úplně horor, kdy by se tajil dech to teda není, ale finále je jako rána pěstí mezi oči.

21.08.2023 5 z 5

Zvrat Zvrat David Rubín

Dvojka přivede na farmu novou postavu, ale samotný děj dál nikam neposune. Vlastně jsme zde stále ještě seznamováni s jednotlivými postavami a jejich dosavadním příběhem.

21.07.2023 5 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

Prvním dílem celá série našlápla skvěle. Kresba výborně vystihuje americký venkov, a za mě forma jasně předčila samotný velmi dobrý obsah.

26.06.2023 5 z 5