mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Mercedes: projížďka životem fotbalového baviče Mercedes: projížďka životem fotbalového baviče Monika Býmová Čuhelová

Co jsem čekal to jsem dostal. Možná mohl být Švanci odvážnější a pusti do éteru i konkrétní jména (např. u pokusu o korupci).

19.01.2016 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

V celé knížce jsem nenašel nic co by mě nutilo číst dál.

11.01.2016 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Nemám moc co napsat. Po trošku slabší Nemesis je Pentagram opět návrat k 5*. Je tam akce, napětí, alkohol, záhada, prostě HH v plné formě. Snad jen ten závěr, kde autor přimotal i Olega byl trošku přes míru, ale to už jen rejpu.

09.12.2015 5 z 5

Hra o pizzu Hra o pizzu John Grisham

Jako fanoušek amerického fotbalu jsem si knížku užil. Není to nic komplikovaného, klasický americký scénář kdy lůzr vstane z popela a s bandou nových kámošů stoupá k výšinám. Pobaví i prolínání se americké a italské kultury.

02.12.2015 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Čtu postupně a zatím asi nejslabší díl. Případ s bývalou milenkou to byl teda nesmysl , bankovní loupeže nedořešeny, tak aspoň doma že to Harrymu klape :-)

01.12.2015 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak pro mě jedna ze slabších severských krimi. O celé sérii se hodně mluví (nutno říct že kladně), pro mě ale zklamání. Celá knížka mi přišla dost přitažená za vlasy (především scény které měly čtenáři našponovat nervy), za mě celé dost těžko uvěřitelné (patnáctiletý řezník, nedbaje vlastních kritických zranění páře lidi kudlou na počkání, zoufalá matka hledající syna si to jde rozdat s novým milencem v okamžiku kdy málem přijde i otce atd.), prostě se tomu nedalo uvěřit.

24.11.2015 2 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Další skvělý historický román s Shardlakem v hlavní roli. Baví mě jak autor konfrontuje tohohle fiktivního právníka se skutečnými historickými postavami (nově i Cecil Burghley). Doufám jen že na další díl nebudu muset čekat opět čtyři roky.

18.11.2015 5 z 5

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

To že Francouzská cizinecká legie byla prošpikována bývalými členy Wehrmachtu a SS je skutečnost. Na jak moc reálném základě je postavena tahle kniha nedovedu posoudit. Silně protikomunistická agitka, což mi vůbec nevadilo. Co mi vadilo byly až nadlidské schopnosti a ryzí charaktery německých velitelů.

30.10.2015 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Pro mě něco úplně nového, zajímavý pohled na budoucnost.. Je to přece jen spíš pro mladší generaci, já to číst před dvaceti lety dám za pět hvězdiček.

26.10.2015 4 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

S reklamou sem se potkal až po koupi knihy, ale proč né. Nová doba, jen houšť podobných projektů. Za propagaci 5 *.
Knížka samotná je těžkej průměr, příběh je ani vlastně nevím o čem, podán dost nezáživně. Největší plus tohoto "Díla" bylo, že jsem po dlouhé době dostal chuť pustit si Plastiky.

07.10.2015 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Ve stylu prvního dílu. Poklidné, rozvážné, žádnej nápor na budku. Postavy hlavního hrdiny a jeho asistentky jsou zajímavější než děj samotný.

25.09.2015 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Od autorky HP jsem toho moc na poli detektivek nečekal, ale jo překvapila. Žádná šílená akce, žádný kýble krve, spíš něco ve stylu Poirota a mě to bavilo.

07.09.2015 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Tak tady jsem šáhnul úplně vedle. Nebyl v tom ani vtip, ani napětí a o nějakém strachu se nedá vůbec mluvit. Hlavní hrdina je nesympatickej, votrávenej, imrvére nespokojenej remcal bez koulí.
Konec je otevřený jak řecká hranice, a nějaké aspoň naznačení jak, kdo, proč tak na to zapomeňte.

02.09.2015 1 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Měl sem trochu strach, že už to bude jen nastavovaná kaše. Ona taky je, ale stejně dobrá jako jednička.

25.08.2015 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Tak na takovéhle knihy jsem asi moc jednoduchej (čti blbej), ale o čem to kurva bylo? Co to všechno ty vole mělo znamenat? Nelíbil se mi styl psaní, nelíbil se mi děj, nelíbilo se mi nic. Autor se snažil čtenáře šokovat a možná i vyprovokovat k nějakému hlubšímu zamyšlení, ale já sem nepochopil o čem. Sem jen celou dobu přemýšlel nad tím, jestli mi stojí za to tuhle hovadinu číst. Ale podle celkového hodnocení není chyba v knize, ale asi ve mě.

20.08.2015 1 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Proti předchozímu dílu je to pecka. Líbilo se mi sladění s obrazy Leonarda i památkami Paříže či Londýna. S přimhouřenýma očima a trochou chuti se tomu dá i uvěřit.

06.08.2015 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Ze staré známosti za 5, ale nejsem úplně přesvědčený, že si to knížka zaslouží. Hynek Tas už se nikam neposouvá, stárne a dochází mu dech, stejně jako autorovi při psaní tohoto příběhu. Nechci se s Tasem loučit nad jeho hrobem, ten pohled do mráčků mi jako ukončení celé série klidně stačí.

28.07.2015 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Výborně zvolené prostředí, první polovinu knihy jsem si užíval. No ale co se dělo potom už nebylo ani vtipný. Ohňostroj z antihmoty, seskok z helikoptéry na zácloně, farář s jeptiškou a se zkumavkou, ukázka toho jak posrat skvělou knihu na 50 stranách.

24.07.2015 2 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Pro současného středoevropana je Čangi úplně jiný svět, něco jako Mordor nebo Západozemí, něco co je jenom v knížkách. Přitom to není tak dávno, kdy to bylo místo které zlomí, ohne nebo aspoň pokřiví i ten nejpevnější charakter, místo kde pár zrnek rýže navíc rozhoduje o životě či smrti, a kde vejce má cenu zlata. Jen jeden člověk si dokázal podmanit tohle místo, a proto se stal Králem a to se neodpouští.

24.07.2015 5 z 5

Další prevít? Jen to ne! Další prevít? Jen to ne! Simon Brett

Četl jsem to se svejma prevítama, jednička a dvojka se daly, ale tohle už mě nebavilo, nic co by se v jiné variantě neobjevilo už v předchozích dílech. Noví mimino mi navíc fakt lezlo na nervy, to se moc nepovedlo.

13.07.2015 2 z 5