mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Probuzení ďábla Probuzení ďábla Mike Mignola

Dvojka lepší jedničky. Pár nových postav, za mě OK. Doufám, že série bude mít i nadále vzrůstající tendenci, od Hellboye čekám přece jen ještě víc.

18.06.2023 4 z 5

Trojka Trojka Kieron Gillen

Jednoduchý příběh, možná až moc jednoduchý příběh. Vizuální stránka je ale pecka a fungovalo to bezvadně.

06.06.2023 5 z 5

Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

Tak sem si řekl, že je čas zkusit taky nějaké universum. V těchto dnech vychází padesátá kniha z tohoto světa, což slibuje spoustu zábavy. Bohužel první díl mě úplně nenavnadil, po skvělém úvodu sem knihou tak nějak nezaujatě proplul. Ke koupi druhého dílu mě nakonec přesvědčily postavy samotné a touha setrvat v nějakém universu delší dobu a třeba ho projít kompletně. Na Comics Centrum výborný článek o tom v jakém pořadí jednotlivé knihy číst.

26.05.2023 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak v tomto příběhu byl Servaz trochu upozaděn na úkor hlavní postavy Christine Steinmeyerové a nebylo to vůbec na škodu. Drsné, surové a skvělé. Za mě zatím nejlepší díl série.

09.05.2023 5 z 5

Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Reinhard Kleist

Můj teprve druhý komiks a vlastně nevím jak se k hodnocení tohoto žánru postavit. Příběh má tempo, je srozumitelný a krásně zakončený, v tomto ohledu na plný počet. Ale já chci, aby se bavily i oči, chci třeba na okamžik vypnout a užívat si krásnou kresbu, což se s ohledem na závažnost a syrovost tématu nedalo úplně očekávat. S grafickým zpracováním jsem tak víceméně vpohodě a třeba od autora ještě něco zkusím.

25.04.2023 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Opět skvěle prostředí, skvělá atmosféra. Ale ani v této knize, si autor neodpustil pár těžko uvěřitelných zběsilostí, které knize spíše škodí než naopak. Snad nespoileruji, když napíšu, že i v tomto díle přežil Servaz třikrát svoji smrt. Už toho začíná být trochu moc.

19.04.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Výborně zvolené prostředí. Pyreneje, vodní elektrárna, Wargnierův institut a mráz, to vše navodilo hned od začátku tísnivou atmosféru a skvěle to hrálo s temným příběhem, který nám postupně odkrývá hlavní vyšetřovatel Martin Servaz. Nakonec to vše do sebe i tak nějak pozapadalo a dalo to smysl, jen ta zbytečná divočina v závěru mi tam prostě neseděla. Kdyby to autor dojel v podobném tempu jako se nesla celá kniha dal bych i 5*.

05.04.2023 4 z 5

Hodnotím jako celek po dočtení sedmého dílu. Za mě naprosto monstrózní sága, kde nám autor představí postupně pět generací rodiny Prokopů a spolu s nimi nás provede všemi významnými i méně známými událostmi mezi roky 1400 až 1485. Na více než čtyřech tisících stranách, které se čtou sami, nás pan Vondruška provede jedním z nejvzrušujících období naší historie, kde nás nechá nahlédnout do životů obyvatel českého království a to od těch nejchudších z chudých až po samotné krále. Do neuvěřitelných detailů je čtenář obeznámen s životem v té době, a bez nadsázky by se mohlo co do informací a komplexnosti klidně jednat o učebnici dějepisu. Za mě o level lepší než Přemyslovská epopej a klobouk až ke kolenům.

31.03.2023 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

31.03.2023 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Bram Stoker

Příběh jsem samozřejmě znal, nic nového. Ale vizuálně je to masakr, lahvinka červeného, příjemná hudba z gramofonu, nádherně jsem si páteční večer s touhle peckou užil.

31.01.2023 5 z 5

Zvíře Zvíře David Burnie

Nádhera. Chceš ji.

26.06.2022 5 z 5

Egypt - chrámy, bohové a lidé Egypt - chrámy, bohové a lidé Alberto Siliotti

Neberu jako knihu ale jako umělecké dílo. Krásný sběratelský kousek.

26.06.2022 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Ok 5*
Komentuji stejně jako oba předchozí díly.

26.06.2022

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Střet králů pokračuje přesně ve šlépějích předchozího dílu. Jako bych nezačal číst novou knihu, ale jen otočil na další stránku. Maximální spokojenost. Moje číslo jedna je Ohař, tak snad hned na další stránce nepřijde o palici. Bohové buďte dobří.

12.12.2017 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Dlouho jsem se jí vyhýbal, chyba. Měl jsem strach, že po tom co jsem viděl seriál, kniha už mě ničím nepřekvapí, chyba. Seriál je výborný, kniha ještě lepší.

06.10.2017 5 z 5