mountik mountik komentáře u knih

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Za mne nejslabsi kniha, co jsem od autorky cetla. Nejak mi to cele moc nedavalo smysl. Postavy mi prisly ploche, ta motivace a hlavne duvody dlouhodobe frustrace zustaly nerozkryte. Matka, co si vezme divneho chlapa, je s nim desitky let, o deti nejevi moc zajem, a pak najednou par minut pred smrti hrozne lituje.... Vrazda otce se asi dala pochopit, ale vrazda matky nedavala vubec smysl. No nevim, za mne to bylo fakt divne

24.07.2022

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Moc hezka knizka. Zadne velke prekvapeni, zadne velke ohromeni, ale vse krasne plyne a zanecha krasny pocit. Jsem ráda, ze jsem se ke knize diky ctenarske vyzve dostala, urcite si ji budu pamatovat, ale vracet se k ni nemusim

11.01.2022 3 z 5

V rouše beránčím V rouše beránčím Simo Hiltunen

Detektivní příběh z pohledu novináře. Moc zajímavý úhel pohledu a hodně jsem se na to těšila, když jsem našla knížku pod stromečkem... Bohužel jsem byla dost zklamaná. Kniha je čtivá, ale prvních 200 stránek se prakticky nic neděje, pak se začne dít, ale tak, že jsem nevěřila svým očím.
SPOILER ALERT Zatčení podezřelého na základě "tří" pseudodůkazů, kdy jeden získají až v průběhu výslechu po zadržení, a další dva - jsou vlastně jeden - kdy člověk nechápe, jakou haluzí ho mohli dostat - byly pro mne velkým kamenem úrazu. Jestli to takhle ve Finsku opravdu chodí, no tak potěš. K tomu hodně špatné odhalení motivu a celého života pachatele...
Z knihy si odnáším jen dojem, že Finsko je přeplněné magory, násilnými chlapy a hrubými a zřejmě masochistickými ženami, oživení slovní zásoby o pojem vulva a velké zklamání.

02.01.2020 2 z 5

Autorka je opravdu cvok na entou. Nad některými částmi jsem kroutila hlavou a doufám, že ponožkám nikdy děkovat nebudu, ale jinak je to pěkné napsané a některé tipy jsou opravdu fajn a pomohly mi v boji s krámy uchovávanými v souladu s rodinným mottem "jednou se to třeba bude hodit".

03.03.2018 4 z 5