MOu598 MOu598 komentáře u knih

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Opět útlá knížka - přečteno za 20 min. Opět nerozumím, co tím hlubokého chtěl autor říci. Stejná ilustrátorka - ale už se mi nějak okoukala. Nic víc.

24.06.2020 2 z 5

Indián Indián Jón Gnarr

Super knížka. Určitě si přečtěte - je o tom, co se pokládá za normální a co ne především u dítěte. Je také trochu o Islandu.
Hezké.
Citát:
"Je lepší něco nechtít, než to nedostat."

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Knížka (stejně jako další útlé knížky autora) neříká nic anebo všechno - možná v tom je genialita autora. Já mám radši, když autor naplno řekne, co chce říct.
Citát:
"Člověk je zkrátka už takový, že ať si přeje, co chce, a ať se vydá kam chce, může být stejně vždycky jen tím, kým odedávna byl.. Ať jdeš, kam chceš, stejně vždycky budeš jen sám sebou."

Samota Samota Natalio Grueso

Sám může být člověk kdekoli na světě.
V knížce je 12 propojených povídek. Někdy mrazí, ale člověk chápe. Pěkná knížka. Ráda bych se k ní zase vrátila.
Citát:
"Člověk má jen to, o co nemůže přijít při ztroskotání."

Příběhy Pata Hobbyho Příběhy Pata Hobbyho Francis Scott Fitzgerald

Takové krátké příběhy - jednohubky. Skoro všechny se mi líbily - sladko-kyselé, možná spíš hořké. Všechny o tom, co uvádí Citát:
"...nejdrahocenější z hollywoodských snů: příležitost."

10.06.2020

Ven z bludiště Ven z bludiště Spencer Johnson

Kam se poděl můj sýr je super. Tohle mi přišlo již takové navíc. Přečtěte si obě knížky, hodinka vám stačí.

Jak být úspěšný – Cílevědomost Jak být úspěšný – Cílevědomost Ulrich Pramann

Útlá, velmi hutná knížečka. Vykročení k úspěchu chce přejít rovnou k činu, představovat si jeho dosažení a zbavit se toho, co ubírá energii. Souhlasím, ale je to těžké...

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Co se stalo, je řečeno už na počátku, postupně se rozkrývají vztahy a zázemí. Jsem smutná, že život může být takový, jak se zde píše, a jsem ráda za svůj všední.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Klasika, výborné. Běhal mi mráz po zádech. Super bylo, že jsem neznala konec, a tak člověk stále ymýšlí a plete se.
Super vymyšlené, super napsané.

Severský bestiář Severský bestiář Andrea Lundgren

Četla jsem na chalupě, kde jsem byla sama, a v noci byly horory až moc hororové. Povídek je celkem šest, tři hodnotím jako super, ostatní jako pěkné. Ale člověka mrazí a běhá mu i v posteli mráz po zádech. Nicméně zůstávají otázky a zvláštní pocit zmaru, složitosti lidské mysli atd.
Vůbec se mi nelíbí název knížky, neodpovídá obsahu, ani originálnímu názvu.
Citát:
"Když je člověk sám, není mu pláč nic platný."

10.06.2020 4 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Taková jednohubka, ne příběh, ale moudrosti - jedna za druhou, až se toho zdá moc. Spíš to vypadá na motivační knížku, jak se chovat. Takže se mi to líbilo i ne.
A kočky mám ráda a myslím, že jim i trochu rozumím.
Vůbec se mi nelíbily ilustrace.

10.06.2020 3 z 5

80 nejlepších tipů pro dům a zahradu 80 nejlepších tipů pro dům a zahradu kolektiv autorů

Takový pel-mel, ale knížka je návodná a má spoustu barevných foto. Může se kutilům hodit.

Rekonstrukce chalupy Rekonstrukce chalupy Jan Žák

145 nápadů nadšeného chalupáře - drobné i zásadní zásahy a vylepšení. Chce to pracovitost a šikovnost. Rady se mohou hodit.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Protiválečné, smutné. Ale celkově takové nehomogenní - prolínají se zde tři roviny: vztah mladých lidí, obecná situace za války a ještě názory na tuto válku. Na tak útlé dílo je toho moc.
Citát:
"Času není nazbyt. Další důvod proč neběžet. Člověk se dostane moc brzo na konec."

10.06.2020 3 z 5

Tvůrce je lepší než důchodce Tvůrce je lepší než důchodce Ken Blanchard (p)

Dobře zpracovaná motivační knížka. Myslím, že zde uvedené rady nejsou jen pro ty starší. Pěkně uvedené náměty na zamyšlení + nápady, jak zlepšit různé oblasti života (emoce=srdce, intelekt=hlava, tělo=tělo, duch=duše).

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Balady, skoro všechny krvavé, tragické. Některé znám celé zpaměti ještě ze školy. Přesto mne překvapilo, jak jsou hezké a melodické.
"Nenaříkejte, neštěstí a osud
že vás tak tvrdě potkaly,
však naříkejte, že jste jimi posud
rozumnější se nestali,"

Kniha od řeky Sandá Kniha od řeky Sandá Gyrðir Elíasson

Krásná knížka. Lyrická - zrovna jsem měla na něco takového chuť. V ich formě, moc pěkně napsané.
Moc, moc pěkné.
Citát:
"Bohužel to nebyl dobrý obraz. Neměl navíc nic, co by již neexistovalo v přírodě."

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Nejde o román, nebo povídky, podáno životopisně, ale super čtivě, zajímavě. Moc pěkná knížka. Zaujalo mne také, kolik královských rodů bylo a je zpřízněno s královnou Viktorií a jejími potomky/následovníky. Také jsem si nikdy neuvědomila, kolik je v Evropě vlastně království.
Super kniha.

Ovocné dřeviny a bobuloviny Ovocné dřeviny a bobuloviny Katharina Adams

Na pohled krásná, moderně udělaná knížka. A těch všemožných rad a doporučení, i když je útlá. Super. Stálo by zato jí mít doma.

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Skvělá knížka (jsem v letech hrdinky), jen ke konci to už nebylo ono. Ale jinak jsem se smála nahlas, i když to vastně bylo k pláči.
Citát:
"Rozdíl mezi bydlištěm a domovem... ten rozdíl spočívá v péči."
"Někteří lidé ve dne v noci sní o tom, že někam pojedou a zažijí něco jiného, ale ona sní o tom, že zůstane doma a všechno bude jako obvykle."