MOu598 MOu598 komentáře u knih

Kuchařka Grand Tour Kuchařka Grand Tour Hannah Grant

Velká, těžká (váhou) knížka - 1 recept na stránce, naproti krásné barevné foto, člověk hned dostane chuť. Hlavně ovoce, zelenina, kuřecí, ryby, luštěniny - zdravé a nápadité. Krásná knížka.

Československá kuchyně Československá kuchyně Antonín Nestával

Knížka je víc než 50 let stará a je to na ní vidět - především fotografie jídel vůbec nelákají. Recepty jsou často náročné na nějakou surovinu (drahou, nebo méně dostupnou). Recepty se mi zdají spíše z hotelů vyšší cenové skupiny.

15.04.2021 4 z 5

Velká domácí kuchařka Velká domácí kuchařka Ladislav Nodl

Množství - 1000 - receptů z normálních surovin. Chybí mi pouze rejstřík a fotografie. Jinak pěkně uděláno.

Houby - atlas hub a recepty Houby - atlas hub a recepty kolektiv autorů

Reprezentativní knížka, velká barevná foto. Spíš kuchařka než příručka do lesa. Nicméně se mi moc líbí. Jdu vařit.

Lexikon společenského chování Lexikon společenského chování Vladimír Smejkal

Pěkná, místy vtipná, přehledná knížka. Řada rad.

15.04.2021 5 z 5

Pravidla etikety: Být na úrovni v každé situaci, 300 otázek a odpovědí v kostce Pravidla etikety: Být na úrovni v každé situaci, 300 otázek a odpovědí v kostce Elisabeth Bonneau

Zajímavá knížka, je dobré po ní občas sáhnout. Chybí mi ale ilustrace nebo foto. Také mi v knížce chybí takové ty základy (např. uvolnění místa, držení místa ve vlaku apod). Připadá mi, že mladí toto neznají a v této knize nenajdou.

15.04.2021 4 z 5

Milé, poetické pohádky, známé z večerníčků. Krásná jména lesních tvorečků. Nádherná poetika: "Tak dlouho jsme bloudili, až jsme zabloudili domů." Krásné.

Psychohry Psychohry Eduard Bakalář

Společenské hry pro velké skupiny lidí, aby se v kolektivu poznali a seznámili. Chytré, zajímavé.

Slovník cizích slov Slovník cizích slov Ladislav Rejman

Praktický pomocník ale: za víc než 50 let do češtiny pronikla spousta slov, hlavně z angličtiny a řada se jich ani nepřekládá.

15.04.2021 5 z 5

Česko-anglický Anglicko-český kapesní slovník Česko-anglický Anglicko-český kapesní slovník Věra Hegerová

Šikovné vydání.

15.04.2021 5 z 5

Německo-český - česko-německý kapesní slovník Německo-český - česko-německý kapesní slovník Josef Beneš

Užitečné, ale já německy neumím a už se učit nebudu, takže slovníku: čau.

Pán prstenů: Souborné vydání Pán prstenů: Souborné vydání J. R. R. Tolkien

Jednotlivé díly jsem již několikrát četla. Toto souhrnné vydání je trochu těžké do ruky, ale čtení jsem si užila víc než dřív. I jsem pochopila některé detaily.
Pěkné.

Z našeho dvora Z našeho dvora Eva Opravilová

Knížka je dost "jetá". Takže jsme jí s dětmi hodně používali. Milé.

Těšíme se do školy Těšíme se do školy Jarmila Hřebejková

Z doby bez mobilů, počítačů, internetu. Milé, částečně jsem se svými dětmi před školou procházela. Mám obavu, že dnes jsou nároky jiné a děti otrlejší..

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

O písmenech abecedy. Hodně černobílých a oár barevných obrázků. Ale něco se mi na stylu knížky nelíbí, nevím co, ale trvá to už od doby, kdy byly mé děti malé a knížku řádně pocuchaly.

Budulínek Budulínek František Hrubín

Hezké, dětské, převyprávěné. Pěkné ilustrace. Hezká knížka - že byla čtená dokládá to, že některé stránky jsou natržené a zmačkané.

Zelenina pro každého Zelenina pro každého Zuzana Hlavová

Nehezká knížka, ale dostala jsem jí před lety od spolupracovníků. Kladem je, že recepty jsou seřazeny podle druhu zeleniny. Recepty jsou divné - třeba 6 g porku, 1/4 vejce, atd. A u všeho uváděny kilojouly - to mne vždy pořimělo knížku zavřít, ještě než jsem začala vařit.

13.04.2021 3 z 5

Francouzská domácí kuchyně Francouzská domácí kuchyně Vlasta Lavalová

34 receptů - nezvyklé pro Čechy, dříve i nezvyklé suroviny. Hodí se pro inspiraci.

13.04.2021 4 z 5

Čínská domácí kuchyně - polévky, maso, zelenina Čínská domácí kuchyně - polévky, maso, zelenina Thang Jüngling

33 receptů, hlavně zelenina, občas maso a Solamyl - a pánev. Takto občas vařím spíš bez receptu, z toho, co mám po ruce.

Co budu dnes vařit? Co budu dnes vařit? Renata Zlatá

Řada receptů, pár foto, jednoduše napsané, ne moc surovin. Připadá mi to takové domácí.
Nějaký šotek 4 stránky nepotiskl.