LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Dior do kabelky Dior do kabelky Karen Homer

Velice šikovná knížečka nejen pro milovníky značky DIOR. Velice oceňuji texty věnované nejen dílu CD ale hlavně i osud firmy po jeho smrti. Značná část textu je také věnována kosmetice & parfémům.
Bohužel český překlad vyšel až v roce 2023, tudíž konec knihy již není aktuální (současným nosem Dioru již není Demachy).
Trhal mi oči také český překlad, který např. slovo Prêt-à-porter (ready to wear) přeložil jako konfekci...

Škoda, že to je jen knížečka - cit pro detail a zasvěcený text uznávané módní žurnalistky je vskutku obdivuhodný a zasloužil by si rozhodně větší formát a větší počet stran.

21.04.2024 4 z 5

Kniha pro ženy Kniha pro ženy Olga Studničková Šípková

Kniha se mi četla velmi hezky. Nedávno jsem četla i Alchymie sebelásky, ale kniha Olgy Šípkové mi přijde lepší. Nejen, že je cenově dostupnější a kratší, ale není v ní tolik (respektive žádné) "ezo keců".
Kniha je psaná citlivě, jasně, stručně a čtivě (motivačně). Doporučuji přečíst ženám v jakémkoliv věku. Pokud máte pocit, že je vše proti vám, nikdo vás nemá rád apod. Věřím, že vám kniha otevře oči.

25.10.2023 5 z 5

Český restart: Nový prezident, nová éra? Český restart: Nový prezident, nová éra? Tomáš Němeček

Zpočátku jsem měla obavy, že to bude óda na generála.
Nemohla jsem se mýlit více. Kniha a její aktéři pojednávají nejen o současném prezidentovi ale celkově o prezidentské volbě 2023 a o prezidentovi předchozím. Nejeden komentátor se odhodlal i nakouknout do budoucnosti.
Zcela upřímně nechápu to nízké hodnocení knihy.

"Představte si, že se někdo z politiků omluví. To je taková rarita, až to působí sexy". Bohumil Pečínka

12.09.2023 4 z 5

Alchymie sebelásky Alchymie sebelásky Lucie Harnošová

Hodnocení knihy není jednoduché, protože 3 * jsou málo ale 4 už moc.
Na můj vkus je v knize strašně moc ezoteriky a reklamy na různé autorčiny projekty a služby.
Na druhou stranu kniha není o tom, že jí přečtete na jeden zátah a hned vše bude ok. Kniha a její myšlenky chtějí čas, věřím, že se čtenářky budou vracet ke knize i v budoucnu - v různých časech svého života...
Určitě vás kniha v ledasčem inspiruje a motivuje....

31.07.2023 3 z 5

My dokonalé My dokonalé Klára Mandausová

Přijemná kniha plná fejetonů z každodenního života ženy.
Na dovolenou popř. na dlouhé cesty/zimní večery proč ne
Doporučuji hlavně ženám 40+

12.06.2023 4 z 5

Vzpomínky na Ukrajinu Vzpomínky na Ukrajinu Chrystyna Lucyk-Berger

Kniha mne velice mile překvapila. Autorka je americká Ukrajinka a motivy povídek jsou inspirované vyprávěním jejích příbuzných & známých.
Kniha se četla velice rychle a čtivě.
Velice zajímavý pohled na události 2. světové války z pohledu ukrajinského lidu.

08.06.2023 5 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Knihu doporučuji číst ženám které IVF podstupují nebo už podstoupily popř. o něm uvažují... Ostatní sem budou psát akorát přiblblé komentáře.
Během četby jsem se smála i plakala. Mám toho co se týče CAR&IVF za sebou už dost (bohužel zatím stále bezúspěšně) a autorka mi mluvila z duše (ano, i s těmi trochu ostřejšími výrazy, kterých tam zas až tak moc nebylo. Kdo nezažil tu beznaděj a vyčerpání - fyzické i psychické, co IVF provází, tak to nemůže pochopit).
Za mě velice příjemné počtení. Blog autorky neznám, ale kniha se mi líbila.

16.05.2023 4 z 5

Deník rostoucího bříška Deník rostoucího bříška Bára Trojanová

Oddychová jednohubka ve formě těhotenského deníku určená pouze těhotným nebo pro ty co mají těhotenství za sebou - ostatní totiž nepochopí pointy vyprávění.
Mě osobně knížka pobavila...

15.05.2023 3 z 5

Miss Dior Miss Dior Justine Picardie

Ačkoliv je kniha relativně čtivá, jednalo se o velké zklamání. Kniha má více jak 450 stránek ale o Catherine Dior jich je jen velmi, velmi málo (nemyslím si, že ani 100).
Anotace slibuje příběh výjimečného života sestry slavného návrháře. Jenomže kniha Miss Dior je o Christianovi Diorovi před válkou, během války a hlavně po válce. O francouzském odboji, o válečné a poválečné Francii a pár stránek o KT Ravensbruck (ale nečekejte nějaké vyprávění o tom co tam dělala Catherine Dior).
Marně jsem hledala v celé knize onen slibovaný příběh Catherine Dior.

01.05.2023 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Třetí díl, ačkoliv byl co se týče počtu stránek nejsilnější, tak obsahově mi přišel nejslabší. První díl nasadil laťku hodně vysoko, druhý se jí jakž takž přibližoval, ale třetí už zdaleka ne.
To, že Zvon nabídl hned několik dějových linek, relativně velmi dobře promyšlených, vůbec nevadilo. Jenomže když už se blížilo finále, tak autor děj tak nějak rychle utnul a konec. Nejvíce mne zklamala dějová linka Cytry a Rowana...

19.04.2023 4 z 5

Střípky a Střepy Souhvězdí Gulag Střípky a Střepy Souhvězdí Gulag Karel Pecka

Těžko říct, proč měl nakladatel potřebu vydat tuto knihu - možná pro studenty k maturitě?
Jde totiž o soubor krátkých (většinou na jednu stránku) úryvků z knih Karla Pecky. Kniha tak jako celek nepůsobí nikterak čtivě a už vůbec ne logicky navazujíce. Je tam od každého kousek, ale prakticky nemáte skoro žádnou šanci onen daný kousek "pořádně ochutnat".

19.04.2023 3 z 5

Průsvitné obrázky a hvězdy na okna Průsvitné obrázky a hvězdy na okna Markéta Hrbáčková

Útlá knížečka plná inspirace. Skvěle určitě poslouží jako inspirace učitelkám na ZŠ a v MŠ popř. někomu kdo potřebuje zaměstnat mozek nějakou kreativní, finančně nenáročnou činností.
Nedokážu si ovšem představit, že bych si výslednými obrázky vyzdobila okna v bytě nebo v kanceláři jak navrhuje autorka hned v úvodu. Jsou takové moc... nevím jak to popsat... "dětské" / "vzhledově nenáročné".

03.03.2023 3 z 5

Zbabělec Zbabělec Jaroslav Bálek

Kniha má velice, velice zajímavý námět - přesně to co slibuje anotace v ní najdete. Problém jsem ale měla se stylem psaní autora. Nejednou se mi totiž během četby stalo, že jsem málem usnula. Děj je zdlouhavý a monotónní, vůbec neplyne. Knížka nemá ani 200 stránek ale já jí četla skoro týden.

30.12.2022 3 z 5

Láska na první steh: Šití není žádná  věda Láska na první steh: Šití není žádná věda Tilly Walnes (p)

Není to špatná kniha ale pro úplné začátečníky... no já nevím.
Kniha má krásnou grafickou úpravu, z každého odstavce autorky čiší nadšení pro šití. Jenomže ony projekty mi přijdou pro naprostého začátečníka zbytečně složité - začala bych třeba polštářkem, obalem na knihu, chňapkou do kuchyně apod. a ne hned jako druhý projekt kalhoty...

21.11.2022 3 z 5

Jak na IVF Jak na IVF Nina Aderito

Ačkoliv jsem ráda, že kniha na téma IVF vyšla, že je napsaná srozumitelným jazykem (přesně jak píše někdo pode mnou - je to jako kdybyste si o tom povídaly s kamarádkou...) tak i přesto jí víc jak 3 * dát nemohu.
Informace v knize jsou totiž velmi chaoticky řazeny. Je tam sice všechno podstatné ale ve velice chaotickém pořadí, občas i nelogicky navazující - je to jako kdyby vám něco vyprávěl někdo kdo je velice hyperaktivní a chrlil na vás všechny informace "páté přes deváté".
Centrum asistované reprodukce (CAR) navštěvujeme s manželem už více jak rok, takže jsem si valnou většinou toho o čem se v knize dočtete, prošla...
Knihu nedoporučuji číst kvůli tomu, že jdete do CAR poprvé a chcete vědět co se všechno bude dít (krok po kroku) ale kvůli tomu, abyste si mohli během léčby neplodnosti v ní listovat a najít si informace o daném kroku, který máte aktuálně před sebou.
PS: ačkoliv je kniha z roku 2019, tak i koncem roku 2022 je stále aktuální (co se týče uváděných platných zákonů i částek plateb).

25.10.2022 3 z 5

Dny probuzení Dny probuzení Paula Stern (p)

I když mě kniha bavila (jsem milovnice kávy), tak jí nemohu dát více jak 3*.
Děj sice svižně plyne, ale je snadno předvídatelný a plný klišé. Po přečtení nemám potřebu číst další díly. Naštěstí autorka tento první nechala šikovně (ne)otevřený.

11.10.2022 3 z 5

Moje sváteční pečení Moje sváteční pečení Josef Maršálek

Na prohlížení je to moc pěkná knížka. Velmi milým překvapením byl třeba recept na vaječný likér. Fotopostupy super. Ale samotné recepty jsou jeden max. 2 odstavce a ještě ve stylu: 50 g vajec/pečte v předehřáté troubě dozlatova (takže nic pro začátečníky).

26.09.2022 3 z 5

Chci si zorganizovat život Chci si zorganizovat život Harriet Griffey

Pro začátečníky je to šikovná knížka, protože tam od všeho trochu, navíc v líbivém grafickém zpracování.
Pokud už jste pár knížek o úklidu apod. přečetli, tak se nedočtete asi nic moc nového.

13.09.2022 3 z 5

Moje zero-waste kuchyně Moje zero-waste kuchyně Kate Turner

Pro začátečníky popř. pro ty kteří teprve s myšlenkou zero waste koketují je to jako inspirace příjemná knížka.
Recepty ze zbytků fajn, ale na toto téma mi přijde daleko lepší Merendy v zástěře od Florentýny (Kuchařka pro dceru).

13.09.2022 3 z 5

Zbavte se zbytečností v životě a mějte se skvěle! Zbavte se zbytečností v životě a mějte se skvěle! Ailsa Frank

Po prvních cca 20ti stránkách začněte být pravděpodobně alergičtí na slovo skvělé, protože se vyskytuje v každé (druhé) větě.
Celá kniha by se dala shrnout jednou větou: myslete pozitivně a bude vám lépe...
Na knize mi vadila jedna zásadní věc: autorka vždycky "poradila" co a proč se má provést, ale prakticky vůbec neuvedla jak...

13.09.2022 1 z 5