LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Nechala jsem se zlákat reklamou "pro čtenářky románů Julie Caplin" a musím říct, že jsem byla mírně zklamaná.
Ano, četlo se to rychle a svižně (jako JC) ale prvních cca 100 stránek bylo prostě jen o tom, jak hlavní hrdinka oplakávala svého manžela a všechno přirovnávala "co by tomu řekl/co by dělal manžel". Což bylo velmi zdlouhavé (chápu, že některé čtenářky knihu nedočtou). Vadilo i její neustálé vzdychání o tom jak moc už je stará (bylo jí 35 let).
Ano, knihu si přečtěte ale určitě to není titul, který si budete chtít nechat ve své knihovně.
I přesto bych ale nad autorkou respektive touto sérií úplně hůl nelámala, jelikož druhý díl (Svátky v Kavárně nových začátků) bude o Lauřině ztřeštěné sestře a to by mohlo být daleko zajímavější.

10.09.2022 3 z 5

Osmany Laffita - Svlečený Osmany Laffita - Svlečený Radka Červinková

Příjemné čtení, které nezabere moc času. Čte se velmi pohodlně, ke spoustě věcí se vyjadřuje i Guy. Chyběly mi tam ale fotky a detailnější pohled do zákulisí jeho tvorby. Z větší části je totiž kniha skutečně o sebestředném sebedojímání, jak už tu bylo napsáno níže. Byť je v ní i náznak jakési motivace pro čtenáře.
V knize se dozvíte spoustu věcí z jeho života na Kubě a jak se k nám "dostal".

10.09.2022 3 z 5

Šití jako životní styl Šití jako životní styl Petra Davídková

Kniha mi připomíná Kuchařku pro dceru (akorát, že to není o vaření ale o šití): jak grafickým zpracováním tak i "jednoduchostí" ve vysvětlování.
Pokud si pohráváte s myšlenkou, že si pořídíte šicí stroj nebo oprášíte ten po mamince a zkusíte si něco spíchnout, knihu mohu do začátku vřele doporučit. Dozvíte se co, jak a hlavně proč. A jako bonus v knize najdete 3 střihy na pouzdrové šaty (velikosti 34-54), pánské tričko (vel. 44-66) a dětský set (vel. 92-164), které když si osvojíte můžete z nich vykouzlit mnoho a mnoho různých stylů a kombinací (autorka vám poradí jak).

30.08.2022 5 z 5

Správná pětka znovu na ostrově Správná pětka znovu na ostrově Enid Blyton

Na Správné pětce jsem v 90. letech vyrůstala, mám doma ještě pár sešítků od nakl. Egmont.
Kniha se mi líbila i po více jak 25ti letech a byla bych moc ráda, kdyby i moje děti se do knížek začetly. Správná pětka sice byla napsána už po 2.světové válce ale myslím si, že i dnes by mohla některé děti zaujmout (stejně jako např. Rychlé šípy). Příběhy SP jsou o dobrodružství, přátelství a radosti ze života. Jsou to krátké knížky, snadno se čtou.
PS: ty "nové" obaly od Albatrosu se mi vůbec nelíbí :-D to vůbec nevypadá jako SP ale spíš jako nějaký komiks

24.08.2022 5 z 5

Průvodce šatníkem každé ženy Průvodce šatníkem každé ženy Amber McNaught

Kniha je z roku 2016 a je to dost znát. Spousta modelů alá "stará mladá".
Víc než fotky/obrázky mne zaujal spíše text, v něm se možná něco málo dozvíte. Ale že by to byla bible stylu? To skutečně ne. To se mi více líbila kniha Co si dnes vezmu na sebe?

10.08.2022 2 z 5

Minerální kosmetika Minerální kosmetika Michaela Suchá

Byť se může na první pohled zdát, že se jedná o reklamu na autorky blog&e-shop, já si naopak myslím, že to je její hlavní výhoda.
Kniha je napsaná srozumitelně, stručně jasně. Má to hlavu a patu. Logicky vše na sebe navazuje. Líbí se mi, že vše co potřebujete, seženete právě na e-shopu autorky.
Pokud vás zajímá výroba kosmetiky a chtěly byste se tím zabývat, (pro jednotlivce mi to přijde neekonomické) mohu tuto knihu vřele doporučit. Lepší "učebnici" jen těžko najdete.

10.08.2022 4 z 5

Hledání štěstí Hledání štěstí Mike Annesley

Nečekejte, zaručené recepty na štěstí :-)
Kniha nabízí jakýsi základní přehled 6ti způsobů/tradic, z různých koutů světa, jak dosáhnout šťastného (spokojeného) života. A je už pak na vás, který vás zaujme natolik, že se jím budete chtít podrobněji zabývat...
Kniha je pěkně (graficky i stylisticky) zpracovaná.

09.08.2022 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Kniha se mi líbila, ovšem když jsem zjistila, že se jedná o trilogii, navíc, že závěrečný díl se v ČR vydávat nebude tak jsem se rozhodla další díl nečíst.
Zajímavý fantasy svět, děj je sice relativně snadno předvídatelný ale i tak jsem si četbu užívala.

07.08.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Z knihy jsem relativně rozpačitá. První polovina byla výborná - přesně to co jsem od této knihy očekávala (osudy řeholnic v 50. letech, čtivý, zajímavý příběh). Jenomže postupem času se četba stala velmi náročnou - spousta dokumentů, které se velmi zdlouhavě prolínají celou knihou. V té první polovině tak nějak k příběhu jdou, ale v té druhé (kdy už vám vlastně dochází, že to je většina fikce) tak nějak začnete mít pocit, proč mám číst vymyšlený, několikastránkový protokol od soudruha xy?
Knihu určitě dočtete - je zajímavá, má své poslání, ale věřím, že spousta z nás se už k ní nebude mít potřebu někdy vrátit.
Kdyby měla kniha o 100-150 stránek méně, vůbec by jí to neuškodilo. A určitě by to chtělo přepsat konec příběhu Leny - bylo to zbytečně moc přitažené za vlasy a komplikované.

07.08.2022 3 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Kniha se do poloviny četla horko těžko, ale poté už to mělo nějakou dějovou linku a děj utíkal poměrně svižně. Celé to bohužel zabil konec.
Knihu doporučuji maximálně na nějakou hodně dlouhou cestu...

27.07.2022 2 z 5

Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Lucy Adlington

Velice pečlivě badatelsky připravená kniha, která neparazituje na Osvětimi a holocaustu a nesnaží se za každou cenu čtenáři vnutit wow příběh.
Spíše než biografie je to literatura faktu. Popisuje příběhy jednotlivých žen před válkou, během války a hlavně: po válce.

26.07.2022 5 z 5

Stíny Osvětimi Stíny Osvětimi Marion Pauw

Velmi čtivá kniha, po delší době kvalitně (originálně) zpracované téma holocaustu&Osvětimi z pohledu nizozemské Židovky.
Příběh je fiktivní, inspirovaný skutečnými příběhy.

19.07.2022 5 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Ačkoliv se vám bude během četby možná zdát, že autor byl ke KG dosti přísný, po dočtení vám bude jasné, že autorovým záměrem rozhodně nebylo napsat další bulvární senzaci nebo hůř: ódu na dokonalého KG (tak jak ho prezentuje např. jeho oficiální biografie Má cesta za štěstím).
Není to jen životopis slavného zpěváka... je to i velmi čtivý výsek naší nedávné historie.

19.07.2022 4 z 5

Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Barbora Škodová

Příjemná kniha o důležitém povolání. Pobavíte se, a jako bonus se dozvíte s čím (ne)volat na tísňovou linku :-)
Jen je škoda, že kniha (respektive příběh) působí tak trochu rozpačitě - hlavní hrdinka je totiž fiktivní osoba, která je inspirovaná "služebními příběhy" autorky. Takže vlastně občas přemýšlíte, co je teda fikce a co skutečnost :-)
A že to působí místy jako náborová kniha k hasičům? A proč ne?

15.07.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Naivní, těžko uvěřitelné, s notnou dávkou sexu... Jako čtení na pláž, kdy už nemáte co jiného číst tak proč ne :-) bylo fajn, že to nebylo moc dlouhé...

11.07.2022 3 z 5

Domácí marmelády od Hanky 2 Domácí marmelády od Hanky 2 Hana Chmelíková

Druhý díl má hezčí grafické zpracování, je i "tlustší" ale přesto mám první díl radši.
Druhý díl je totiž rozdělen na dvě části: v té první jsou recepty na marmelády, jenomže jsou to spíše recepty na marmelády z exotického ovoce respektive z ovoce, které na zahrádce nejspíš moc lidí nemá (cedráty, dřišťál, fíky, opuncie apod.). Druhá část je věnována jídlům, do kterých přidáte marmeládu (buchty, koláče apod.).

03.07.2022 3 z 5

Hodný holky líbaj líp Hodný holky líbaj líp Elie Grimes

Jako oddechovka k vodě nebo na dlouhou cestu proč ne, ale je třeba upozornění, že cca prvních 100 stran je hodně náročných - buď knihu odložíte a nebo to překousnete a budete číst dál (klidně i pár stránek preskočíte a vůbec nic se nestane).

29.06.2022 3 z 5

Jsem v tom! - Rady pro nastávající maminky Jsem v tom! - Rady pro nastávající maminky Silvia Höfer

Kniha obsahuje spousty důležitých informaci, je příjemně graficky zpracovaná, cena taktéž přijatelná ale pro mě napsaná zbytečně strohým stylem alá encyklopedie...

29.06.2022 3 z 5

Řev motýlů Řev motýlů Reginald Hill

Detektivka pro nenáročné čtenáře. Jako čtení k vodě, proč ne :-)

27.06.2022 3 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Na první pohled se může zdát, že půjde o krátké čtení (z počátku mi připomínalo Občanský průkaz od Šabacha). Ano je to krátké, ale velmi drsné - syrové. O věcech, které dělali Češi Čechům.
Abyste plně pochopili co vlastně čtete, vstřebali tu hrůzu, beznaděj a flustraci, doporučuji během četby dělat přestávky. Četba je značně emočně vyčerpávající. Není to čtení ke kávě - spíš k pořádnému panáku whisky.

25.06.2022 5 z 5