MortRainey MortRainey komentáře u knih

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Z dílny slavného detektivkáře a duchovního otce Steva Carelly Ed McBaina ještě coby Evan Hunter (mimochodem také scénáristy slavných Hitchockových Ptáků z pera Daphne du Maurier). Čtenáři se nechce věřit, že novela byla napsána už v první polovině padesátých let, kam se pak hrabe nějaká fimová "džungle" v Nebezpečných myšlenkách s Michelle Pfeiffer!;-)

01.08.2018 4 z 5

Než se setmí Než se setmí Reinaldo Arenas

Taktéž skvělé filmové zpracování (i když ne tak obsáhlé jako kniha) s neméně skvělým Javierem Bardemem v hlavní roli (jedna z prvních, kde ukázal svůj hereckým um a předvedl svou angličtinu) a Johny Deppem v několika vedlejších menších, ale výtečných partech (bachař, prostitutka, transvestita), a i Sean Penn se ve filmu objeví: https://www.csfd.cz/film/15337-nez-se...

Misery Misery Stephen King

Tuhle knihu neodložíte!!! A musím dodat, že zároveň jedna z nejpovedenějších filmových verzí Kingových knih!!!

The Beatles The Beatles Gottfried Schmiedel

Jedna z mála knih o Beatles, která vyšla v tehdejším Československu před r. 1989. Bylo super si tak přečíst další knihu o Beatles, ještě než začaly vycházet v devadesátých letech a později kvanta jiných. Klidně aj ve slovenčině!;-) Dodnes občas mluvím o své oblíbené kapele jako o "štyroch chalanov z Liverpoolu";-) Krásný překlad z německého originálu, který jsem také držel v ruce.

01.08.2018 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Moje první setkání s "mistrem hororu" Stephenem Kingem! Takřka KMŽ ("Knihy Mého Života";-) - od té doby jsem doživotním fanouškem!!!

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Zvláštní, ale velmi poutavý příběh ženy o "pravé lásce", stejně tak i film převedený do francouzských reálií, z literárních italských: https://www.csfd.cz/film/403014-kamen...

31.07.2018 3 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Krásný rozprávkový až hororový příběh mého dětství;-) a samozřejmě něco pro mou bujnou fantazii:D

31.07.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Znáte tu slavnou filmovou scénu z filmu Revenant, kde oscarový Leonardo DiCaprio zápasí s medvědem, který ho takřka rozdrápe zaživa? Tato sekvence, ve více než dvouhodinovém filmu, trvá asi 10 minut. Medvědín čtete déle než koukáte na film, a věřte, že i když vám, jako Leonardovi, nejde o život, ten pomyslný dráp medvěda na své kůži cítíte, jak se pomalu, ale jistě do vás zarývá...https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/medvedim-drapem-do-ctenarova-srdce-10367

30.07.2018 5 z 5

Lásku, ne válku Lásku, ne válku Danielle Steel

I na exkurzi do světa Danielle Steel jsem se vypravil..;-) 60. léta, od smrti JFK po hippies až válku ve Vietnamu...

Všichni prezidentovi muži Všichni prezidentovi muži Carl Bernstein

Téma mé bakalářské práce a pořád jedno z nepřekonaných témat souboje politické moci s novináři, opravdu coby hlídacími psy demokracie.

26.07.2018 5 z 5

Watergate Watergate Václav Pavel Borovička

Téma mé bakalářské práce a na tehdejší možnosti autora z normalizačního Československa velmi ucelený pohled vč. historických a politických souvislostí bez zjevné kritiky "z druhé strany".

Jeden a dvacet detektivů Jeden a dvacet detektivů * antologie

KMŽ - moje první seznámení s detektivním světem vč. Sherlocka Holmese - správný dárek od maminky, velké fanynky všech knih od Baker Street přes Maigretovu Paříž až po Dempsey a Makepeacovou!;-)

26.07.2018 5 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Pokračování Forrestova životního příběhu, tam kde skončila první kniha i film. Dobré, ale už ne tak okouzlící a originální jako "první část".

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Film prostě lepší;-) Jeden z mých nejoblíbenějších vůbec, určitě v mé filmové TOP 5!;-) Ale nutno dodat, že kniha je opravdu "jen" předlohou. Není filmový Forrest jako knižní Forrest..;-)

26.07.2018 4 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Jen 3*, ale pořád lepší než film s Arnoldem!;-)

Rozhovory s andělem Rozhovory s andělem Nick Hornby

Vedle předních britských autorů se literárně blýsknul i Colin Firth alias Mark Darcy;-)

Ledová bouře Ledová bouře Rick Moody

Velmi čtivý společenský román plný sarkasmu i černého humoru coby sociální obraz střední třídy Ameriky v 70. letech 20. století. Skvěle vykresluje rozmar i rozčarování tehdejších Američanů před vstupem do krize středního věku, s určitým společenským postavením, po svobodných 60. letech, jejichž idejí se nechtějí vzdát i když jim to současný status nedovoluje. Četbu doporučuji před shlédnutím ještě lepšího filmu (tady to platí!) s výborným hereckým obsazením.

Vinnetou - 1. díl Vinnetou - 1. díl Karel May

Asi bohužel, ale přečteno až po prvním, a pak několikátém, shlédnutí slavné filmové verze, takže jsem jako dětský čtenář byl o celkový dojem z knihy ochuzenější. I tak však nutno podotknout, že Karl May byl prostě frajer a klobouk dolů před jeho fantazií!:-)

23.07.2018 3 z 5

Vinnetou - 2. díl Vinnetou - 2. díl Karel May

23.07.2018 3 z 5

Vinnetou - 50 let ve filmu Vinnetou - 50 let ve filmu Michael Petzel

"Až bude měsíc jako rybí oko, sejdeme se v pevnosti Niobara, můj bratře..."
Narychlo přečteno, a hlavně několikrát prohlédnuto (jedná se o fotografickou publikaci) před předáním jako narozeninový dárek tatínkovi-pamětníkovi původních československých premiér a zároveň velkému fanouškovi:-)
Z doby, kdy jsem chtěl být Old Shatterhandem (nebo Hanem Solem či Indianou Jonesem) jsem sice už trochu odrostl:D ale... https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/vinnetou-nesmrtelny-filmovy-kult-10348

23.07.2018 4 z 5