MorbidCuriosity MorbidCuriosity komentáře u knih

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

(SPOILER) Tak samozřejmě, že to zas byla jízda - ostatně jako všechny Maasovic knihy. Konec mě dost rozsekal, úplně jsem nečekala, že by mohla sloučit dva příběhy, takže jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.
Jinak jak už tu zaznělo, taky si nepřijdu zrovna jako jeptiška, ale ty sexuální scény jsou za prvý jedna jak druhá, za druhý je to čistý porno a i tím, jak vulgárně je každá tahle akce popsána, to fakt kazí dojem že čtení. To, jak jsou popsány sexuální scény ve Dvorech je moje maximum, co jsem v jinak fantasy příběhu schopná unést, tohle už je na mě přes čáru.
Ale co kazí dojem ještě víc jsou rozhodně chyby. Pomalu nebylo stránky, kde by nebyl nějaký překlep, chybějící písmeno nebo dokonce záměna jména. A neskloňování jmen bylo úplně mimo. Tohle se fakt nepovedlo.

16.12.2023 4 z 5

Bledý snílek / Píseň úsvitu Bledý snílek / Píseň úsvitu Samantha Shannon

Vlastně úplně nechápu, k čemu takhle kniha vyšla. Bledý snílek je aspoň trochu málo historie k doplnění příběhu, bez kterého jsem ovšem dokázala žít než jsem ho přečetla a dokázala bych to i dál. Píseň úsvitu pro mě byla úplně k ničemu - nebylo v této novele nic zajímavého nebo vysvětlujícího. Je to samozřejmě čtivé, jako celá série, ale není to obsah na samostatnou knihu.

03.10.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tyhle "holčičácký" knížky čtu vesměs jen na dovolené, protože to běžně není úplně můj šálek čaje - nedaří se mi moc nacházet takový knihy, který nejsou úplně hloupý a do kterých bych se fakt začetla. O Coleen jsem toho hodně slyšela, ta tak jsem se rozhodla na letošní dovolenou vzít právě ji a udělala jsem dobře. Četlo se to samo, příběh byl svižný, stále se něco dělo. Hrozně se mi líbilo, že hlavní hrdinka nebyla zapšklá blbka, ale byla to normální chytrá ženská, kterou prostě občas ovládly emoce (což je v její situaci naprosto pochopitelný), ale zase se rychle hodila do normálu. Vlastně mi to přišlo takový "reálný", nepřeháněný. Jediný, co mě trochu mrzí, je, že ten konec měl až příliš rychlý spád. Tohle mi přišlo moc unáhlený a ne tak opravdový.

03.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Tahle kniha je skvělá hlavně kvůli perlickam ze zákulisí, kvůli otevřenému výkladu toho, jak to ve filmu funguje a jak to může herec vnímat. Je o tom, že má herec ke své postavě v reálu poměrně blízko a rozhodně není svatoušek. A nejvíc mě odrovnal konec knihy, kde Tom bez obalu odhaluje temné stránky života celebrity a snaží se na téma duševních problému dělat osvětu. Za to všechny palce nahoru ️
Pokud se česká překladatelka snažila přeložit knihu tak, jak ji Tom napsal, tak se o něm rozhodně nedá tvrdit, že by byl buhvijaky spisovatel, mělo to příliš mnoho nedostatku, ale otevřenost vyprávění to odsouvá do pozadí.
Hrozně mě ale rozčiluje, že někdo může pustit do světa překlad s tolika překlepy, hrubkami a dokonce faktickými chybami. Je tam spousta chybějících písmen i písmem navíc, 'mi deti' nebo třeba část, kdy Tom vypráví o svém kamarádovi, kterého v první větě uvedou pod úplně jiným jménem, než o kom dál Tom vypráví... Kdyby tam byl jeden, dva překlepy... Ale tohle je fakt šílený a dost to ruší příjemné a plynulé čtení.

09.01.2023 4 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Knihu jsem koupila, jelikož ji napsala moje známá. O to víc je mi líto, že prostě nemám nic pozitivního, co bych k tomu řekla, kromě pochvaly krásné obálky.
Taky jsem prošla pubertou, taky jsem měla lasky, pro který jsem ze sebe tehdy dělala idiota, ale každá z nich by vydala za mnohem lepší příběh, než tohle. Smutnější mi přijde, že tohle není pubertální love story. Pro spoustu situaci bych tedy měla pochopení větší, kdyby se jednalo o příběh z období kolem 16 let věku. Samozřejmě chápu, že když to člověk sám prožívá, je to určitě mnohem "zajímavější", jsou v tom ty emoce a tak, ale tohle se nepovedlo přenést na stránky.
Kol a kolem je to prostě o ničem. Reálně se tam vůbec nic nestane, žádný zvrat, žádný progress, žádný začátek ani konec to nemá. Adriana jde do divadla, Adriana se potká s Matyasem, ten je záhadnej. Adriana jde do divadla, Matyas nemá čas. Tohle je furt dokola. Bohužel mi nepřijdou dobré ani ty pokusy o vtipné pasáže, jsou tam cestinarske chyby (nemyslím nespisovnost)... Četla jsem kus jiného příběhu na Wattpadu autorky a vím, že tohle evidentně muselo z nějakého důvodu ven, ačkoliv postrádám důvod to pouštět takhle moc ven - až do knihkupectvi, ale také vím, že autorka to umí mnohem lépe. :)

13.11.2022 1 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Navykove to nebylo, jako Maasova uz vubec ne a eroticke sceny maji asi tolik smyslu, jako Helmut - opravar kominu. Pribeh jako takovy spatny nebyl, ale cele by se to dalo zabalit do mnohem mene stranek. Do cteni jsem se musela dost nutit, vetsinu casu se tam nic moc nedelo. A ac fakt nejsem puritanka, tak ty eroticke sceny na me pusobily, ze jsou tam vlozene hrozne nasilne, aniz by mely prirozenou navaznost na dej. Zvlast ten konec byl fakt uplne na hlavu v tomhle smyslu.

07.04.2022 2 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tak tuhle knizku jsem si bez znalosti obsahu nebo autorky predobjednala, protoze se mi libila obalka... Ale nutne potrebuju pokracovani, hned!
Naprosto jsem necekala takhle neotrely napad, kde se porad neco deje, ale neni to ani nesmyslne, ani preplacane a ani "nerealne", nakolik se to o fantasy da rict. Vic takovych pribehu, co se prectou samy.

07.04.2022 5 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Tahle kniha me puvodne uprimne zaujala hlavne obalkou. Kdyz jsem se pustila do cteni, cetlo se to samo, bylo to vtipne, neotrele a super. Postupem casu ale pribeh zacal ztracet na kvalite i srozumitelnosti a oblibena hlavni postava me ke konci uz spis stvala.

27.12.2021 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Knihu jsem zakoupila, protoze jsem na ni cetla same dobre recenze. Bohuzel musim rict, ze nevim proc. Celou knihu se nedeje vubec nic, je to zbytecne rozvlekle, mnoho nepodstatnych detailu a nejaky dej - ale pomerne zbesily a neprehledny - muzete ocekavat az na poslednich asi tak 30 strankach. Napsane je to docela hezky co do jazyka a je to vedle vsech anglickych a radoby elfskych ci trpaslicich nazvu pomerne prijemna zmena, ale nema to pribeh - minimalne ne takovy, co by mel hlavu a patu.

09.03.2020 2 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Tahle kniha se uplne nepovedla. Hvezdy davam za to, ze je zajimave nahlednout do hlavy cloveku s takovou poruchou. Dle nazvu jsem ocekavala, ze se opravdu ztratila Liz a nejak se to bude resit, pripadne, kdyz jsem poznala Sukey, jsem cekala, ze se vyresi tohle. Na konci clovek dostane odpoved jen na to, jak skoncila Sukey, ale zadne detaily. Nic. Fakt to neni dobre napsane.

18.11.2018 2 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Uz pri koupi me dost zklamalo, jak je kniha na Maasovou tenka. Ale jak zde bylo zmineno, muze ta zenska psat o nicem a stejne se to cte samo. Tahle knizka opravdu o nicem byla, ale i tak byla prijemna. Kazdopadne nemam pocit, ze by v ni bylo cokoliv natolik duleziteho, aby to proste nemohla vlozit do dalsi plnohodnotne knihy. Tak sup, dalsi :)

12.11.2018 4 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Nocte byla skvela kniha. Tajemna, silena a zajimava s koncem, u ktereho jsem byla vzteky bez sebe, ze byl tak otevreny a byla jsem strasne natesena na dalsi dil. Kdyz jsem si koupila Verum, pro pripomenuti jsem si Nocte precetla jeste jednou a pustila jsem se do pokracovani. A bylo to neuveritelne zklamani. Od zacatku kniha nemela hlavu ani patu a to se neslo az do konce. Nic se v knize ve finale nevysvetlilo a co presne se teda vlastne stalo od zacatku do konce a kdo zije a nezije se ctenar proste nedozvedel. Nehlede na to, ze o spojeni Calliny rodiny s Darem v Nocte ani na zacatku Vera nepadla ani zminka a hlavni hrdinka se na tuhle cestu vydala bez mrknuti oka a ani ji ta skutecnost nijak neprekvapila. Tahle kniha se zkratka nepovedla, kdyz nepocitam nadherny prebal.

28.10.2017 1 z 5

Nejak nevim, co si o knize myslet. Pokud bych ji mela ohodnotit jako takovou, tak nebyla uplne marna. Nicmene pokud ji mam hodnotit vzhledem k predeslym dilum Harryho Pottera, pak je to vec priserna. Je to jako cist nejakou fanfikci. Podle meho skromneho nazoru by se postavy z HP v nekterych situacich rozhodne nezachovali tak, jako v teto knize. Proto pokud jste knihu jeste necetli a cist chcete, zkuste pri tom zapomenout na to, ze existuje nejaky Harry Potter a ctete ji jako uplnou novinku. Mozna se vam pak podari si knihu aspon trochu uzit.

21.01.2017 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Na zacatku jsem mela trochu problem s zvedenim do deje, nazvu apod. Vubec jsem netusila, ktera bije a ponekud me to nudilo. Netrvalo to moc dlouho a musela jsem se nutit knihu zavrit a jit delat neco uzitecneho. Uzasny pribeh pripominajici tema Krasky a Zvirete a jen, co tenhle komentar dopisu, se vrham na dalsi dil.

05.11.2016 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Trvalo mi dlouho se zacist, protoze uvodni seznamovani je zdlouhave. Kazdopadne asi jeste zadna kniha ve mne nedokazala vyvolat takovy vztek a nenavist, jako Pilire Zeme. Ta nespravedlnost, kterou je cela knizka prodchnuta, me neuveritelne uzirala. Tim vic jsem pak ale oslavovala jeji pomstu. Bozska kniha, kterou by si podle me mel precist kazdy.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

K tehlee knize uz asi vse bylo receno. Jak kniha, tak film si zaslouzi na ramenou nosit. Takhle krasny a silny pribeh totiz jen tak nekdo nevyplodi. A me jen tak neco nerozbreci a tady se zasarilo v obou pripadech. :)

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Velmi pekny a ctivy pribeh od uzasne spisovatelky. Moc se mi libi, ze je pribeh uplne o necem jinem, nez Skleneny trun, protoze co si bude nalhavat, spousta autoru kopiruje svoje napady, jen jim da jina jmena. Cetlo se to temer samo a moc se mi libilo, ze to od zacatku rozhodne nebyl klasicky Kraska a zvire motiv, ze se tam laska nerodila z absolutni nenavisti, coz je jinak pomerne prototypicke schema. Uz se tesim na dalsi dil, jen me desi, ze ma vyjit az v kvetnu. Proc nam to delaji? :( :D

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pravda je, ze jsem tuto knihu koupila ciste proto, ze ji bylo vsude plno. Ani jsem si nezjistovala o cem kniha ma vlastne byt. A to byla chyba, protoze uprimne uplne nechapu, co na tom pribehu vsem prijde tak uzasne. Uznavam, ze nejsem fanousek 2. sv. valky, ale i tak mi prijde, ze je ta kniha vlastne o nicem. Plus jedine za obcasne vtipne pasaze.

23.10.2016 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moc pekny pribeh, ale ve vysledku mi to prislo jako knizni verze filmu Dopisy pro Julii. Coz neni spatny film ani pribeh a prave proto si myslim, ze to mohlo byt napsane i lepe. Kazdopadne i tak se to peone cetlo a fandila jsem od zacatku az do konce. :)

23.10.2016 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Moc pekna knizka, jejiz pribeh oceni vsechny vekove kategorie. Je nejen o neuveritelnem pratelstvi, ale donuti i zamyslet se nad tim, jak se lidi chovaji k zivotnimu prostedi a co vsechno zo muze zpusobit. Ackoliv me prepadl mensi smutek na konci knihy, jsem moc rada, ze to autor moc neprehanel a nepitval. Stejne tak jsem snad i rada, ze kniha neni nabouchana humorem od zacatku do konce, ale jen sem tam neco. Cloveku to umozni vnimat vlastni myslenku knihy.