morava morava komentáře u knih

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Tak tohle byl lahodny salek kavy. Atmosfera kavarnicky Funiculu Funicula na vas z knihy primo dycha. Jsem si jista, ze milovnici kavy, pri cteni techto ctyr kratkych pribehu, urcite nepohrdnou salkem tohoto vonaveho napoje.Zatim, co lide, kteri se rozhodnou usednout na jednu specialni zidli v kavarne, a rozhodnou se vratit do minulosti, si musi davat velky pozor, aby jim kava nevystydla, vy se pohodlne usadte, a nikam s pitim kavy, ani se ctenim teto krasky nespechejte. Jen tak v klidu popijejte, a vstrebavejte jeji poselstvi, vase myslenky a emoce.

27.04.2020 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Me prvni setkani s autorem. Po precteni mam podivne pocity, je to podivna kniha, a opravdu podivna knihovna.Reknu vam, ze tady by jste si knihy rozhodne nechteli pujcovat :-)Co se mi hodne libilo, jsou ilustrace.

22.04.2020 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Hodne desive, hlavne pro nas knihomoly :-)Uzasna atmosfera, pri ktere se vsak nezahrejete u ohynku, spise vam bude behat mraz po zadech. Naposledy jsem presne stejny pocit mela u knihy 1984 . Urcite jsem knihu necetla naposledy. Velke doporuceni !

20.04.2020 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Par knih co se tyce tematu koncentracnich taboru uz mam prectenych, a tak si rikam, kdyz zacnu cist novou knihu , ze bych uz mohla na to, co asi v knize bude popisovano byt pripravena. No, reknu vam, ze muzete mit nacteno knih kolik chcete, muzete byt pripraveni na to, o cem kniha bude jak chcete, ale stejne vam pri cteni bude behat mraz po zadech. Aspon v mem pripade to tak opet bylo pri cteni teto knihy. Tentokrat pozorujeme vsechnu tu beznadej pres objektiv fotografa Wilhema Brasse, kteremu umeni fotografovat sice zachranilo zivot, ale bolest , strach a emoce , ktere musel kazdodenne fotit, bylo to, co ho poznamenalo na cely zbytek jeho zivota.

16.04.2020 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Kniha mi nesmirne kapla do noty.Az teprve po docteni jsem zjistila, ze je to autorcina prvotina.Za to palec nahoru.V tomto psychologickem romanu je dobre vylicena "nocni mura" kazdeho rodice. Atmosferu v knize, ty emoce, ktere se derou ven,tu bezmoc, komu verit, komu ne, kde se stala chyba, a ci to byla chyba , se autorce povedlo vykreslit skvele. Sedl mi styl psani, zacetla jsem se hned od zacatku, a pak uz jsem jen cetla a cetla, a s napetim ocekavala, jak to vse dopadne.

08.04.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Ja sla do toho s tim, ze me ceka ducharina.Ono to i nakonec byla, az na ten "hororovy zaver".Ja totiz nekoukala na to, ze to ma byt horor. Zacetla jsem se, libil se mi i styl psani, cetla jsem to vecer pri svickach, takze to melo i tu spravnou atmosferu, ale ja si prvni dve tretiny knihy uzila vice, nez ten konec.

03.04.2020 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Muzu knihy od Chrise Cartera nedoporucit ? Nemuzu :-) V jeho knihach neni nikdy nouze o napeti. I u teto tomu nebylo jinak. Co me osobne vsak hodne bavi , je nahlizeni do genialniho mozku Roberta Huntera. V tomto dile mame vsak genialni mozky hned dva. Ten druhy patri drive nejlepsimu priteli z doby studii, Lucienovi. Pro me tedy dvojita davka napeti, pro Roberta vsak tentokrat hodne tvrde sousto. Ted jen budu doufat, ze se snad brzy dockame dalsi tvorby tohoto skveleho autora.

28.03.2020 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Tak jsem docetla 1. dil z teto serie, a urcite se brzy vrhnu i na dalsi dily, ale nechci je cist jeden za druhym, takze je budu prokladat jinym ctivem :-). Nechci a ani nebudu srovnavat se serii " Ostrov Lewis " , ale i tak podotknu, ze ta zatim zustava mou srdecni zalezitosti, co se tyce tvorby tohoto autora. Pro me je vsak podstatne to, ze Peter May je skvely vypravec, at uz se s nim vydate na skotske ostrovy, nebo se s nim prochazite po ulicich Parize, atmosferu vykreslit proste umi.

15.03.2020 4 z 5

Prach a stín Prach a stín Lyndsay Faye

Ja si pribeh uzila na plne care . Vypraveni doktora Watsona o tom, jak se dal Sherlock Holmes po stope Jacka Rozparovace me bavilo. Napeti nechybelo, a i to, ze jsem knihu cetla v dobe, kdy u nas bylo pochmurno a destivo, dodavalo celemu pribehu tu spravnou atmosferu :-)

06.03.2020 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Velmi silny pribeh o hruzach valky, tentokrat vsak sledujeme tyto hruzy ocima dvou nemeckych bratru. Můžete zůstat slušným člověkem, i když vstoupíte do řad SS? Tak presne tato uvodni veta z anotace vystihuje o cem kniha je. Autor skvele dokazal vykreslit psychologicke mysleni hlavnich postav.
'' Se stejnym udivem hledel i na vlastni tvar v zrcadle. Nepoznaval ty oci, ktere na nej ziraly. Najednou si byl cizi. A ochladl. Takove chovani si naridila jeho mysl bez jeho ucasti: byt chladny a nic necitit.''

09.02.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tak tady se opet nemusim rozmyslet nad hodnocenim knihy.Stejne jako Hermankove udoli , tak i Hlas kukacky me chytil za srdicko, a ja si opet uzivala cely pribeh. Pribeh, ktery rozhodne neni vesely, a i doba , ve ktere se odehrava, nebyla vubec lehka.Pribeh, ve kterem vyplouvaji na povrch rodinna tajemstvi. Opet jsem si uzila krasne cestiny a stylu psani teto skvele autorky.

03.02.2020 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Na prvotinu to rozhodne nebylo spatne. Bavilo me nemocnicni prostredi, ve kterem se tento psychologicky thriller odehrava. V kuzi hlavni hrdinky bych vsak nechtela byt ani nahodou. Musi to byt dosti deptajici, kdyz se vam stane neco hodne neprijemneho , a nikdo vam to nechce verit, ani ti nejblizsi.

30.01.2020 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Takove mile , a zaroven i poucne cteni. Dozvedela jsem se spoustu veci, jak o tucnacich, tak i o tehdejsi situaci v Argentinii. A pratelstvi cloveka se zviratkem, a je jedno, jestli je to kocka, pes, nebo treba tucnak, to se musi zalibit snad kazdemu.

26.01.2020 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Krasny pribeh, zakoncen pro me necekane, prekvapive, a troufam si rict, ze nejsem jedina, kdo takovy konec necekal. Ale nakonec si rikam , proc ne ? O tom, ze je Jodi Picoult skvela vypravecka, a ze umi ctenare vtahnout do deje, o tom se vice nemusim rozepisovat.Co me na teto knize uchvatilo asi nejvice, jsou kapitoly, kde jsou popisovany stripky ze zivota slonu, a bylo toho hodne o cem jsem nemela ani potuchy, a jsem moc rada, ze jsem se dozvedela o techto velkych a krasnych zviratech vice . Ja si cteni uzila.

04.01.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Toto , za me spise psychologicke drama nez thriller, jsem precetla skoro na jeden zatah. Trosku mi v tom ze zacatku branila nejaka viroza, kdy me oci trochu protestovaly, a byly unavene, ze jsem knihu po par strankach musela odlozit. Ale kdyz se muj stav zlepsil, a ja knihu popadla podruhe, tak uz jsem se proste nemohla odtrhnout. Nejvice me na pribehu v anotaci zaujala ta manipulace.A tak jsem cetla, a cetla, protoze jsem potrebova vedet, jak to cele dopadne.Konec me dosti prekvapil, a to mam na knihach rad. To, ze vas na konci stejne neco prekvapi, i kdyz si behem cteni uz delate nejaky zaver, jak by to asi mohlo dopadnout, a pak bum, a prijde to prekvapeni.Takze ja rozhodne doporucuji.

12.12.2019 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Zase kniha, kterou urcite budu doporucovat k precteni. V knize je zpracovano velmi zajimave tema, a reknu vam, ze ja osobne by jsem se nerada ocitla v kuzi Fiony.At uz jako soudkyne, ci jako zeny, ktera se po praci vraci k rodine.Jeji povolani je totiz jedno z tech, kdy proste po praci, kdy jdete domu, nemuzete jen tak lehce vse hodit za hlavu , a nemyslet na pracovni starosti, kdyz vite, ze zitra musite rozhodnout o necim osudu, o necim zivote.

07.12.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Jsem rada, ze jsem objevila dalsi ceskou autorku, ktera me oslovila svym stylem psani. Do knihy jsem se zacetla okamzite, a bavilo me pozorovat zivot jedne rodinky, jejich kazdodenni radosti i starosti, jejich rozhodovani, proste takovy normalni pribeh ze zivota. Jaka rozhodnuti jsou spravna ?A ktere je to nejlepsi ?A pro koho je nejlepsi? A co je nejlepsi pro vsechny? V zivote jsou situace, kdy je pro nas rozhodnuti hracka, ale jsou i takove, ktere nas dovedou dosti potrapit, a my nevime, jak se rozhodnout, ci jak se zachovat. Nekdy se rozhodneme dobre, nekdy spatne, tak uz to v zivote chodi. Nekomu se zda, ze je jeho rozhodnuti spravne, ale nekomu jinemu muze poradne prevratit zivot naruby. No , koncim s uvahami, ale knihu muzu vrele doporucit a urcite si prectu i neco dalsiho z tvorby teto autorky.

30.11.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak i ja se konecne radim k "muflonum", kteri si precetli tento prvni dil :-)Sla jsem do teto knihy s tim, ze se pobavim a trochu odreaguji. Me ocekavani kniha splnila, ba dokonce predcila. Nejdrive jsem zde chtela vypsat nejakou hlasku z teto knihy, ale nakonec jsem to vzdala, protoze by jsem asi opsala celou knihu. Co dodat ? S chuti jsem se nasmala, a s chuti se v budoucnu pustim i do dalsiho dilu.

24.11.2019 4 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Ani nevim , kde zacit. Kniha mi tak nejak prekrizila letos cestu v knihkupecti Dobrovsky. Sama by jsem asi knihu k precteni nevyhledavala, jelikoz jsem se o znamky nikdy nezajimala. Muj bratr vsak ano, a ja se pri cteni vzpominkami rada vracela do detstvi, kdy si muj bracha pysne ukladal kazdou svou novou znamku do sveho alba. Uz jen za ty krasne vzpominky ma u mne kniha velke plus. Samotny pribeh je psany ctive, a ja se dozvedela i spoustu novyh informaci jak z historie nasi zeme, tak i ze sveta sberatelu znamek. Secteno, podtrzeno, kniha se mi libila, a jsem rada, ze ,jak se rika, mne v knihkupectvi cvrnkla do nosu, nebo spis do oka.

15.11.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

V tomto sychravem podzimnim pocasi jsem se konecne pustila do teto knihy, ktera mi doma lezela uz nejakou dobu, ale uprimne se mi do ni moc nechtelo. Nakonec jsem rada, ze jsem po ni sahla.I kdyz mi hlavni hrdinove nijak zvlast k srdci neprirostli, dej i atmosfera pribehu bylo to hlavni, co me na teto knize bavilo.Za me fajn detektivka.Nevim, co jeste dodat, snad jen to, ze neni kastan, jako kastan, natoz kastanek ☺️

07.11.2019 4 z 5