morava morava komentáře u knih

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

Pro mne zase jeden uzasny ctenarsky zazitek, dortik ke kavicce. Filozofie pana Karla Capka okorenena spetkou humoru. Jak moudre, jak lidske , jak originalni, jak skvele.

14.05.2017 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nadherne popsane city,laska, nadherne vykreslena priroda. Na Zelary urcite jen tak nezapomenu a zitra rano az budu vetrat, tak otevru okno a necham vklouznout domu vitr, aby si u nas pohral.

10.05.2017 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Pro mne dalsi lahudka z filozie pana Karla Capka. A co vec makropulos ?Byla by pro lidstvo elixirem mladi, nebo naopak utrpenim ? Urcite stoji za to, se nad tim zamyslet .

10.05.2017 5 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Ja se nemohla od knihy odtrhnout a to i presto, ze na mne ze stranek dychala uzkost, beznadej, strach. Autoruv bravurni styl psani mne pohltil hned po par strankach.

" Ach květiny. Jsou na tom hůř, řekne stínu, jak spěchá kolem keřů, ty musí čekat na jednom místě, až je někdo utrhne.Někdo příjde, utrhne je a tu musí tušit svůj konec. Víš,řekne stínu a zlítostní, tušit konec je právě tak strašné, jako ztratit naději."

07.05.2017 5 z 5

Praha ve fotografii Praha ve fotografii Karel Plicka

Nadherna prochazka Prahou ocima fotografa Karla Plicky. Miluji Prahu a miluji cernobile fotografie a proto jsem rada, ze tato kniha zdobi mou knihovnicku.

06.05.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Melo to spad, nechybelo napeti, to co od thrilleru ocekavam se mi dostalo, takze secteno podtrzeno spokojenost.

06.05.2017 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Premyslim nad tim, co vlastne napsat k teto knize, jak tuto knihu hodnotit. V tomto pripade snad ani nejde o nejake hodnoceni knihy, nebo pribehu. Spis hodnotim odvahu vypravece podelit se s ostatnimi o okamziky jeho zivota, na ktere by sam urcite rad zapomel, ale na ktere se proste zapomenout neda. A i kdyz jsem precetla dosti knih s timto hruzostrasnym tematem a vlastne uz dopredu vite o cem se bude v knize psat, opet jsem byla otresena a opet jsem nad knihou nevericne kroutila hlavou a opet mi ukapla slza.

27.04.2017 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Kniha , ve ktere si prectete pribeh o lasce, valce, strachu, nadeji.Pribeh, ktery jen nectete, je to pribeh, ktery emocne prozivate . Chtela jsem vybrat nejaky citat , ale nakonec jsem to vzdala, protoze bych musela opsat snad pulku knihy. Remarque je spisovatel, ktereho netreba doporucovat, spisovatel, ktereho je potreba cist.

24.04.2017 5 z 5

Karel Čapek ve fotografii Karel Čapek ve fotografii Jiří Opelík

Uzasna kniha plna nadhernych fotografii , ve kterych je zachycen zivot meho oblibeneho spisovatele. Velka kniha nejen svym vzhledem, ale hlavne svym obsahem.Jsem rada, ze ji mam ve sve knihovnicce a mohu se kochat ,jak fotkami, tak uryvky z jeho knih, a taktez i myslenkami Karla Capka, kdykoliv se mi zachce.

23.04.2017 5 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Prolinani minulosti se soucastnosti , to je to, co mne na Barbare Erskine vzdy nalaka k tomu, abych popadla dalsi z jejich knih . Po dlouhe dobe jsem knihu nedokazala odlozit, dokud jsem ji nedocetla a to hlavne diky magicke atmosfere pribehu.

19.04.2017 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nekdy si rikam, jak o nekterych knihach muzu napsat, ze jsou nadherne, kdyz je v nich tolik bolesti. Ale i presto i o teto knize musim rict, ze je nadherna. Nebo presneji nadherne napsana.
I pres utrpeni, ktere na vas vybafne skoro pri kazdem otoceni stranky,
se dokazete i pousmat . Protoze to dokazali i Joana, Florian nebo Emilia. Ctete, ctete,doufate a v hlave mate myslenku, slova "nadeje umira posledni ." Skvely emocionalni zazitek!
Je to me druhe setkani s autorkou a Rute Sepetys dekuji za toto dilo , stejne jako za knihu " V sedych tonech. "

24.11.2016 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

I kdyz je to prvni dil , tak ja ho cetla az po trech jinych dilech z teto skvele serie. Ty tri knihy dostaly plny pocet hvezdicek a u teto to neni jinak. Protoze kdyz vas dokaze autor hned v prvni kapitole pripoutat ke knize tak, ze se ctenim neprestanete, dokud se nedozvite, jak to cele dopadne, tak takovy vykon se snad ani jinak hodnotit neda.

17.11.2016

Asi pred pul rokem jsem knihu asi v pulce pribehu odlozila. Vubec mi nesedla, ale vedela jsem, ze se k ni nekdy vratim. To jsem take udelala a udelala jsem dobre.Mozna jsem podivna, ale ostrov plny podivnych deti, slecna Peregrinova a uzasne fotografie v knize mne presvedcily o tom, ze si v brzske dobe poridim i druhy dil ze serie :-)

13.11.2016 4 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Tak tyto povidky rozhodne nemely chybu. Sherlock Holmes a jeho pritel doktor Watson jsou super dvojka a hrozne mne bavilo to, jak detektiv Sherlock Holmes sleduje malickosti, diky kterym vyresi sve pripady .Za mne urcite velke doporuceni a nashledanou pane Holmesi , urcite se k Vam jeste nekdy vratim :-)

04.11.2016 5 z 5

Noe na úteku Noe na úteku John Boyne

Nadherny pribeh a nemyslim se, ze jen pro deti . Naopak si myslim, ze podstatu vypraveni pochopi spis dospeli. Jazyk, jakym je cely pribeh maleho Noa vypraven, je bohaty a to jak poradnou davkou fantazie, tak i po citove strance. Takze za mne urcite velke doporuceni a ja sama se ke knize zase nekdy vratim, abych se znova s malym Noe mohla podivat do jednoho neobycejneho obchudku s hrackami.

24.10.2016 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Myslela jsem si, ze mne Mo Hayder nemuze snad uz nicim prekvapit. Omyl ! Prekvapila, a to velice prijemne. Velice dobre vymyslena zapletka a ja si napeti, ktere vas provazi od zacatku, az do sameho konce pekne uzila.Konec jsem opravdu nepredvidala, skvele cteni.

14.10.2016 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Opet jedna z knih na toto tema, ktera mi urcite utkvi v pameti. Pohledem ditete, divky sledujete deni v Terezine.. Kresby v knize jsou nadherne. Ja cetla tuto knihu v holandskem jazyce a tato kniha se zde prodava pod nazvem "Zacalo to hvezdou ". V tomto holandskem vydani jsou nejen kresby Helgy, ale take par fotografii rodiny Helgy a par fotografii z Terezina. Na konci knihy je zajimavy rozhovor Helgy s prekladatelem tohoto deniku z roku 2011 z cestiny do anglictiny Neil Bermelem, z ktereho se dovidame jeste trosku vice . Tato kniha v podobe deniku si zaslouzi byt ctena a ja ji rozhodne ke cteni budu doporucovat dal .

21.09.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Me prvni seznameni s autorkou a spokojenost. Kniha se cte sama, udrzuje vas v napeti a ocenuji zajimavou zapletku. Urcite se k autorce nekdy vratim.

10.09.2016 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Dříve, než jsem vzala tuto knihu do ruky, říkala jsem si, jestli mne pan Peter May může po trilogii Ostrov Lewis ještě uchvátit něčím navíc, než nádherným způsobem vyprávění, kterého se mi dostalo právě v této trilogii. Ale uchvátil, a jsem za to velice ráda. Je až neuvěřitelné , jak se mu znova podařilo mne vtáhnout do příběhu tak, že se vám zdá, že ho sami prožíváte. Skvělý zážitek !

03.09.2016 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tuto knihu jsem cetla v elektronicke podobe a uz od 1/3 jsem vedela, ze si potrebuji koupit knihu papirovou. Ne z duvodu, ze by mne ze cteni ze ctecky bolely oci, i kdyz pri cteni teto knihy mne bolelo spis srdce, ale proste chci mit tento poklad v me knihovne. A knihu jsem nezhltla behem jedne noci, i kdyz se to i pres velky pocet stranek da zvladnout, jelikoz se zactete a potrebujete cist dal. A to i pres to, ze jsou nam tyto udalosti znamy ,at uz z televiznich obrazovek, ci ze skoly z hodin dejepisu. Ale pan autor Jiri Sulc to podal tak, ze s kazdou strankou citite napeti a cekate co se bude dit dal. Me velke diky za tuto knihu a rozhodne budu doporucovat ke cteni dale. Kniha i hrdinove techto udalosti si to rozhodne zaslouzi.

24.08.2016 5 z 5