mora.nocna mora.nocna komentáře u knih

Výchova bez poražených Výchova bez poražených Thomas Gordon

S knihou a jej myšlienkami sa takmer úplne stotožňujem. Ovšem zaviesť to do praxe je veľmi náročné. Moje dieťa nereaguje tak, ako v uvedených príkladoch :D

24.01.2022 5 z 5

Zbojníkova dcéra Ronja Zbojníkova dcéra Ronja Astrid Lindgren

Prekrásna kniha. Hlavne odporúčam všetkým, ktorí milujú les a prírodu. Astrid Lindgren je podľa mňa najlepšia spisovateľka detských kníh.

17.09.2021 5 z 5

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Prvá kniha vôbec, kde sa mi filmova verzia páčila viac.. Trvalo mi par rokov ju dočítať.. Vo filme bolo vsetko podstatne, v knihe uz len omacka, cez ktoru som sa nevedela preluskat. Inak film patri medzi moje najoblubenejsie.

08.05.2021

Zámok Otranto / Vathek Zámok Otranto / Vathek Horace Walpole

Prve dielo je typický gotický roman z hradu kde sa vyplňuje dávne proroctvo pomocou nadprirodzených síl. Druhé je podobné pribehom z tisíc a jednej noci.

04.12.2020

Úžasná krajina Úžasná krajina * antologie

Až prekvapivo výborný výber poviedok, odporúčam

02.06.2020

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha ma strhla, dej bol napinavy. Ale aj tak musim knihe vytknut niektore veci - dialogy boli casto hlupe (vraj sa dobry spisovatel pozna podla prirodzenych dialogov), moralizovanie a "mudrosti" bolo casto dost klise a citila som sa pri nich trapne no a konanie niektorych postav mi tiez nedavalo zmysel.. Autor podla mna ma este na com pracovat aby sa stal dobrym spisovatelom, dobry pribeh, zial, nestaci.

SPOILER:
Snad najviac ma sokovalo konanie Tomasa.. Jeho najlepsi priatel sa zamiluje do jeho sestry a on ho za to dokope takmer na smrt. Namiesto toho aby mu pomohol s hladanim a mohli spolu stastne zit aj s babatkom. Uplne nepochopitelne.. :-O

05.06.2019

Podzemí Podzemí Emil Hoffmann

nejak nechapem tych 95% co tato knizka ma..mne sa ju podarilo precitat az na nejaky siesty pokus. je zvlastna, to ano, ale velmi tazko sa cita

31.12.2018

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

kedysi som milovala film, ale ten si uz teraz ani nemam chut pozriet..nechapem ako mohli sfilmovat len polku knihy, ved bez tej druhej to cele nedava zmysel (alebo dava uplne iny). nadherna kniha, michael ende bol genius.

28.12.2018 5 z 5

Staré grécke báje a povesti Staré grécke báje a povesti Eduard Petiška

Okrem samotnej knizky (v detstve mi to rodicia citali preds spanim) milujem aj ilustracie od Vaclava Fialu

08.11.2018 5 z 5

Dlouhá pouť do Santa Cruz Dlouhá pouť do Santa Cruz Michael Ende

vobec by mi nevadilo, keby tato knizka bola dlhsia

14.09.2018

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

typ knizky, ktory nechcem docitat. pre mna je Ajvaz nad vsetkymi spisovatelmi ku ktorym somsa zatial dostala

24.08.2018 5 z 5

ku koncu uz toho pozitivizmu bolo na mna moc... kazdy, na koho natrafila bol skvely a podal tie najuzasnejsie vykony (pritom by ma zaujimal hlbsie popisany vztah s ostatnymi hercami z GG a nielen povrchné akí su vsetci najuzasnejsi) a aj humor mi uz prisiel dost nasilu. sorry, lauren je lepsia herecka ako spisovatelka.

01.08.2018

Pod Starým mostom Pod Starým mostom Valerij Jakovlevič Brjusov

Dobre napisane poviedky

08.05.2018 4 z 5

Mŕtvy hosť Mŕtvy hosť Johann Wolfgang Goethe

Prijemne rozpravky na zimne posedenie pri krbe

24.02.2018

V zemi obřích trav V zemi obřích trav Vladimir Bragin

Cakala som trochu nieco ine.. pribeh z krajiny "obrich trav", ktory som myslela, ze bude tvorit celu knihu tvoril len asi 20%. Zvysok je naucny o risi hmyzu, objavoch.. a zaver bol uz vyslovene utrpenim - socialisticke ody na vtedajsie rusko a jeho vedu, nepochopitelne rozvlacny zaver. Skoda.

09.02.2018

Prázdné ulice Prázdné ulice Michal Ajvaz

Dakujem ze tuto knihu. Skoda len ze si nemozem vypocut cj-ovu hudbu, moc by ma zaujimalo, ako znie.

12.12.2017 5 z 5

Vánice Vánice Vladimir Georgijevič Sorokin

Kniha sa číta sama a dojem z nej ostane ešte dlho

25.10.2017

Město pro mraky Město pro mraky Lubomír Vaculík

takto by to asi vyzeralo, keby kafka pisal satiru

17.10.2017

Slavná Nemesis Slavná Nemesis Ladislav Klíma

Uzasna kniha..clovek nevie, co je skutocnost, co sen. Pohravanie sa s temou smrti. Presne tento styl mystickeho hororu sa mi paci. Pre mna je najvacsi top poviedka "Cestuje do mesta D."

20.07.2017

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Začiatok bol dosť náročný a nudný, ale som rada, že som dočítala, zhruba od polky sa to stalo zaujímavým. Som si to dost inac predstavovala, na môj vkus to bolo príliš politické a málo schodov.. Inak mne sa naopak použitý prítomný čas veľmi páčil.

14.07.2017