Mooneylan Mooneylan komentáře u knih

Mýty mezi řádky Mýty mezi řádky Mike Carey

Nejsem si jistá, jestli Mýty zachrání podivně podávaný příběh Mezi řádků, který jde s posledními díly trochu dolů. I když to dohromady tak prazvláštně funguje, nečtěte tento díl, pokud nejste v Mýtech tak daleko, abyste si nespoilerovali příběh. Třeba se Sněhurkou...a Wolfim...a vůbec! Ale jinak jo.. Mýty i Mezi řádky jsou ty povedené série. Palec hore

04.10.2019 3 z 5

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Když zrovna nemůžete koukat na Benedicta v televizi, vezměte si ho s sebou alespoň do kapsy jako mangu! :) Nenajdete tady nic jiného, než seriál od BBC, ale i tak.. manga Cumberbatch! To chceš!

04.10.2019 5 z 5

Zima Zima Hubertus Rufledt

Sladká, temná série o mrtvé dívce Alisik, tentokrát ve druhém díle. Ideální pro dospívající dívky a dušičky, které mají kousek temnoty v srdíčku. Bylo to milé počtení, těším se na závěrečný čtvrtý díl :)

02.10.2019 5 z 5

Čas zabíjet draky Čas zabíjet draky Jeff Smith

Temnota se stahuje čím dál tím silněji a Podfa se ukazuje býti vážně pěkným idiotem...to jsme ale věděli, nebo ne? :) Už chci další díl!

02.10.2019 5 z 5

Když vezmu v potaz, že jde o divadelní hru, tak je to super :) Ale příště bych se raději podívala na to divadlo, než znovu četla tuto knihu..

30.09.2019 3 z 5

Královská hra 1 Královská hra 1 Nobuaki Kanazawa

První díl téhle manga série hodnotím velice kladně. Netušila jsem, že se to rozjede tak rychle, a zatím to funguje. Propracovanost děje se určitě odhalí v dalších dílech a odhalení Krále bude jistě silný wow efekt. Královské hře fandím a držím palce, aby se jí dařilo i v dalších dílech :)

30.09.2019 4 z 5

Čarodějova nevěsta 8 Čarodějova nevěsta 8 Kore Yamazaki

Ne, na tuhle mangu si nezvyknu... Svět je super, původní myšlenka asi taky, ale nějak mi to nejde.. Pardon :(

30.09.2019 2 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 4 Zaslíbená Země Nezemě 4 Kaiu Širai

Začínám nenávidět mangu! No vážně, vždycky když jde do tuhého a už už se má semlít zase nějaká zajímavá zápletka, tak kniha skončí! Nicméně mě to neodradilo od toho, abych se těšila na pátý díl téhle nervy drásající série!

18.09.2019 5 z 5

Démoni Démoni Kurtis Wiebe

Velké finále Krysích královen! Přesně jak píšou v popisku! Kdyby příběh nekončil cliffhangerem a kdyby to nebyl poslední díl, na který se můžeme v češtině těšit, nebulela bych si tady do klávesnice :( Prooooooooč???????

16.09.2019 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Nikdy jsem se nedostala k tomu, abych si přečetla příběhy o Rychlých šípech. Nechtěla jsem skládat dohromady komiksy, které vyšly. Nechtěla jsem se tím příběhem zabývat, vždyť jsem o něm slyšela už tolikrát! Vždyť tam nebude nic nového...
Omyl! I když jde o chlapecké dobrodružství, a komiksy jsem stále nepřečetla, tak příběh Rychlých šípů mě chytnul a nepustil! Možná je to tím, že mám teď dospělejší odstup a vidím, co všechno se skrývá ve Stínadlech. Tak propracovaná kultura chlapeckých skupin a jednotlivých čtvrtí! Jakoby se někde udála odchylka v čase a prostoru a společnost se smrskla jen na tyto party a jejich zvyky a tradice. Tajemstvím protkaná Stínadla jsou nebezpečnější a mnohem temnější, než by si kdo byl schopen připustit. A všudypřítomná honba za ctí, tajemstvím ježka v kleci i vyřešením záhady by se dala krájet, jak moc je hustá a skoro nedýchatelná.
Nechápu, že jsem s tímto dobrodružstvím tak otálela.. A přece, nejraději bych si vetkla do kabátu žlutý špendlík a poslechla si vontskou bojovou píseň, odněkud z bezpečí opuštěného kostela a jeho chodeb..

Kniha džunglí Kniha džunglí Rudyard Kipling

Je potřeba přečíst si knihy, které provázely generace silným příběhem, který přetrval tak dlouho! Kniha džunglí nesměla chybět a nezklamala!

Růženka Růženka Bill Willingham

Dlouho jsem čekala na další díl Mýtů a už je to konečně tady :) dozvídáme se něco z rodinné historie Růženky a Sněhurky - sester, které k sobě musely najít cestu. Vrcholí nám tu zápletka s panem Temným, která bude opravdu nečekaná a zároveň se posouváme dál v ději i ve vývoji oblíbených postav. Těším se na další díl! :)

Čarodějova nevěsta 7 Čarodějova nevěsta 7 Kore Yamazaki

Jeden z lepších dílů série Čarodějova nevěsta.
V ději se nikam neposunete, ale zato si můžete užít scénu mimo věčné fňukání Čise nebo achichování Eliase..
Nejsem pro tento titul správná cílová skupina, nicméně věřím, že fanoušky si zde zamilovaný příběh z čarodějné Anglie určitě najde. Možná tomu propadnu taky, až se děj zvrhne v opravdový příběh :)

29.07.2019 4 z 5

Tokijský ghúl:re 1 Tokijský ghúl:re 1 Sui Išida (p)

Musím říct, že na to jak byl čtrnáctý díl série Tokijský ghúl uondaný a ne úplně záživný (tedy pro mě), tak RE mi vyrazilo dech!
Nová zaopatření holubic proti ghúlům, nové postavy na straně ÚPG, Kanekiho odkaz a zjištění, proč se kniha jmenuje RE... Ach! Těším se na další díl! :)

29.07.2019 5 z 5

Tokijský ghúl 14 Tokijský ghúl 14 Sui Išida (p)

Někdy si říkám, jestli vůbec stíhám příběh, nebo jestli mi něco utíká? Možná jen nerozumím manze tak, jak bych měla, nicméně mi přijde že konec této série byl trochu uspěchaný a ne uplně jasný. Každopádně jsem moc ráda, že vychází pod sérií TG další díly, které nás zasvětí do dalších příběhů masožroutských ghúlů.

26.07.2019 4 z 5

Rukověť správného chlapa Rukověť správného chlapa Dave Barry

Sranda knížka, slupnutelná především v horkém počasí, kdy není síla na nic těžkého :)

26.07.2019 3 z 5

Zjevení Cthulhu Zjevení Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Muj prvni kontakt s Mistrem.

Lovecraft vytvoril kultovni svet, na ktery se tezko zapomina. Ale take se tezko cte. Ano, styl psani a narace je poplatny sve dobe a jako takovy je fenomenalni. Nicmene pobrat nektere situace a pasaze popisu pro me nekolikrat bylo uz trochu moc narocne.

Zkusenost je to ale nadmiru uspokojujici a tato sbirka neni posledni dilo, ktere si od HPL prectu.

Mooneylan fghtan!

10.07.2019 3 z 5

Jaro Jaro Hubertus Rufledt

Ani se nestacite nadechnout, uzit si tu nadhernou kresbu a rozvijejici se dej a uz jste na konci knihy! Treti a predposledni dil teto lolita/goth/YA serie slupnete jako malinu a nebudete se moct dockat posledniho dilu!

10.07.2019 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 3 Zaslíbená Země Nezemě 3 Kaiu Širai

Jak tohle dopadne, to teda nevim!
Ve tretim dilu dechberouci manga serie dochazi k zasadnim zvratum a teorii zde strida akce. Cim dal tim temnejsi a napinavejsi pribeh nabira na intenzite a graduje v neunosny cliffhanger. Stay tuned na dalsi dil!

10.07.2019 5 z 5

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

Punková jednohubka ze života v Nuslích. Až tady si uvědomíte, jak drsný život může někdy být, ale s jakou pivní a zhulenou grácií se dá vybruslit z každé situace.

10.07.2019 3 z 5